Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Nelere dikkat etmeliyiz?
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 12:24:03 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Nelere dikkat etmeliyiz?  (Okunma Says 49564 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« : 07 ubat 2009 - 00:21:14 »

Arkadaþlar aslýnda kýsaca tanýmý saðlýklý beslenmek.

Katký maddesi olan gýdalardan içiceklerden uzak durmak,asitli içicekler (özellikle kola)  tüketmemek, iþlenmiþ et ve et ürünlerini kullanmamak, hayvansal yaðlardan uzak durmak,cips  vs ..gibi abur cubur cok tüketmemek ...
   Sizlerde eklemek istediklerinizi bu baþlýðýn altýna ekleyin arkadaþlar....

Yeni konu olarakta tuzsuz  ve güzel yemek tariflerinizi bekliyoruz ..   Her yemek ýcýn yený konu
« Son Dzenleme: 07 ubat 2009 - 00:34:59 Gnderen: oslem » Logged
hicaz
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #1 : 07 ubat 2009 - 13:58:55 »

özlem merhaba yemek konusunda ben de zorlanýyorum merak ettiklerim özellikle de þu süt ürünleriyle ilgili. Bazýlarý zararlý olduðunu söylüyor oysa ben sütsüz ve peynirsiz bir yaþam düþünemiyorum. Bir de þu et konusu var. Tamam kuzu eti aðzýma sürmüyorum ama sýðýr etini yemem de sorun var mý acaba sadece haftada 1 kere  yesem 

Yemek tarifine gelince mesela ben þuan kortizon kullanýyorum ve tuzsuz ekmeði kýzartýpta yemek daha rahat oluyor. 
Sonra, kývýrcýklarý doðrayýp içine her türlü yeþili katabiliriz içine haþlanmýþ tavuk didiyoruz, üstünede sarmýsaklý yoðurt, nane, pul biber. Tuza ihtiyaç bile duymuyorsun.  Ama baþka yeni tariflere benim de ihitiyacým var. 
Artý ben sadece kortizn kullanýrken diyet yapýyorum. Yani tuz diyetinden bahsediyorum yoksa o katký maddeli diyet artýk yemek felsefem. Hatta iþin garibi ben normalde de abur cuburdan hiç hoþlanmam bu virüs nasýl buldu beni hayret  Herkese afiyet olsun...

gülüMSe
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #2 : 07 ubat 2009 - 14:04:59 »

Dana etini arada tüket tabi içindeki b12 vitamýný býzler ýcýn cok faydalý cunku.Süt ürünlerinin zararlý oldugunu duymadým ben kullanmak zorudnayýz, calsýyum ,d výtamýný gereklý býzlere kemýklerýmýz gucsuz kalmasýn dýye.

Tuzsuz yemek tarýflerý konular acarlar yakýnda arkadaslar yardýmcý olur sanada sende tarýflerýný ayrý konu acarak yaz .
yasmen
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« Yantla #3 : 26 Temmuz 2009 - 20:37:02 »

tuzsuz yemek çok zor ben hastanedeyken baya zorlandým çýkmadan 2 gün önce yogurtu çorbaya katýnca güzel olduðunu farkettim en azýndan sadeden daha iyi oluyo allah kolaylýk versin
iyimser
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 932

« Yantla #4 : 09 Austos 2009 - 13:18:52 »

az ve öz yemek...dikkatli ama bilerek yemek,tuz þeker,un her insanýn düþmaný ya bizim onada dikkat etmeliyiz.yine zeytinyaðý,süt,peynir,yoðurt,sebze,meyve,et,balýk,tavuk...az az hepsinden tadarak....

ömür dediðin üç gündür,dün geldi geçti,yarýn meçhuldur,o halde ömür bir gün oda bu gündür.
fatih
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 155

« Yantla #5 : 11 Austos 2009 - 23:33:44 »

sadece tuz degil þekerede dikkat etmek lazým ama kýsacasý saglýklý beslenmek ekstra biþey yapmak isteyen bence diyetinde balýðý semiz otunu eksik etmesin kahvaltýda dogal bal öglen aksamda kocaman bardak kefir eklesin gerisi þifayý veren ALLAH a sýgýnmak bence
ms ve esra
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 29

« Yantla #6 : 22 Ekim 2009 - 11:30:08 »

