Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
ms ile yasamak
02 Mays 2024 - 08:37:54 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: ms ile yasamak  (Okunma Says 9510 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
alpgani
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 9

« : 27 Aralk 2007 - 00:44:32 »

slm arkadaslar bn alp gecen agustos ayýnda ms ýle tanýstým.ýlk baslarda onemsemedým elým uyusuodu gecer dedým ama emar cektýrýnce ms oldugunu anladým allahtan aýlem bu konuda býlgýlý ne yapmam gerektýgýný anlattý we daýma moralýmý yuksek tutmamý soledýler en baslarda kortýzon aldým sýmdý ýse hergun ýgne wuruluom kopakson ýlk baslarda zor oldu ama alýstým we sýzýn dusuncelerýnýz bana moral wercegýne ýnanýyorum bana yardýmcý olun
« Son Dzenleme: 27 Aralk 2007 - 00:48:42 Gnderen: alpgani » Logged
canan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4377

« Yantla #1 : 27 Aralk 2007 - 01:19:09 »

aramýza hoþgeldin alp...çok geçmiþ olsun,umarým iyisindir ve daha da iyi olursun,bu sitede çok güzel arkadaþlýklar var,eminim sende güzel dostluklar kurarsýn,burda olmak senin moralini yüksek tutacaktýr...kendine çok dikkat et alp,saðlýcakla kal,sevgiler... 

Ne cübbe giyerim ne külahým var,insanlýk kisvesi kýyafetimdir; ibadet sayarým dosta hizmeti,bu da göze çarpan kabahatimdir...
yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #2 : 27 Aralk 2007 - 18:28:38 »

merhaba alp...aramýza hoþgeldin...aile ile birlikte herþeyin üstesinden gelebiliyo insan...insanlar neye alýþmýyorki mutluluga, mutsuzluga, varlýða yokluga herþeye alýþýyor, ms e de igneyede ilacada alýþmak zorundayýz...kendine çok ama çok iyi bak...sevgiler...geçmiþ olsun
alpgani
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 9

« Yantla #3 : 27 Aralk 2007 - 22:00:19 »

Arkadaþlar destegýnýz ýcýn tsr ederým hepýnýzý destegýný alarak bu hastalýgý yenecegýme ýnanýyorum
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #4 : 27 Aralk 2007 - 23:22:28 »

Sevgili Alp aramýza hoþgeldin.MS ile yaþamak zamanla kazanýlacak tecrübeler sonucunda senin için daha kolay olacak eminim buna.Vücudun bir süre sonra MS in vücudunda yapmýþ olduðu etkileri daha erken farkedecek ve yapman gerekenleri bileceksin.Saðlýk ve sevgiyle kal
nese
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 692

« Yantla #5 : 02 Ocak 2008 - 03:03:11 »

ayný vakit ms ile karþýlaþmýþýz

merak ettim hemen iðnelere baþlamýþsýn

neden böyle oldu ki

benim de kol uyuþmasý olmuþtu

sadece kortizon

aldým ve þükür iyiyim

görüþene dek kýb
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #6 : 04 Ocak 2008 - 12:51:44 »

alp aramýza hoþ geldin geçmiþ olsun. doktorunun söylediklerine harfiyen uyman,yediklerine ,uyku düzenine,moraline dikkat etmen gerekiyor artýk bundan sonra dikkatli olmalýsýn baþka endiþelenecek biþey yok saðlýklý günler dilerim.

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
randy
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 15

« Yantla #7 : 04 Ocak 2008 - 20:09:55 »

Birleþik Devletler’de Ulusal Saðlýk Enstitüsü ve Ulusal MS Topluluðu, MS araþtýrmalarý ve eðitimi konusunda düþünülebilir her biyomedikal projeye muazzam destek saðlýyor. Ulusal MS Topluluðu 1946’dan günümüze kadar araþtýrma projeleri için 350 milyon Dolarýn üzerinde bir kaynak tahsis etmiþtir. Bu destek sayesinde günümüzde geçmiþe oranla daha çok bilgiye sahibiz ve bu yeni bilgiler hastalýðýn tedavisinde hýzla yeni stratejiler geliþtirmemizi saðlýyor.

MS, merkezi sinir siteminin beyni, görsel sinirleri ve omuriliði kapsayan nörolojik bir rahatsýzlýk olarak düþünülmektedir. Çünkü hastalýðýn semptomlarý nörolojiktir. Bunun anlamý çevremizi anlamamýzý saðlayan duyusal sinirlerde (sensory nerves) ve bu çevrede hareket etmemize izin veren motor sinirler ile duyusal ve motor iþlevleri tamamlayan santral sinir sisteminde bir iþlev bozukluðu olabileceðidir.

MS’in kökleþmiþ sorunlarý tabii ki baðýþýklýk sistemiyle ilgilidir. Hastalýðýn semptomlarýnýn Ýmmun sistemin (baðýþýklýk sisteminin) kiþinin kendi vücuduna karþý çalýþmasýndan olduðu kabul edilir. (Aha da beþ oldu.) Bu, beyin ve omurilikte sinir liflerin etrafýnda sarýlý olan ve miyelin adý verilen yalýtým materyalinde eninde sonunda yangýya (iltihaplanmaya) ve yýkýma neden olur. Beyinden çýkan sinyaller miyelin olmadan santral sinir sistemi üzerinde gerektiði yayýlamaz ve semptomlar geliþir. Sinir lifleri de hasar uðrar.

MS’in beyin ve omurilikte neden ve nasýl zarara yol açtýðýný anlamaya çalýþan bilim ve týp çevreleri oluþan hasarýn kökeninin baðýþýklýk sisteminde nasýl olabildiðini baþlýca birkaç alanda yürüttükleri çalýþmalarla anlamaya çalýþýyorlar. Bu alanlar immuoloji, genetik, viroloji/bakteriyoloji ve santral sinir sisteminde miyelini oluþturan ve bakýmýný saðlayan “glial” (sinir sistemi destek dokusu) hücre biyolojisi gibi birbiriyle etkileþen MS araþtýrma akýmlarýdýr.
onurbayram
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 26

« Yantla #8 : 10 ubat 2008 - 17:18:06 »

geçmiþ olsun arkadaþým hayat herþeye deðer bunun için moralimizi bozmayalým allahtan acil þifalar dilerim
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 765

herþey seninle baþladý bebeðim benim

« Yantla #9 : 07 Mart 2008 - 10:17:18 »

geçmiþ olsun alp.sende benim gibi yenisin.allah herkese acil þifalar verir inþ.gerçekten burdaki arkadaþlýklar çok güzel.çok güzel destek veriyorlar.bazen kötü olduðumda benim morelimi düzeltebiliyorlar.örnðin dün.onur beni çok iyi motive etti.burda çok mutlu olacaðýna eminim.tekrar geçmiþ olsun
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

17 Kasm 2021 - 06:01:30