Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
merhaba msli dostlar
04 Mays 2024 - 01:36:08 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: merhaba msli dostlar  (Okunma Says 17138 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« : 12 Nisan 2007 - 13:14:39 »

merhaba msli dostlar aloe vera yada gazetedeký yazý dizisindeký bahsedýlen yoga vb. tedaviler hakkýnda sizler ne düþünüyosunuz?  açýkcasý ben pek gecerli ve býlýmsel olduklarýný düþünmüyorum
« Son Dzenleme: 12 Nisan 2007 - 16:34:55 Gnderen: oslem » Logged
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #1 : 13 Nisan 2007 - 10:27:55 »

Sevgili osllem.Günaydýn.Ben týbbi tedavinin yanýnda tamamlayýcý tedaviler hakkýnda olumlu düþünüyorum.Yoga,müzik tedavisi,aromaterapi vs bunlar hastayý rahatlatýcý yöntemler.hasta hangisi kendine uygunsa dr uyla konuþarak yapabilir.Mehmet Öz'ün þifayý yüreðinde ara isimli kitabýnda Amerika'da tamamlayýcý týbbýn klasik týbbi tedaviyle birlikte uygulandýðý yazmýþ.Sevgi ve saðlýkla kalýn.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #2 : 13 Nisan 2007 - 11:38:34 »

belký yardýmcý olabýlýr o kadar karsý degýlým ama yoga ms ý ýyýlestýrýr gýbý býr sey sence ne kadar etkýlý?
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #3 : 13 Nisan 2007 - 12:10:21 »

Sevgili oslem yoga MS i tabi ki iyileþtirmez.Ama stresi azaltýcý yöntemlerden birisi.Sen istersen baþka yöntemleri de seçebilirsin.Kendine ve doktorunla konuþarak neyle rahatlayacaksan o yöntemi seçebilirsin.Örneðin dua etmek,Allahtan yardým istemek bu da bir çare caným.Sevgiler
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #4 : 13 Nisan 2007 - 15:59:28 »

o her zaman yaptýgýmýz býr þey hazancým ve her zamanda yapýcagýmýz
haYat
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 7

« Yantla #5 : 13 Nisan 2007 - 17:01:51 »

rabbim duadan ayýrmasýn tabi hiçbirimizi, ama okuduðum kadarýyla bu hastalýða streste etkenmiþ ve o yüzden belki stresi azaltýcý yöntemleri uygulayarak rahatlanabilir
bahars
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #6 : 17 Nisan 2007 - 00:13:18 »

selam arkadaþlar.ben alternatif týbba inanýyorum.ya da her hangi bir yan tedaviye.ama elbetteki doktorun söylediklerini harfi harfiyen yapýpý yanýnda ekstradan diðerlerini kullanmak, uygulamak gerekir.
yogadan bahsedilmiþ.burada öenmli olan kiþinin kendisini nasýl hissettiði.biliyorsunuz her hastalýkta olduðu gibi MSde demoral faktörü ve stressiz bir yaþam çok önemli.eðer kiþi yoga yaptýðýnda rahatlýyorsa, mutlu oluyorsa bunun ona elbette pozitif yönde bir katkýsý olacaktýr.ama sevmiyorsa iþe yarayacaðýný sanmýyorum.
     onun dýþýnda alternatif týbba inanýyorum.gerçi þu ana kadar iþe yaranla karþýlaþmadým ama yinde olan inancýmý kaybetmeyeceðim.kim bilir belki bir gün....
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 65

« Yantla #7 : 19 Nisan 2007 - 09:30:09 »

BEN CÝDDÝ CÝDDÝ YOGA KURSLARINI ARAÞTIRMAYA BAÞLADIM.ARKADAÞIMLA BERABER HAFTASONLARI 1,5 SAAT GÝDÝCEZ.FAYDALI OLURMU OLMAZMI BÝLMÝYORUM AMA EN AZINDAN FARKLI BÝR ORTAMA GÝRMEK ÝYÝ GELÝR DÝYE DÜÞÜNÜYORUM.OKUDUÐUM KADARIYLA YOGA'DA ÝÇ SESÝ KESMEYÝDE ÖÐRETÝYORLARMIÞ.EÐER BUNU BAÞARABÝLÝRSEM BENÝM ÝÇÝN ÇOK ÝYÝ OLACAK.ÇÜNKÜ BEN HERÞEYÝ ÝÇÝME ATARIM ÝNSANLARIN YÜZÜNE HÝÇBÝRÞEY SÖYLEYEMEM KENDÝ KENDÝMÝ YERÝM.

