Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Koruyucu ilaç tedavisine baþlanmadý
17 Mays 2024 - 04:41:58 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Koruyucu ilaç tedavisine baþlanmadý  (Okunma Says 6236 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
aslihanbayram
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« : 24 Aralk 2014 - 16:08:59 »

Merhaba arkadaþlar, 3 aralýk günü sabah uyandýðýmda sað gözümün alt yarýsý bulanýk görüyordu, o gün umursamadým. Ertesi sabah uyandýðýmda biraz daha kötü olduðunu fark edince sabah ilk iþ bir göz doktoruna gittim. Taramalar, tetkikler, tomografiler göz saðlam çýktý. Konrastlý MR sonucunda plaklar bulundu ve nöroloða yönlendirdiler. Bu arada gözüm 3-4 gün içerisinde neredeyse hiç göremez hale geldi. Bir kaç farklý nörolog ile görüþtüm bir tanesi MS hocasý... Lezyon yerleþiminin MS e uygun olduðu söylendi, kortizon tedavisi ile gözüm neredeyse tamamen düzeldi, hafif bir fluluk ve çift görme kaldý sadece þu anda... Bu arada kan testlerinde ANA antikoru ve Anti ds DNA pozitif çýktý. MS e SLE veya Lupus hastalýklarý gibi bir romatizmal hastalýk eþlik edebilir veya bu atak SLE nin kendisinden kaynaklanabilir þeklinde yorumlar aldým. Yarýn baþka bir Prof. a daha gideceðim. Çýkan romatizmal antikor içinde cuma günü romatolog ile görüþeceðim. Merak ettim aranýzda MS yanýnda Lupus veya romatoid artrit gibi romatizmal bir hastalýk eþlik edenler var mý? Bir de þu anda lezyon sayýsý çok azmýþ ama yerleþim MS in sevdiði bölgedeymiþ. 6 ay sonra MR yenilemesi ile takip yapalým, koruyucu ilaç tedavisine þu an gerek yok denildi... Bu hastalýk haberini rahat ve moralli karþýladýðýmý düþünüyorum, zaten yapý olarak kolay çöken biri deðilim ama bu kadar detayda kafam iyice karýþtý, sizce ne yapmalýyým?  Herkese saðlýklý günler 
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 24 Aralk 2014 - 17:44:42 »

Merhaba, yaþadýðýn durumu yaþayan birkaç kiþiyle denk geldim açýkcasý.Lupus mu MS mi diye tedirgin olunan, hem romaroit atrid ve ms yada hem fmf hem ms gibi.Immun hastalýklar bu þekilde beraber görülebiliyormuþ.Hangi dr  a gittin bilemiyorum ama önemli olan tecrübesi oldukça fazla olan ve bu gibi hastalar görmüþ olan birisi olmasý sanýrým...

Buarada bu güçlü duruþun içinde tebrik ediyorum seni
aslihanbayram
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 24 Aralk 2014 - 23:21:37 »

3 ayrý nörolog 1 omurilik ve beyin cerrahýna gittim þimdiye kadar. Teþhisi koyan Doç Dr Ari Baðcýyan. Prof Dr Aksel Siva ile yatan hastalara birlikte baktýklarýný, kurduðu cümlelerin neredeyse aynýný ondan da duyacaðýmý söyledi...  Aksel Siva'dan randevu ancak Mart ayýna alabildim  ama o zamana kadar bekleme þansým olmadýðý için dr dr gezmeye devam ediyorum. Yarýn Prof Dr Önder Us ile randevum var. Maalesef romatizmal durum için romatoloða görünmem gerekiyor, sanýrým çift dr ile takip etmem gerekecek durumumu. Onun için de Prof Dr. Orhan Aral'ý tavsiye ettiler. Benim kafam esas omurilik sývýsý almaya veya koruyucu tedaviye gerek yok denilmesiyle karýþtý açýkçasý.  Doktorlarýn isimlerini yazdým ki farklý bir görüþ veya dr ismi var ise paylaþýrsanýz sevinirim.

Umarým bu morali devam ettirebilirim çünkü daha çok baþýndayým, uzun ve meþakatli bir süreç beni bekliyor güçlü olup mutlu kalmalýyým, 1,5 yaþýnda bir oðlum var  Sanýrým hepimiz öyle yapmalýyýz... Sevgiler
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #3 : 25 Aralk 2014 - 14:14:58 »

Oðlunuzu Allah baðýþlasýn .Bence ilk ms le karþýlaþýnca boyle güçlü olan birinin gücü katlanarak devam edicek Bahsettiðiniz dr larý tanýmýyorum Aksel hoca dýþýnda tabiki

Ben size Prof.Dr.Gülþen Akman Demir i önerebilirim býr ms profesoru ve randevuu tarihini çok uzun zaman sonraya vermiyor.Aksel hoca ve Mefkure hoca bu randevu suresýnde býraz uzun vadeli malesef Florence nýghtýngle de kendisi.

Koruyucu tedavi konusunda önce durumunuzu takip etmek istemiþte olabilirler.Benim þahsi fikrim bir ms uzmanýyla görüþmeniz çünkü gördükleri ms hastasý sayýlarý daha fazla olduðu için tecrübeleri býr parçacýk fazla olabiliyor.
aslihanbayram
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 29 Aralk 2014 - 15:33:36 »

Çok teþekkür edeim umarým dediðiniz gibidir
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

30 Temmuz 2021 - 15:39:49