___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
23 Temmuz 2021 - 23:05:10 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarımızdan bölümünden ulaşabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nelere dikkat etmeliyiz?  (Okunma Sayısı 30645 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« : 07 Şubat 2009 - 00:21:14 »

Arkadaşlar aslında kısaca tanımı sağlıklı beslenmek.

Katkı maddesi olan gıdalardan içiceklerden uzak durmak,asitli içicekler (özellikle kola)  tüketmemek, işlenmiş et ve et ürünlerini kullanmamak, hayvansal yağlardan uzak durmak,cips  vs ..gibi abur cubur cok tüketmemek ...
   Sizlerde eklemek istediklerinizi bu başlığın altına ekleyin arkadaşlar....

Yeni konu olarakta tuzsuz  ve güzel yemek tariflerinizi bekliyoruz ..   Her yemek ıcın yenı konu
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2009 - 00:34:59 Gönderen: oslem » Logged
hicaz
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2009 - 13:58:55 »

özlem merhaba yemek konusunda ben de zorlanıyorum merak ettiklerim özellikle de şu süt ürünleriyle ilgili. Bazıları zararlı olduğunu söylüyor oysa ben sütsüz ve peynirsiz bir yaşam düşünemiyorum. Bir de şu et konusu var. Tamam kuzu eti ağzıma sürmüyorum ama sığır etini yemem de sorun var mı acaba sadece haftada 1 kere  yesem 

Yemek tarifine gelince mesela ben şuan kortizon kullanıyorum ve tuzsuz ekmeği kızartıpta yemek daha rahat oluyor. 
Sonra, kıvırcıkları doğrayıp içine her türlü yeşili katabiliriz içine haşlanmış tavuk didiyoruz, üstünede sarmısaklı yoğurt, nane, pul biber. Tuza ihtiyaç bile duymuyorsun.  Ama başka yeni tariflere benim de ihitiyacım var. 
Artı ben sadece kortizn kullanırken diyet yapıyorum. Yani tuz diyetinden bahsediyorum yoksa o katkı maddeli diyet artık yemek felsefem. Hatta işin garibi ben normalde de abur cuburdan hiç hoşlanmam bu virüs nasıl buldu beni hayret  Herkese afiyet olsun...

gülüMSe
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2009 - 14:04:59 »

Dana etini arada tüket tabi içindeki b12 vitamını bızler ıcın cok faydalı cunku.Süt ürünlerinin zararlı oldugunu duymadım ben kullanmak zorudnayız, calsıyum ,d vıtamını gereklı bızlere kemıklerımız gucsuz kalmasın dıye.

Tuzsuz yemek tarıflerı konular acarlar yakında arkadaslar yardımcı olur sanada sende tarıflerını ayrı konu acarak yaz .
yasmen
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2009 - 20:37:02 »

tuzsuz yemek çok zor ben hastanedeyken baya zorlandım çıkmadan 2 gün önce yogurtu çorbaya katınca güzel olduğunu farkettim en azından sadeden daha iyi oluyo allah kolaylık versin
iyimser
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2009 - 13:18:52 »

az ve öz yemek...dikkatli ama bilerek yemek,tuz şeker,un her insanın düşmanı ya bizim onada dikkat etmeliyiz.yine zeytinyağı,süt,peynir,yoğurt,sebze,meyve,et,balık,tavuk...az az hepsinden tadarak....

ömür dediğin üç gündür,dün geldi geçti,yarın meçhuldur,o halde ömür bir gün oda bu gündür.
fatih
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2009 - 23:33:44 »

sadece tuz degil şekerede dikkat etmek lazım ama kısacası saglıklı beslenmek ekstra bişey yapmak isteyen bence diyetinde balığı semiz otunu eksik etmesin kahvaltıda dogal bal öglen aksamda kocaman bardak kefir eklesin gerisi şifayı veren ALLAH a sıgınmak bence
ms ve esra
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2009 - 11:30:08 »

