Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?

SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?

<< < (4/33) > >>

yuceer:
Bahsedilenler ms'in etkisi yani depresyon gibi
yani sebep deðil sonuç
bunlardan baþka birþey olmalý ms'in sebebi

naeren:
bilmiyorum ama nedenini öðrenmeyi çok istiyorum....

msileyasamayiogrenmek:
          20 yaþýmda stresten oldum. Beynimdeki düþünceler bedenimde kendini gösterdi. Þimdi minik bir kitabým var. Ýnternet de görebilirsiniz...  Hep iyi düþünmeye çalýþmanýzý diliyorum. :)

Fato$:
Ben MS olmami,cocukken agaclardan cok düserdim ve en son 20 yasimda trafik kazasina bagliyorum..Ondan sonra bilincsizce boyun hareketleri olunca ilerledi ve 30 yasimdan sonra MS cikti ortaya ...Hatta hatirliyorum,cocukken,okul caglarinda dis macunundan midem bulanirdi,daha sonraki yaslarda ms ciktiktan sonra buna benzer bircok sey yasadim kimyasallarla ilgili....Ms in biranda olabilecegini sanmiyorum,bircok etkenler oluyor daha önceden...

Dün Nöroloji doktoruma gittim yillar sonra yine...Arada bir görünmesem olmaz,erken emekliyim burda ve 2 yilda bir uzatiliyor, doktorlarada soruluyor bu hasta size geldimi diye,yani mecburiyetten görünüyorum  ;) ...Doktora söyledim boynuma dikkat ettigimden buyana atak gecirmedim diye ,benim ms boynumdan geldigini düsünüyorum dedim..O da Ms hastalarinin boyunda sikayetleride var ama ms boyundaki sorunlardan olmuyor dedi...Ben o doktorla cok kavga ettigim icin daha önceden bu konuda,sessiz kaldim cünkü bosuna olacakti ne dersem o kendini hakli görecegi icin...Sonra bana dedi ki,sen akillanmissin görmeyeli..sanirim üstelemedigim icin kabullendim sandi...Ama benim düsündügümde o biliyor , ve benim bilmemi istemiyordu....
Neyse hic önemli degil,sonucta ben iyim cok sükür ve MRT istedim ondan ,yillar icinde neler olmus bilmek istiyorum dedim...Dahaca nezaman gidecem belli degil ama sonuclari bildiririm bende merak ediyorum ,atak yasamadigim yillarda neler olmus yada olmamis  ::)

nisa:
mrb arkadaþlar...ben 20 yaþýnda ms oldum...neye baðlý olduðu bana göre stres ve istediðin bir þeye ulaþamamak....þölekii o dönemlerde üniversite sýnavýný çok dert ediyordum, bu biz ms lilerin belkide genel özelliðidir yani bir þeyi kafaya takýpta kesin olmasýný istemek :-\ takýntý yapmanýn sonu bilirsinizki strese dönüþür...bence tek nedeni stressssssss ::) tabi yorgunllukta cabasý...bi dönem dersanede öðretmenlik yapýyordumki ataklarým yoklamaya baþladý akabinde öðretmenliði bitirdim ve þimdi rahatým ;)ee napýcaksýn kendini bi þekilde ms e göre ayarlýyacan demi ;)sevgiler

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] nceki Sayfa