ÇOCUKLAR ÝNANIN,ÝNANIN ÇOCUKLAR.
                 GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #8 : 19 Nisan 2007 - 19:33:35 »

Faydasý tartýsýlabýlýr ama zararlý olmýycagý kesýn
gezgin256
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

msli hasta eþiyim

« Yantla #9 : 29 Mays 2007 - 16:39:28 »

ben bitkisel tedavi yöntemlerini araþtýrýyorum ve eþime bitkisel tedavi uygulamayý düþünüyorum.tabiki uzman kontrolünde.
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #10 : 09 Haziran 2007 - 15:40:02 »

Evt öyle birþey duydum bence herþey beyinde bitiyor iyi geldiðinne kendini inandýrýrsan iyi gelir. ben de cuha çiçeði yaðý diye birþey duymuþtum kullandým ama iyi mi geldi kötü mü geldi bilmiyorum ama notr dü sanýrým deðiþen birþey yok  hayat devam ediyor iþte
oceangirl
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #11 : 11 Haziran 2007 - 02:32:00 »

Merhaba arkadaþlar... Sitenin en yeni üyesi sanýrým þuan benim. Aloe vera kullanan bir ms hastasý olarak yazma gereði duydum. Ben 4.5 yýldýr ms hastasýyým. Bana ms teþhisi konduktan 1 yýl sonra tekerlekli sandalyeye mahkum oldum. yapýlan hiçbir tedaviye ne yazýk ki vücudum olumlu bir tepki vermedi. Doktorumu en çok üzen ve zorlayan hastalardan biri sanýrým bendim. Sandalyeye oturduktan 1 yýl sonra Amerika'da yaþayan arkadaþýma hastalýðýmý, geçirdiðim tüm ataklarý, son dururumu anlatan uzun bir e-mail atýp onun benim için Houston eyalet hastahanesindeki doktorlarla görüþmesini rica ettim. Orada ki doktorlarýn tavsiyesi Aloe Vera'yý denememdi. Aloe Vera tabiki ms'in tedavisi deðil ama biz olumlu etkilerini gördük demiþler. Açýkçasý hiç umutlanmadým ama kaybedecek birþeyim de yoktu. Doðru üretim yapan bir firma bulmam biraz zaman aldý. ne yazýk ki bu konuda insanlarý sömüren veçok kötü ürünler veren firma sayýsý 2500 civarýnda.hergün 1-2 saat yüzerek egzersizde yapýyordum. benim yürüyememe sebebim dizlerimin kitlenmemesiydi. yani bacaklarýmý hissediyordum ama dizlerim tutmuyordu. Aloe vera'yý kullanmaya baþladýktan 4-5 ay kadar sonra ayaða kalktým. þuan sadece denge kaybým sebebiyle tek deðnek kullanýyorum. deðnek olmadan da yürüyebiliyorum ama dýþardayken kendi güvenliðim için deðneðimi kullanýyorum. sizlere Aloe Vera'yý mutlaka kullanýn diyemem. bu haddini aþmak olur. sadece kendi tecrübemi sizlerle paylaþmak istedim. Saðlýcakla ve sevgiyle kalýn..
camkafes
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #12 : 04 Kasm 2007 - 16:43:24 »

mrb ms lý arkadasým allah hayýrlý þifalar versin alovera yý hangý fýrmadan buldugunu nereden buldugunu soracam soylemen mumkunmu acaba. ýnsallah daha ýyý olursun
nese
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 692

« Yantla #13 : 05 Kasm 2007 - 03:10:11 »

bu hikayeden sonra düþünmeden kabul ediyorum kesin olumlu yönde etkilediðini
okumanýzý tavsiye ederim

Sema Türkel, her gün en az iki saat yoga yapýyor.

ÝLÝÞKÝLÝ HABERLER
Yoga ve Reiki yaparak MS'i yendim!
MS'le ilgili son tedavi teknikleri
MS tablosuyla dünyanýn en iyisi oldu
Týbbi tedavi yetmez rehabilitasyon þart Yoga ve Reiki yaparak MS'i yendim!

ESRA TÜZÜN

"Kronik bir hastalýktýr, MS'in tedavisi yoktur" tezini çürüterek "Ben iyileþtim" diyen Sema Türkel'in umut veren reçetesi: Medikal tedavinin yaný sýra reiki, meditasyon ve yoga yaparak düþünce kalýplarýmý deðiþtirdim. Asýl gücün iyileþmeye olan inançta olduðunu gördüm ve sonunda iyileþtim..