BENCE DE ARKADAÞLAR SAÐLIKLI BESLENMEK YANÝ DOÐAL YEMEK YEMEKLERÝMÝZÝ ÝÇTÝÐÝMÝZ SÜTÜ BÝLE DOÐAL ÝÇMEK ALLAH TAN BABAMIN ÇARDAÐI VARDA SÜTÜMÜZÜ EN DOÐALINDAN ÝÇÝYORUZ Kahkaha ÇOK ÞÜKÜR ALLAH IMA ANNEMDE SAÐOLSUN SAÐLIKLI YEMEKLER YAPIYOR BANA GÜZEL ÞÝMDÝ BEN ÝYÝ MÝYÝM HAYIR DENGE BOZUKLUÐUM HALEN VAR BU KATKI MADDELÝ ÞEYLERDEN UZAK DURMAYA ÇALIÞIYORUM AMA ALIYORUM ÇOK DEÐÝL AMA BÝRAZ YEMEKTEYÝM EN DOÐALINDAN YEMELÝYÝZ HER ÞEYÝN ÇÜNKÜ ONLARIN NASIL YAPILDIÐINI GÖSTERÝYORLAR ÝÇÝNE ÇOK GEREKSÝZ PÝSLÝKLER KARIÞTIRIYORLAR HER ÞEYÝN DOÐALI GÝBÝSÝ YOK
yaprakk
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« Yantla #7 : 02 Kasm 2009 - 21:01:13 »

arkadaþlar bende 3 yýldýr ms hastasýyým ancak bana ataklar dýþýnda tuzsuz yemek yiyeceðimi bilmiyordum
bay_0180
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 8

« Yantla #8 : 17 Aralk 2009 - 18:01:53 »

iþin açýkcasý ben pek dikkat etmiyorum yemeklerde tuzsuz oluyor ama arada kola gibi ürünler kaçýyor ama kesin kanun maddesi gibi yapýlmasý mecburi ve yapýlmamasý gerekenleri buzdolabýna yazdýn kapaðýna uymaya çalýþýcam
seheryelii
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 7

« Yantla #9 : 11 Mays 2010 - 11:35:28 »

bende peynirsiz bi kavaltý düþnemiyorum :(yogurdu çok seviyorum :)katklý içeceklerden uzak duruyorum,kola hiç içmiyorum.cps arada kaçýrýyorum napim caným istiyooo :(manrý çok dokunuyo ay bi yiyorum onuda   et yemem zaten,binde bi dana etti köfte oda yerim.yeþillik yiyorummm,meyve .hepinize acil þifalar diliyorum canlarým.kib
yuceer
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 749

« Yantla #10 : 13 Mays 2010 - 19:44:54 »

Baðýþýklýk sistemini güçlendiren gýdalardan sakýnýyorum;sizce doðru yapýyor muyum?

yaðmur bazen aðlamaktýr
bazen aðlayamadýðýn þey
yaðmur bazen mutlu olmaktýr
bazen en hüzünlü þey
ben yaðmurum
yere çakýlmam
yeniden doðmak gibi birþey
kübra5858
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #11 : 28 Ocak 2011 - 22:54:23 »

bana doktorum kemikler için sütü yaðlý deilde sýfýr yaðlý iç dedi onda daha çok kalsiyum olduðunu söyledi.

ne olursa olsun biz mutlu olup ve güleceðiz:)
MUTLULUK
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 13

« Yantla #12 : 29 Mart 2011 - 18:30:49 »

4 AYDIR MS hastasýyým. aranýza yeni katýldým arkadaþlar .ataklar dýþýnda yani kortizon dan sonra tuzlu yemeye devam ediyorum.
ýsýrgan otunuda ms  hastalarý için öneriyorlar .ýspanak gibi piþirilebiliyor çorbasi böreði yapýlýr.
gencomer2011
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 184

« Yantla #13 : 07 Nisan 2011 - 22:26:10 »

ÝSMÝNÝZÝ BÝLE MÝYOM  AMA BÝDE HEMÞÝREYMÝÞÝNÝZ TUZU KESÝNLÝKLE KULANMA
veysel
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

ms
« Yantla #14 : 13 Kasm 2011 - 23:53:41 »

ARKADAÞLAR BEN ARANIZA YENÝ KATILDIM ÇOK ARAÞTIRIYORUM AMA KENDÝME BÝ YOL BULMAYA ÇALIÞIYORUM TAVSÝYELERÝ OLAN VARSA YARDIMCI OLALIM BÝRBÝRÝMÝZE KAHRAMANMARAÞ LIYIM
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

13 ubat 2024 - 09:49:21