Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Çuha çiçeði
04 Mays 2024 - 06:44:52 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Çuha çiçeði  (Okunma Says 14203 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
mimar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« : 03 Austos 2007 - 09:56:42 »

Çuha çiçeðini kullanan var mý? Ms teþhisimden 1-2 yýl sonra hastalardan duyduðum ama daha yeni kullandýðým bir hap. Bitkisel olduðu için dr um kullanabilirsin dedi. Sizlerinde duyduklarýný bilmek istedim.

ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #1 : 03 Austos 2007 - 18:37:01 »

Sevgili mimar gecmiþ olsun.Arkadaþ ben bir süre kullandým ama bende pek bir etki yani olumlu etki yapmadý.sonrasýndada doktorum kullanma dedi,bende çuhanýn iyi olduðunu duydum ve kullandým.ama öncesinde cok araþtýrdým hic kötü yada yan etki yapacak bir duyum almadým.

sevgi ve saðlýcakla kal
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #2 : 04 Austos 2007 - 14:04:40 »

arkadaþým mimar,yazýný okuyunca  ilk defa duyduðum çuha çiçeði hakkýnda araþtýrma yaptým.bende cerenin söylediklerine katýlýyorum ben kullanmadým ama doktoruma söylemeyi-uygun görürse kullanmayý istiyorum yan etkisi olmayan bitkisel bir ilaç, uzun süre kullanýmdan sonra %82 varan düzeltme etkisi varmýþ ama bunun yanýsýra kullanýpta  etkisini görmeyenlerde var.bu bitkiden haberdar olmamý saðladýðýn için teþekkür ederim arkadaþým mimar...
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #3 : 07 Austos 2007 - 10:23:41 »

sLM ... Çuha çiçeði ' ni kullandým ama ne yalan söleyeyim artý-eksi bir yanýný görmedim belki de devam etmeliydim ama dr uma danýþtýktan sonra ve biraz da düþününce biraz da para tuzaðý gibi gelmeye baþladý. Kimseye kullan ya da kullanma demiyorum ama kullanmadan önce dr unuza da danýþýn derim .. aCiL Þifalar diliyorum ...

ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #4 : 07 Austos 2007 - 12:33:04 »

Aslýnda benim bir doktorum çuha çiçeðinin saðlýk bakanlýðýndan onayý yok ve ms hastalarý zaten hassastýr bir coðuna ters etki yapa bilir dedi. bunuda düþünmek gerek.yani ben bir dönem kullandým ama yok biþey  olumlu olumsuz.bize sunulan tedavimizi düzenli þekilde olalým gerisi yaradana kalmýþ.
mavera
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 10

« Yantla #5 : 23 Austos 2007 - 19:38:14 »

arkadaþlar inanýn yada inanmayýn ben kullandým iyi geldiðini düþünüyorum tabi önemli olan inanç kullandýðýnýz þeye inancýnýz yoksa hiçbirþey faydalý deðil 8)pembe gözlüklerinizi takmayýda unutmayýn.Saðlýcakla kalýn...................

görelim Mevlam neyler,neylerse güzel eyler............
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #6 : 24 Austos 2007 - 02:18:53 »

Mavera tabikide arkadaþ inanc önemli her þeyde zaten niyetimiz inancýmýz önemli.ama iþte iyi gelmeyenlerde var.ne güzel sana iyi gelmiþ.inþallah hep böyle devam edersin.

sevgi ve saðlýcakla kal

De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #7 : 29 Austos 2007 - 15:44:08 »

Mavere ben çok inanmýþtým (ztn inanmadýðým birþeyi de yapmam ) ama bir yararýný göremedim. Belki devam etsem yararlý olacaktý ama devam etmedim ( bkz. 3 kiþi üstte Kahkaha ) bir umuttur yaþatan insaný diyerek takalým pembe gözlüklerimizi deðil mi aRKaDaÞLaR ...

kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #8 : 29 Austos 2007 - 17:57:06 »

HER DUYDUÐUNUZA KANMAYIN!

MS, baðýþýklýk sisteminin yetmezliði deðildir. Tam aksine, MS'li kiþilerin baðýþýklýk sistemi fazlasýyla iyi ama yanlýþ yere çalýþýr; kendine yönelir. Ortalýkta, baðýþýklýk sistemini güçlendirici olduðu iddia edilen bazý maddeler var; basurdan baþ aðrýsýna kadar iyi geldiði öne sürülen, baðýþýklýk sistemini güçlendirdiði söylenen ekinezya gibi... Vitaminlerden bahsetmiyorum, tabii ki vitamin veriyoruz. Ama ticari amaçlý, her derde deva olarak sunulan, içeriðinin doðal olduðu ileri sürülen maddelerin kullanýlmasý sakýncalýdýr. Çünkü baðýþýklýk sisteminin güçlenmesi MS'e kötü gelir.

http://www.sabah.com.tr/2007/04/14/gny/haber,37C2E8D0C8D14F76BB77348537E8DCC0.html ''sayfasýndan bi alýntý

Arkadaþlar bu yazý prf.dr.aksel sivanýn bi yazýsýndan alýntý. çuha çiçeði yaðýnýn en baþ özelliði baðýþýklýk sistemini güçlendirmesi olduðuna göre, bu beni yanlýþ bi yoldamýyýz diye düþünceye sevketti bilmem hak verirmisiniz.