Hayatýn bir döneminde aniden ortaya çýkan, felce neden olan ve hastayý yataða sürükleyen Multipl Skleroz yani MS hastalýðýnda 48 yaþýndaki emekli resim öðretmeni Sema Türkel'in öyküsü umut veriyor. Türkel, ayný zamanda Türkiye MS Derneði'nin Ýzmir Baþkaný. MS'li hasta ve yakýnlarýna hastalýkla nasýl baþa çýkabilecekleri konusunda dersler veriyor. Bu konuda konferanslara katýlýyor hatta ödüller kazanýyor. 'Kronik bir hastalýktýr, MS'in tedavisi yoktur' diye bilinen tezi çürütüyor. Sema Türkel, bir sinir sistemi hastalýðý olarak tanýmlanan MS'i yendiðini söylüyor ve bunun yollarýný anlatýyor:

* MS kronik ve tedavi edilemez bir hastalýk olarak biliniyor; siz tamamen iyileþtiðinize emin misiniz?
15 yýl boyunca 'iyileþmesi mümkün deðil' denilen MS'le mücadele ettim. Yataða baðlý olarak yaþadýðým zamanlar oldu, tekerlekli sandalye bile bana lükstü; ama son üç yýldýr tek bir ilaç kullanmadan hayatýmý sürdürebiliyorum. MS plaklarým (sinir dokusu içindeki alerjik iltihabi alanlar) tamamen düzeldi.

ÖNCE DÜÞÜNCE DEÐÝÞMELÝ
* MS hastalýðýnýn sizde ilk belirtisi ne olmuþtu?
Ýlk belirti denge kaybýydý, çünkü plaklarým denge merkezindeydi. Yürüme yeteneðimi kaybettim. Aylarca yatakta yattým, yýllarca ilaç tedavisi gördüm. Bence hastalýða neden olan; yaþam biçimi ve kafamýzda oluþturduðumuz düþünce kalýplarý. Benim bunu fark etmek 13 yýlýmý aldý. 3 yýldýr çok iyiyim ve MS'e dair hiçbir bulgu yok vücudumda.

* MS'i nasýl yendiðinizi düþünüyorsunuz?
Ben tamamlayýcý tedavilere çok inanýyorum. Tabii ki medikal tedaviyi kabul ediyorum ama asýl gücün iyileþmeye olan inanç olduðunu düþünüyorum. Ben bu hastalýkla hayatýma yeni bir yön verdim. Medikal tedavinin yaný sýra yaptýðým reiki (Uzakdoðu felsefesine göre þifa verici enerjinin uygulamasýna yönelik teknikler), meditasyon ve yoga; hem ilaçlarýn yan etkilerini azalttý hem de beni hastalýða yol açan düþünce kalýplarýmdan kurtardý. Bu yöntemler, hücre bazýnda, DNA'nýzda sizi etkiliyor. Bu hastalýðýn nedeni tam olarak bilinemiyor ancak hastalara baktýðýnýzda; aslýnda onlarý hastalýða iten þeyin yanlýþ düþünce kalýplarý, kendilerine deðer vermemek ve kendilerini yeterince sevmemek olduðunu görüyorsunuz. Tamamlayýcý týpla kendi kendime tekrar deðer vermek için çalýþmalar yaptým. Beþ yýl boyunca düzenli olarak yoga yaptým. Hala günde en az iki saat yoga yaparým.

ARTIK HÝÇ YORULMUYORUM
* MS'li hastalara nasýl yardým ediyorsunuz?
Biz dernek olarak üyelere psikolojik testler uyguluyoruz ve rehabilitasyon ile terapinin önemini çok açýk görüyoruz. Çünkü bütün hastalarýn kafasýnda, benzer kalýplar var; hastalýðý hemen kabullenmek, kendini 'iþe yaramaz ve deðersiz' hissetmek, hastalýða sýðýnarak sürekli ilgi ve bakým beklemek... Ailesi veya kendisi tarafýndan tecrit edilmek istenen MS'lileri sosyalleþtirmeye çalýþýyoruz. Bütün kas gruplarýný çalýþtýrarak, iþ yapabilir hale getiren bir rehabilitasyon programý bu. Hastalýðý oluþturan düþünce kalýplarýndan sýyrýlarak güçlenmeyi öðreniyor ve hastalýðý yeniyoruz. Ben de beþ yýl boyunca bu teknikleri öncelikle kendimde uyguladým ve sonunda iyileþtiðimi fark ettim. Ýyileþtiðimi hissettiðim andan beri de vücudum iðneleri kabul etmedi. Bütün gün çalýþýyorum ve yorulmuyorum. Sýcak ve soðuktan etkilenmiyorum. Saðlýklý besleniyorum. Dinlenmem gerektiðinde dinleniyor ve stresten uzak durmaya çalýþýyorum. Bunlar benim tamamen iyileþtiðimi gösteriyor.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

02 Ocak 2023 - 08:37:17