BENCE DE ARKADAŞLAR SAĞLIKLI BESLENMEK YANİ DOĞAL YEMEK YEMEKLERİMİZİ İÇTİĞİMİZ SÜTÜ BİLE DOĞAL İÇMEK ALLAH TAN BABAMIN ÇARDAĞI VARDA SÜTÜMÜZÜ EN DOĞALINDAN İÇİYORUZ Kahkaha ÇOK ŞÜKÜR ALLAH IMA ANNEMDE SAĞOLSUN SAĞLIKLI YEMEKLER YAPIYOR BANA GÜZEL ŞİMDİ BEN İYİ MİYİM HAYIR DENGE BOZUKLUĞUM HALEN VAR BU KATKI MADDELİ ŞEYLERDEN UZAK DURMAYA ÇALIŞIYORUM AMA ALIYORUM ÇOK DEĞİL AMA BİRAZ YEMEKTEYİM EN DOĞALINDAN YEMELİYİZ HER ŞEYİN ÇÜNKÜ ONLARIN NASIL YAPILDIĞINI GÖSTERİYORLAR İÇİNE ÇOK GEREKSİZ PİSLİKLER KARIŞTIRIYORLAR HER ŞEYİN DOĞALI GİBİSİ YOK
yaprakk
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2009 - 21:01:13 »

arkadaşlar bende 3 yıldır ms hastasıyım ancak bana ataklar dışında tuzsuz yemek yiyeceğimi bilmiyordum
bay_0180
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2009 - 18:01:53 »

işin açıkcası ben pek dikkat etmiyorum yemeklerde tuzsuz oluyor ama arada kola gibi ürünler kaçıyor ama kesin kanun maddesi gibi yapılması mecburi ve yapılmaması gerekenleri buzdolabına yazdın kapağına uymaya çalışıcam
seheryelii
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2010 - 11:35:28 »

bende peynirsiz bi kavaltı düşnemiyorum :(yogurdu çok seviyorum :)katklı içeceklerden uzak duruyorum,kola hiç içmiyorum.cps arada kaçırıyorum napim canım istiyooo :(manrı çok dokunuyo ay bi yiyorum onuda   et yemem zaten,binde bi dana etti köfte oda yerim.yeşillik yiyorummm,meyve .hepinize acil şifalar diliyorum canlarım.kib
yuceer
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #10 : 13 Mayıs 2010 - 19:44:54 »

Bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalardan sakınıyorum;sizce doğru yapıyor muyum?

yağmur bazen ağlamaktır
bazen ağlayamadığın şey
yağmur bazen mutlu olmaktır
bazen en hüzünlü şey
ben yağmurum
yere çakılmam
yeniden doğmak gibi birşey
kübra5858
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2011 - 22:54:23 »

bana doktorum kemikler için sütü yağlı deilde sıfır yağlı iç dedi onda daha çok kalsiyum olduğunu söyledi.

ne olursa olsun biz mutlu olup ve güleceğiz:)
MUTLULUK
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #12 : 29 Mart 2011 - 18:30:49 »

4 AYDIR MS hastasıyım. aranıza yeni katıldım arkadaşlar .ataklar dışında yani kortizon dan sonra tuzlu yemeye devam ediyorum.
ısırgan otunuda ms  hastaları için öneriyorlar .ıspanak gibi pişirilebiliyor çorbasi böreği yapılır.
gencomer2011
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2011 - 22:26:10 »

İSMİNİZİ BİLE MİYOM  AMA BİDE HEMŞİREYMİŞİNİZ TUZU KESİNLİKLE KULANMA
veysel
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

ms
« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2011 - 23:53:41 »

ARKADAŞLAR BEN ARANIZA YENİ KATILDIM ÇOK ARAŞTIRIYORUM AMA KENDİME Bİ YOL BULMAYA ÇALIŞIYORUM TAVSİYELERİ OLAN VARSA YARDIMCI OLALIM BİRBİRİMİZE KAHRAMANMARAŞ LIYIM
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

29 Haziran 2021 - 08:00:00