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
carpenoctem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 42

« Yantla #9 : 23 Eyll 2007 - 21:25:44 »

Týbbi bitkilerin botanikte tahsilini yapmýþ biri olarak aman diyeyim. Çuha çiçeði yaðý'nda ms'lilere iyi gelen omega3 ve omega6 yaðý var ama diðer taraftan da baðýþýklýk sistemini güçlendiren organik asit özleri de mevcut. Bu nedenle size tavsiyem sadece yararýný alýp zararýndan korunmak için Balýk yaðý konsantresi kullanmanýzdýr. Böylece yararlý olan omega3'ü fazlasýyla ve baðýþýklýk sisteminizi tehlikeli þekilde güçlendirmeden edinebilirsiniz, ayrýca maddi oalrak da çok daha az harcamýþ olursunuz.

Çuha çiçeði yaðý'nýn en büyük etkisi "bilinmeyen" olmasý nedeniyle umudu biraz yüksek tutmasý. Bus ayede psikolojik olarak olumlu etkileri gözleniyor. Ancak uzun dönemde baðýþýklýk sisteminin güçlenmesi istenmeyen sonuçlar doðurabilir ve ataklarýnýzýn daha fazla harabiyet vermesine yol açabilir.

Elbette herkes kiþisel olarak vücudundan mesul oalrak farklý þeyler deneyebilir. Ancak bilime ve bilinenlere sýrtýnýzý dönmeniz olumsuz etkiler yaratabilir.

Çuha çiçeði yaðý içinde olumlu maddeler içermekle birlikte, tehlikeli bir baðýþýklýk sistemi güçlendiricisidir. Bu maddeleri baðýþýklýk sisteminizi güçlendirmeden balýk yaðý konsantresi gibi alternatiflerden ve hatta imkanýnýz varsa soðuk deniz balýklarýný daha fazla tüketerek tamamen doðal þekilde almanýzý tavsiye ederim.
nisa
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 734

« Yantla #10 : 24 Eyll 2007 - 11:30:36 »

slm,,,bende kullandým çuha çiçeði pek bi etkisi olmadý. dr uma sormustum kullanmadan önce artý ve eksýsý olcaný tahmýn etmýyorum demýstý

blackened
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 100

The Gods Made Heavy Metal

« Yantla #11 : 09 Aralk 2007 - 00:06:06 »

HER DUYDUÐUNUZA KANMAYIN!

MS, baðýþýklýk sisteminin yetmezliði deðildir. Tam aksine, MS'li kiþilerin baðýþýklýk sistemi fazlasýyla iyi ama yanlýþ yere çalýþýr; kendine yönelir. Ortalýkta, baðýþýklýk sistemini güçlendirici olduðu iddia edilen bazý maddeler var; basurdan baþ aðrýsýna kadar iyi geldiði öne sürülen, baðýþýklýk sistemini güçlendirdiði söylenen ekinezya gibi... Vitaminlerden bahsetmiyorum, tabii ki vitamin veriyoruz. Ama ticari amaçlý, her derde deva olarak sunulan, içeriðinin doðal olduðu ileri sürülen maddelerin kullanýlmasý sakýncalýdýr. Çünkü baðýþýklýk sisteminin güçlenmesi MS'e kötü gelir.

http://www.sabah.com.tr/2007/04/14/gny/haber,37C2E8D0C8D14F76BB77348537E8DCC0.html ''sayfasýndan bi alýntý

Arkadaþlar bu yazý prf.dr.aksel sivanýn bi yazýsýndan alýntý. çuha çiçeði yaðýnýn en baþ özelliði baðýþýklýk sistemini güçlendirmesi olduðuna göre, bu beni yanlýþ bi yoldamýyýz diye düþünceye sevketti bilmem hak verirmisiniz.
ben daha 5 gün önce sordum aksel siva'ya çuha çiçeðini..
bastý kahkahayý
iyi geldiðine dair araþtýrmalar var fakat kesin olarak iyi gelir veya gelmez diyemem dedi..
ama avrupa ve amerikada ms hastalarýnýn büyük çoðunlupðu bunu kullanýr dedi..
kullanmandada bi sakýnca yoktur dedi..

bilgilerinize..
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

14 Austos 2021 - 19:30:50