Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Çoçuðum olsa bakabilir miyim ?
16 Haziran 2024 - 03:00:58 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Çoçuðum olsa bakabilir miyim ?  (Okunma Says 8262 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Sudalgasý
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5

« : 25 Aralk 2016 - 15:23:04 »

Sevgili arkadaþlarým ben evlendikten 3 hafta sonra bacaðýmda his kaybý yaþayarak mr çektirdim ve ms tanýsý aldým.3 yýl içinde çift görme ve baþ dönmesi,sol tarafýmda kasýlma ataklarý geçirdim..spastisite kaldý ve bazý ufak mesane sorunlarý yaþýyorum (idrar baþlatmada zorluk gibi)
Bunun haricinde MSli olmanýn yan etkileri olan yorgunluk zaman zaman tavan yaparak beni çocuðum olursa bakamam ben bu yorgunlukla nasýl olacak diye düþündürüyor. Bu arada okul öncesi öðretmeniyim ve çocuklara bayýlýyorum þimdi ms olan annelerden yorum almak istiyorum çok mu zor gerçekten nasýl bi anlatsanýz
Sudalgasý
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #1 : 28 Aralk 2016 - 11:07:08 »

Anneler sizden yorum bekliyorum...biraz beni cesaretlendirin istiyorum belki de  Ya da yaþadýðýnýz zorluklarý duyup hazýrlýklý olmayý istiyorum 
canan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4377

« Yantla #2 : 28 Aralk 2016 - 13:52:40 »

Öncelikle geçmiþ olsun,11 yýldýr ms im,baþýndan beri hep yorgunum,aðrýlarým çok,bazen 70 yaþýnda hissederim kendimi,yerimden kalkmak istemem..birçoðumuz bunu yaþýyor ama bu hayatýný dvm ettirmene engel olmamalý,5 yýl önce evlendim ve 4 yaþýnda bir kýzým var,plansýz gebelikti,hamile olduðumu öðrendiðimde çok aðladým,hazýr deðildim çünkü..ama allah öyle bir kuvvet veriyorki,onu kucaðýma aldýðýmda her þeyi unuttum,iyiki de dünyaya gelmiþ,onu her þeyden çok seviyorum,siz bir de çocujlarla haþýr neþirsiniz,çocuklarý eðitiyorsunuz ve nasýl davranýlmasý gerektiðini biliyorsunuz,bu yüzden problem yaþayacaðýnýzý sanmýyorum,ben uyutmakta uyku ve yemek düzeni oluþturmakta ona karþý nasýl davranmam gerektiði konusunda çok sýkýntý yaþadým,müdahale ediyorlar,koyduðum kurallarý yýkýyorlar,hayýr dediðim þeyi gel yawrum ben sana alýrým diyerek benim otoritemi yýkýyorlar ve daha nicesi..ben bir de bunlarla baþa çýkýyordum,o kadar düzensiz,ben düzene sokmaya çalýþtýkça baþkalarý tarafýndan düzeni bozulan bir kýzým varki.....çok uzattým ama anlatmak istediðim siz mesleðinizden dolayý çocuk büyütmekte rahat edersiniz,geriye kalan yorgunluk tatlý bir yorgunluk,onun gülüþü her þeye bedel,hiç korkmayýn,onlar bizim umudumuz,bizim geleceðimiz,büyüdðünde en büyük yardýmcýnýz o olacak

Ne cübbe giyerim ne külahým var,insanlýk kisvesi kýyafetimdir; ibadet sayarým dosta hizmeti,bu da göze çarpan kabahatimdir...
Sudalgasý
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 29 Aralk 2016 - 00:11:45 »

Yorumunuz için teþekkür ediyorum öncelikle,çok deðerli benim için  evet çocuklarla iç içeyim o açýdan bilinçli bir anne olacaðýmý düþünüyorum benim korkum fiziksel yorgunluk ve yetememe korkusu daha çok inþallah o da en asgari olur..siz ne güzel 4 yaþýna getirmiþsiniz zorlu zamanlar geçiyor seneye daha rahat edeceksiniz..
Keþke çevre çocuðun iyiliði için anne babanýn koyduðu kurallara saygý duysa ama her zaman olmuyor maalesef..Yine de  siz kendinizi üzmeyin akýþýna býrakýn 
nediyim
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #4 : 13 ubat 2017 - 14:24:23 »

merhaba ben de 2.5 yaþýnda bir erkek çocuk annesiyim 8 ay önce MS olduðumu öðrendim. Yorgunluk bende de var ama MS olduðumu bilmeden çocuðumu doðurup zor dönemlerini atlatmýþým. Hastalýðýnýn bilincinde olarak yokmuþ gibi hareket edebilirsin çünkü sürekli hastayým demek insaný daha bitkin yapýyor iyiyim deyince iyi oluyorsun bu bilimsel olarak kanýtlanmýþ hem ben de 2. için pek cesaretli olmasam da Allah güç kuvvet verir diyorum. Bu arada eþ desteði çok öenmli sorumluluklarýný paylaþacaðýna inanýyorsan çekince evlat dünyanýn en güzel þeyi
Ozzume
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« Yantla #5 : 08 Temmuz 2017 - 22:08:18 »

Merhaba cok gecmis olsun bende 3 ay once ms.oldumu ogrendim ama 12 yildir ms misim 2 yasinda kizim var uc ay once sol kolumda his kayni uyusma oldu ve hafif ms tanjsi kondu simdi doktorm bana cocuk dusunuyorsan haftada bir igne vercekti cocuk dusunuyorsan yap cocugunu sonra baslayalik dedi tedaviye ve ben nr yapacagimi bilemiyorum hayattimda bukdr muallakta kalmamistim
Elifim
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 24

« Yantla #6 : 09 Temmuz 2017 - 23:36:18 »

Ben yeni üye oldum.tamda benlik konu 5 yýl oldu ms olalý kýzým 3 yaþýnda herþey yolunda çok þükür eðer dr'un izin veriyorsa,hiç durma zaman kaybetme derim.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

09 Haziran 2022 - 10:53:39