Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
"MS" davetsiz bir misafir ama; "kapýmýz herþeye açýk" ne de olsa...!
05 Mays 2024 - 07:54:31 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: "MS" davetsiz bir misafir ama; "kapýmýz herþeye açýk" ne de olsa...!  (Okunma Says 5990 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ernurted
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 14

« : 01 Temmuz 2008 - 19:53:25 »

Kahkaha Kahkaha Kahkaha  Ben Ýstanbul'dan yazýyorum...  Mesleðim astsubay,   neden belirttim bunu;  hikayem tamamen bununla iliþikli. Tam da tayin dönemi,  Þark'a (doðu görevi'ne) gideceðim belli oldu ama yer belli deðil henüz, stres yok,  herþey mükemmel ve son günlerde bari  dolu dolu olsun dedim "Ýstanbul'da bari son günlerimi iyi deðerlendireyim" istedim... Neþeli ve dolu dolu geçen günler baþladý ... Tamam istanbul'dan ayrýlmak zor ama olsun tekrar gelecektim sonuçta buraya.  10 gün full geçiyor gezmece eðlenmece arkadaþlarla birlikte dolu dolu günler,  sinemalar,  Beþiktaþ maçlarý, vs. dopdolu herþey anlayacaðýnýz ama birden ve aniden baþlayan el uyuþmalarý ve dudak uyuþmalarý ... siz hemen "hoþgeldi bu MS" diyeceksiniz ama ben bu rahatsýzlýðýn o zaman cahili olduðum için baþladý araþtýrmalarým... Herkes "psikiyatriktir bu" "kafana takma" deseler de ben de ne Panik Atak ne de Depresyon olmadýðý kesinlik kazanýyor ama uyuþmalar devam ediyor... Ardýndan nöroloji asistanýna görünüyorum ve Kan deðerleri,  EEG sonuçlarý olumlu geliyor ve epilepsi -sara olmadýðý netlik kazanýyor ama sadece  %80... Bende uyuþmalar ise devamýný göstermeye devam ediyor bu esnada da. Ben de çýldýrýcam tabiki adý yok halen.  Bu arada Diyarbakýr_ Lice'ye gideceðim de netlik kazanýyor ama ben Ýstanbul'da iken bu olaya artýk adýný konulup  tedavisine netlik kazandýrmadan gitmek istemiyorum,  en nihayetinde Ýstanbul'dayým ve  herþey, her imkan var iken halletme derdine giriyorum.  EMAR da  çekiliyor ve  Sara-Epilepsi olmadýðý ve davetsiz misafirimin de bana katýldýðýný o anda öðreniyorum, 2 net leke ile ... Sonra asýl tedavim baþlýyor ama bu arada tayin esas isteniyor ve tayinim sadece Ýstanbul ve Ankara GATA çevresi'nde olacaðý netlik kazanýyor, sadece eylül sonuna kadar Lice'de olacaðým iþte. Yani benim þansým;  baþladýðý güne yakýn bilinen tarihi olan  bir MS'im ve herþey olumlu olup sadece cinsiyetimin bir dezavantajýný yaþadýðým bir MS’im var... Olsun ! ne de olsa yalnzý býrakmayan ne çok þey var ki zaten deðil mi ama….!

Uyuþmalarým ise baþladýðý gün gibi bir anda baþlar ayný anda üst dudaðýmda uyuþur ve 4-5 kelimeden bazý hecelerini yutarak devam eder  elimde ise kýsa da olsa kontrol kaybolmasý var ve neredeyse bu olay 8-10 sn. sonra geçer... Bu ataklarýmda Epileptal 300mgr ile sadece önüne geçer ve zor da olsa buna bünyem zamanla alýþýr... Çok þükür Allah'a ki bir yerden alýyor bir yerden veriyor iþte... Ama “ben inatçý” bu MS'imle mücadelem baþlýyor iþte… Doktorumdan da malum sadece iki önemli uyarý þu an için:  Stres ve sýcaktan uzak bir yaþam… Bende  moralman hat safhaya geliyorum, sanki böyle bir þeye ihtiyacým varmýþ ki çok þükür ki þu an kafam biraz daha dinç..! Þimdi daha da dinç bir kafam var ve sýcaktan uzak bir Ernur iþte....  Sizler sayesinde de birer çýt daha üst seviye gelirim inþallah...

Hepinize de  çok geçmiþ olsun dostlar yalnýz deðiliz iþte hiçbirimiz… Ama hepimiz MS’in üstesinden geliriz? En sýký yaþlar en nihayetinde; 20 ile 40 arasý... (Üstesinden gelme konusunda) Yanýlmýyorum deðimli ama...!!!!???                       
             Sevgiyle kalýn…           
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #1 : 01 Temmuz 2008 - 20:01:58 »

istanbul gatada tedavi oluyosanýz Erdem hocama selamlarýmý iletin.çok tatlý bi insandýr istanbuldan en çok onu özleyeceðim

ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 236

« Yantla #2 : 02 Temmuz 2008 - 13:26:26 »

MERHABA,

Geçmiþ olsun. Eþim Astsubay tayini 4 yýl önce Ýstanbuldan  Mersine çýktý. Þuan Mersindeyiz. Sýcaklarla problemim yok. Sizde kendi MS inizi tanýyacaksýnýz. Benim MS im üzüntüye sýkýntýya gelemiyor. Bu arada Ýstanbulda doktorum Þiþli Etfal noroloji servisinden Uzm. Dr.Feray hm. çoook iyi bir doktordur. Teþhisimi ve 14 Þubat 2001 tarihinden bu güne kadar bütün takibimi Feray Hm. yapýyor. Feray hm. da gidebilirsiniz. Tekrar geçmiþ olsun.

Ýyi günler
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #3 : 07 Temmuz 2008 - 22:03:34 »

Sevgili Ernur geçmiþ olsun.Yaþadýðýn þikayetler hemen hemen hepimizin MS ile olan birlikteliðimiz sýrasýnda zaman zaman yaþadýðýmýz sorunlar.Zamanla MS in kendine özgü yani her hastaya göre farklý
boyutta yaþanan þikayetlerine alýþacak ve baþetme yollarýný öðreneceksin.Ýnþallah iyi bir seyirle çok
fazla problemle karþýlaþmadan yaþarsýn MS ini.Aramýza hoþ geldin.Saðlýk ve sevgiyle kal daima..
asenay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 138

sil baþtan baþlamak gerek bazen. hayatý sýfýrlamak

« Yantla #4 : 08 Temmuz 2008 - 01:20:50 »

çok geçmiþ olsun umarým ms in sana problem çýkarmaz... saðlýcakla kal...
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

21 Kasm 2021 - 21:44:55