Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 18:21:39 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS  (Okunma Says 10308 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
MertO
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

MS
« : 01 Eyll 2020 - 12:31:27 »

Merhaba. Bundan 2.5 yýl önce bir arkadaþýmýn elin titriyor demesi ve ýsrarlarý sonucuyla hastaneye gittim MR ydý bos sývýsýydý derken bana ms tanýsý kondu.Hiç atak geçirmemiþtim sadece 1-2 küçük 5 saniye kadar süren uyuþukluðum olmuþtu.Ýlk ilaç olarak Copaxone iðneyle baþladým ve 1.5 yýl kadar kullandým.O kadar gýna gelmiþtiki ilaç deðiþtirme talebinde bulundum ve dýktorum bana 3 ay daha kullanman gerekiyor kendimide garantiye almam lazým dedi.Aradaki 3 ayda iðne kullanmadým ilaçsýz devam ettim daha sonra tecfidera verdi ve þuan devam etmekteyim.Bu geçen 2.5 yýlda hiç atak geçirmedim.Herhangi bir sorunum olmadý.Doktorum sigarayý býrakmam gerektiðini söyledi ama ben günde bir paket sigara içiyorum.Sýcaklar çok etkiliyormuþ bizi ama ben sýcaktan hiçbirþekilde etkilenmiyorum.Hatay da yaþýyorum iki üç gündür hissedilen sýcaklýk 47 derece civarý Kahkaha.Ziraat mühendisiyim sabah 8 de araziye çýkar akþam 5-6 gibi döneriz.Bu aylardýr böyle anlayacaðýnýz tüm gün güneþin altýnda pamuklarýn buðdaylarýn mýsýrlarýn arasýnda ayaktayým.Fakat hiçbir yorgunluðum olmuyor anormal derecede.Hatta iþ arkadaþlarým bana nasýl hastasýn diyorlar.Bunun üzerine yaz kýþ demeden haftanýn 5 günü vücut geliþtirme ile uðraþýyorum ve 100 kilonun üstünde aðrlýklara giriyorum yani vücut ýsým hep yüksek.Haftada bir içkimide içiyorum.Anlayacaðýnýz mse ters herþey, yapýyorum ve doktorumda çok þaþýrýyor.Son günlerde yanlýþ ms tanýsý konan insanlarýn hikayelerini haberlerini doktor açýklamalarýný okuyorum ve þuan baþka bir doktora görünmeyi düþünüyorum.Ýnþallah yakýnda bu hastalýðýn bende olmadýðý haberiylede geleceðim:)) Son olarak eklemek istediðim þey taný bu geçen sürede en ufak bir sorun yaþamadým.Sorun yaþadýðým tek þey psikolojikti tabiki insan adýný bilmediði biþey ile ömür boyu yaþayacaðýný öðrenince þaþýrýyor.Ama psikolojik olarakta kendimi düzelttim ve ben iyi olduðuma inanýyorum.Þunuda ekleyeyim kullandýðým ilaçlarda hiçbir yanetkide yaþamadým.Yorumlarýnýzý bekliyorum.
« Son Dzenleme: 01 Eyll 2020 - 12:46:49 Gnderen: MertO » Logged
firdevs
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 20

« Yantla #1 : 04 Eyll 2020 - 09:36:15 »

Bazý MS hastalarinda atak gerceklesmedigini okumuþtum bence MS hastasisiz fakat atak olmayabilir sizde sonuçlarýnýzý hastaneden alýp MS alanýnda uzman bir doktora danýþýnýz
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

08 Nisan 2023 - 06:54:21