Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS hastalýðým
24 Mays 2024 - 08:08:00 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS hastalýðým  (Okunma Says 6491 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ozgetunc
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« : 03 Aralk 2016 - 17:49:45 »

Herkese merhaba, 17 yaþýnda ms hastasýyým. Hastalýðýmýn teþhisi daha yeni konuldu gibi bir þey. Bu yýl aðustos ayýnda ms olduðumu öðrendim, aslýnda hala kabullenemiyorum. Sol yüzümde uyuþukluk ve þiddetli geçmeyen baþ dönmesiyle hastaneye gittim. Ýnanýn ki sizin gibi bilinçli dostlara ihtiyacým var. Daha lise öðrencisi genç bir kýzým ve hemþirelik okuyorum. Bu hastalýk sayesinde paranoyak oldum, ileride yapacaðým meslekten soðudum. Avonex pen kullanýyorum, iðne fobim yok ama her hafta cuma günleri iðnenin kutusunu görünce dahi aðlamaya baþlýyorum. Ýlk zamanlar kendim hemen yapýyordum iðnemi fakat þuan korkumdan dolayý arkadaþýma  yaptýrmak zorunda kalýyorum. Ýleride daha kötü olmaktan çok korkuyorum biliyorum bu hastalýk moral hastalýðý moralimi sürekli yüksek tutmaya çalýþýyorum ama bazen kendi kendime ileriki zamanlarý düþünüp aðlýyorum.  Lütfen bana yardým edin iðne fobimi nasýl yenebilirim veya bu hastalýkla nasýl barýþabilirim desteðinize çok ihtiyacým var.
nev
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

« Yantla #1 : 05 Aralk 2016 - 09:42:52 »

geçmiþ olsun iðne korkun zamanla geçer hastalýðýný kabullenip barýþmalýsýn üzülüyosun ama kabulenip tedavini uygularsan Allah yardýmcýn oluyo ilk zamanlar oyle ama üzülerek lezyonlarýný harakete geçirme hep pozitif olmaya çalýþ daha çok gençsin belkide yenersin olumsuz düþünme hep iyi yanlarý bul ve yaþa yapýlacak biþey olmuyo biz bu hastalýktayýz ama týp ilerliyo herþeyin çaresi var sadece kendini üzme hep pozitif ve sevgi dolu 
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #2 : 05 Aralk 2016 - 16:21:03 »

Bu korkularýný yaþamayan ms hastasý yoktur yalnýz deðilsin.Ama bil ki iyi bir seyri yaþayabilirsin kimseyle kýyaslama kendini ve lütfen karamsar olma.Gelecekteki iþin içinde bak bunu fýrsata çevir çünkü sen diðer arkadaþlarýnýn anlayamadýðý kadar hastalarý anlýycaksýn çünkü ms gibi bir durumla karþýlaþtýn.Hastalarýn ne beklediðini çok iyi biliyosun yaþayan olarak  ve hastalarýna umut olacaksýn bende hastayým biliyomusunuz diyceksýn belkide O yüzden lütfen moralini bozma .
  Ýðne fobin ilk önce yoktu sonra ne oldu da yapamamaya baþladýn ? Tetikleyici bir durum oldumu
ozgetunc
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #3 : 05 Aralk 2016 - 19:48:23 »

Çok saðolun, hayýr tetikleyici bir þey olmadý bilmiyorum o butona basarken ellerim titriyor ve basamýyorum canýmýn yanmadýðýný biliyorum fakat cuma günleri iðnemi yapýyorum cumartesi günleri halsiz oluyorum ve her yerim aðrýyor. Ýðneyi görünce cumartesi günleri geliyor aklýma, daha çok korkuyorum.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #4 : 07 Aralk 2016 - 17:08:21 »

Anladým ama bunun vucudun alýþtýkça azalabileceðini düþün.Bunu sen halledebilirsin sende biliyosun
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

10 Temmuz 2019 - 19:49:34