Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Her þey kulak çýnlamasý ile baþladý. Ben de aranýza katýldým.
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 13:31:23 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Her þey kulak çýnlamasý ile baþladý. Ben de aranýza katýldým.  (Okunma Says 10753 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
mrkiyak
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« : 30 Temmuz 2020 - 17:39:15 »

Merhaba. Ben Ýstanbul Tuzla'dan Emre. 34 yaþýndayým. Havacýlýk sektöründe yazýlýmcý olarak çalýþýyorum.
Foruma bugün katýldým ama MS ile ilgili istatistiklere Haziran 2020 'de dahil oldum (kesin taný).
1 yýl önce 2019 Temmuz ayýnda kulaklarýmda beni rahatsýz eden bir durum ile KKB'ye gittim. Herhangi bir problem çýkmayýnca nörolojiye yönlendirildim.
Nörolojide de klinik bir bulgu yoktu. Her ihtimale karþý beyin MR'ý çekilmesi için yönlendirildim ve hikayem bu MR'ýn sonuçlarýný elime aldýðýmda baþladý.

Beyindeki plaklarýn tespit edilmesinin ardýndan MS taný süreci baþlatýldý ve omurilik MR'ý ile süreç devam etti.
Gözlerimde de ergenlik döneminden beri buðulanma, karartý, perde, bulanýklýk, uçuþmalar ... olduðu için ve 10 yýl kadar öne de dekolmansýz retina yýrtýðý tespiti ile bir kaç kez lazer operasyonlarý geçirdiðim bilgisini verince VEP testi de yapýldý.

VEP testinde MS ile iliþkilendirilecek bulgular tespit edildi.
Ardýndan Pendik Marmara Eðitim Araþtýrma'da beyin omurilik sývýsý alýmý için 2020 Þubat'a randevu aldým.
2020 Þubat ayýnda BOS sývýsý alým iþlemim gerçekleþti. 4 gün hastanede kaldým. Ardýndan evde yattým.
Pandemi süreci araya girince süreç biraz ertelendi.
En son Haziran 2020'de ayný hastanede MS kesin tanýsý konuldu.

Doðrudan günlük hayatýmý etkileyen uzun süreli olumsuz bir durumum yok ama baþlanan ilaç tedavisi ile bu sürecin ilerlemesinin önüne geçileceði bilgisini aldým.
Ayrýca son 2 yýldýr da 136KG'dan 105KG'ya inmeyi baþardým. Dahiliye doktoru ve diyetisyen kontrolünde spor, diyet ile saðlýklý bir sürece girdim.

MS konusunda bu forumda da çeþitli bilgileri okurken kendi hikayemi paylaþmak istedim.

Herkese saðlýklý günler dilerim.

oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 30 Temmuz 2020 - 20:36:17 »

Merhaba , önce geçmiþ olsun. Hastalýðýn þansý olmaz ama taný alýr almaz ilaca baþlaman ve günümüzde de birçok ilacýn olmasý gerçekten þans. Ýnþallah ms in çok iyi seyreder ve seni hiç zorlamaz . Kendini yormamak gibi dikkat etmen gereken konularý biliyorsundur. Her zaman ne istersen sorabilirsinde.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

14 Eyll 2023 - 06:33:12