Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?

SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?

(1/33) > >>

oslem:
 Sizce MS neden oldu ?Çocukken yaþanmýþ önemli bir hastalýk ,bir darbe, Bir travma, büyük bir üzüntü, düzensiz yaþam, olunan aþýlar..vb..Sizlerin bu konudaki fikirleri ne? ortak noktalarýmýz ,  ortak nedenlerimiz çýkýcakmý acaba ....

Mesela ben Hepatit B aþýsý oldum ve 6-7 ay sonra ms çýktý bunun tetiklediðini düþünüyorum ve hatta dr a sordum bunu -Hepatit daha kötü bir hastalýk ama dedi .Bu risk doktorlar tarafýndanda biliniyor . Yetiþkinlerde yapýlan aþýlar baðýþýklýk sistemini zorlayabiliyor.

vademir:
düzensiz yaþam
zihni ve bedeni yoran aðýr çalýþma temposu

"aþýrý stres, aþýrý stres, aþýrý stres"

ha bir de 4 yaþýnda falan sebepsiz yere 1 gün hiç yürüyememiþim

ZUMRUT:
kendi adıma stres diyorum.
 beş yıl allerji  aşısı kullandım,aradan on yıl geçtikten sonra ms oldum.

hayat dolu:
valla ben sizler gibi aþý falan olmadým ama genede 10yýl önce 14 yaþýmda çýktý yani :(

deniz0101:
ben kendi adýma stres ve düþünce diyorum.15 yaþýna kadar her hangi bir rahatsýzlýk geçirmedim.taki 15 yaþýnda staj yaptýgým iþ yerinde yogun  tempo ve  stresten dolayý agrý kesici içmeye baþladým 19 yaþýnda'da ms oldum anlýyacagýnýz ne oldu ise 4 yýllýk zaman dilimin'de  oldu.sonuç:Stres,düþüce 

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa