Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
19 Nisan 2024 - 14:08:31 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Says 159459 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
güvercin
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 10

« Yantla #120 : 10 Aralk 2011 - 23:59:03 »

HERKESE GEÇMÝÞ OLSUN ARKADAÞLAR BEN CE BENÝM SEVGÝLÝ MS ÝM BENDEKÝ ANNE SÜTÜ YETERSÝZLÝÐÝ DÝYE TAHMÝN EDÝYORUM BEN ANNE SÜTÜ GÖRMEMÝÞÝM ÝLERLEYEN YAÞLARDAKÝ SIKINTILI VE DÜZENSÝZ YAÞANTIDA BUNUN TUZU BÝBERÝ DÝYE DÜÞÜNÜYORUM
ina
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 9

« Yantla #121 : 15 ubat 2012 - 16:40:57 »

stress ms e degil bilimsel olarak stres kanser yapar yani cok ince düsünen kisilerde kanser olur ms ise mükkemelliyetcilerde görülür daha fazlasini vermek isteme kendine yetemem duygusundan olur

ms litaretürüne giren yazimda kisa parcayi aktariyorum burada sizlerede iki ay önce ms dergisinde yayinlanmisti bu

Bu Multiple sklerosis hakkindaki teorinin bir dogru tarafi vardir. dikkatle okuyun

Hatta multipl skleroz adi bile belli bir seyler ifade eder.Cok yönlü sertlesme bu
 Latince'den gelen kelimedir.

Bu ilac ve sinir sistemi ile ilgili ifade olup
 etkilenen temel psikolojik kaliplarý karakterize etmektedir.

Kendilerini kendilerine ve dünyaya karsi olaganüstü sertlik ile karakterizedir
 kendi ihtiyaclarini göz ardi edenlerde genellikle
sert bir ilke ve ahlak koyanlardir.

Bu sertlik tabiiki merkezi sinir sisteminde sertlesmeler genellikle bildirilmis olur.
 Öyleki yasam konulardaki sertlikler merkezi sinir arasinda ve özellikle kas sinirlerindeki ilgili bagimsiz anahtarlamalar baglantida karsilik verir.

kendi yasam ihtiyaclari ve gereksinimleri arasinda
 dis dünyayla olan yasamlarindan gelir..

MS hastalari adaylarinda daha iyi ve daha fazla calisma icin hirs vardir,
 her seyi mükemmel yapmaya calisanlardir.

Bu düsüncelerindekilerda istedikleri sekilde olmayinca hatayi kendilerinde aramaya egilimindedirler.

Onlarin cok hatalari, cok tarafli basarisizliklar onlari umutsuz durumlara getirir.

Bu durum okadar ileri giderki taa ki bazen teshis edilen nihayete gelindiginde hemen hemen rahatlikla kabul ederler. bu kesinlikle bir kusur ve kendine yaptigi baskidanin
 sonucunda herseyin perfekt mükkemmeliyetcilik cikmalari icin bir neden olur.

Artik daha fazla mükemmelicilige gerekir olmadigini farkederler.

Dislerini sikmak egilimi ve kendini suclama,
 sinirsysteminde sertligin ilerlemeleri yeni "patlamalara" yol acar, ve beyin-kaslari arasindaki MS e yol acar.
ina
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #122 : 15 ubat 2012 - 16:43:40 »

stres Ney
« Son Dzenleme: 15 ubat 2012 - 16:53:27 Gnderen: ina » Logged
esinti2005
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« Yantla #123 : 15 ubat 2012 - 21:01:46 »

ina  size katiliyorum cok dogru bir teshis bu bende cok mükemmeliyetciyim hersey kusursuz olsun diye kendimi cok yiprattigima inaniyorum sonuc ise aci oldu malesef  ms
murat-m
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 595

« Yantla #124 : 19 ubat 2012 - 19:18:55 »

çok düþünceli olmak, verici olmak ,bencil olmamak ,kafaya takmak
israfil_71
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« Yantla #125 : 23 ubat 2012 - 12:25:02 »

arkadaþlar bunun tek sebebi, bence sýkýntý ve stres, bence çünkü 2008 yýlýna kadar hiç biþey yokken, 2008 yýlýnda amca oðlunun ölümü ve cenazesini yýkamaya hocayla beraber girdik, onun o halini gördükten sonra hiç duymadýðým bu hastalýkla karþýlaþtým ama hiç kafama takmýyorum. 2011 yýlýnda ise akciðerden ameliyat oldum. Yinede kafama takmýyorum. Sadece siteye girdiðimde ve doktora gideceðim zaman hatýrlýyorum ve ya hatýrlamaya çalýþýyorum inþallah ALLAH'ýn izniyle bu hastalýðý yeneceðim.

dünyada herþey boþ, kafaya ne takalým ki? Boþ ver gitsin.
oddk
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #126 : 29 ubat 2012 - 17:12:13 »

stres,üzüntü,mükemmelliyetçi ve epilepsili anne :/
OMER25
Ziyareti
« Yantla #127 : 07 Mart 2012 - 02:27:35 »

arkadaþlar stres üzüntü darbe falanla alakasý yok tamamen bilimsel birþey bu.çünkü anne taþýyýcý bu hastalýkta ve genellikle x kromozomu taþýyan anneden çocuga geçiyor ve y kromozomunda yok bu, yani anlýyacaðýnýz siz doðarken bu ms sizde mevcut sadece bazýmýzda geç bazýmýzda erken farkedilmiþ.doðuþtan olan birþeyin stresle veya darbeyle ortaya çýkmasý pek mantýklý deðil.ona bakarsanýz bizden daha fazla acý çekenler darbeler alanlar neden ms olmuyor benim naçizane fikrim bu acý ama gerçek kabullenemezsek de bu böyle...
oddk
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #128 : 07 Mart 2012 - 12:53:31 »

arkadaþlar stres üzüntü darbe falanla alakasý yok tamamen bilimsel birþey bu.çünkü anne taþýyýcý bu hastalýkta ve genellikle x kromozomu taþýyan anneden çocuga geçiyor ve y kromozomunda yok bu, yani anlýyacaðýnýz siz doðarken bu ms sizde mevcut sadece bazýmýzda geç bazýmýzda erken farkedilmiþ.doðuþtan olan birþeyin stresle veya darbeyle ortaya çýkmasý pek mantýklý deðil.ona bakarsanýz bizden daha fazla acý çekenler darbeler alanlar neden ms olmuyor benim naçizane fikrim bu acý ama gerçek kabullenemezsek de bu böyle...

haklýsýnýz kesinlikle ama bence bu þartlar var olan hastalýðýn aktif olmasýný saðlýyor kanýmca..
melik52
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #129 : 10 Mart 2012 - 17:09:41 »

ben hep her þeydesuçu kendisinde arayan biriyimdir.en belirgin özelliðim bu kendime göre
sebepmidir bilmiyorum...artýk  sebebini aramýyoum da...
yasser_58
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 24

« Yantla #130 : 14 Mart 2012 - 14:01:32 »

Arkadaslar bu konu biraz eski ama...Ben 30 yasindayim 27 yasina kadar dis doktorundan baska hic bir doktora gitmedim, kendimce saglikli yasiyordum, düzenli olarak spor yapiyordum sigara ve alkol kesinlikle kullanmadim... Bence önceden gecirmis oldugumuz hastalik ve kazayla alakasi yok   ---  SIKINTI . STRES , DÜÞÜNCE , HAYAL KIRIKLIÐI ,ÝÇÝNE KAPANIKLIK ---
GojeM
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #131 : 21 Mart 2012 - 21:52:58 »

fruktoz-glikoz

Hafakake
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #132 : 26 Mart 2012 - 22:15:06 »

Bende mükemmelliyetçiliðime baðlýyorum.herþeyi sorun etmeme ve sevgisizliðe.
11 yaþýnda Almanya'ya teyzeme evlâtlýk veridim.ailemden uzak yaþadým.Evlenince
Eþimden de sevgi görmedim çok soðuk biridir istesede sevgisini gösteremez
Yani anliycaniz bir ömür sevgisizlik !!!
konul73.tk
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 20

« Yantla #133 : 22 Nisan 2012 - 12:29:47 »

men 17 yasimda babami itirdim,ele o yil yuksekokulu kazandim.ve menim ucun stresli tekbbasina mucadile yillari basladi.bir terslik olanda cox uzulur,saatlarla aglayirdim.men stres ve uzuntu sonucu olaraq MS qazanmisam.yene de bir tesellim var.oglum menim goren gozlerim, yeriyen ayaqlarim,danisan dilimdir.allah onu mene cox gormesin,amin....
ozzi34
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 95

« Yantla #134 : 03 Haziran 2012 - 22:23:01 »

sadece aþk baþka birþey yok... 2 senedir kafayý yedim
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

23 Nisan 2023 - 04:03:02