Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
ahastane çýkýþýndan sonra
24 Mays 2024 - 22:04:26 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: ahastane çýkýþýndan sonra  (Okunma Says 12718 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 765

herþey seninle baþladý bebeðim benim

« : 07 Mart 2008 - 10:12:11 »

mrb arkadaþlar.ms taným konulduktan sonra 1 ay hast yattým.çok iyi hatýrlýyorum 2 þubatta çýkýþýmý verdiler.bende büyük bir zevkle eve gittim.sabaha karþý ayaklarým çok aðrýmaya baþladý.daha sonra çok fazla ilerlemeye baþladý.sanki kemiklerim kýrýlmýþtý.artýk yürüyemiyordum.eþimi uyandýrdým ayaklarýmý ovalamaya baþladý çok korkmuþtuk.hiç geçmiyordu aksine dahada kuvvetleniyordu aðrýlarým.daha sonra annemleri çaðýrdý eþim.hastaneye gittik.iþin kötü tarafý haftasonuydu.ve doktorum yoktu.acile gittik.eþim kucaðýna alýp ordan oraya götürüyordu beni.hiç bir doktor neden olduðunu anlayamadý.bende sürekli tekrarlýyordum ms hastasýyým kortizon aldým belki bundan dýr.akþama kadar hast kaldýk.bana serum takmýþlardý.o kadar çok aðrý çekmiþimki tansiyonum 5-4 düþmüþ.onun için veriyorlarmýþ serumu.daha sonra aðrý kesici iðne yaptýlar birsüre sonra aðrýlarým kesildi.eve gittik yine akþam olmuþtu.tekrar baþladý ama bu sefer daha fazlaydý.bayýlýp duruyormuþum.artýk kendimde deðildim.beni yine acile götürmüþler.orda bizim yapabileceðimiz biþey yok fizik tedaviye götürün dediler ne alakaydý bilmiyorum ama biz bir çözümdür diye hemen dediði yere gittik.orasý bize güldü ve geri gönderdi.daha sonra tekrar acile geldik.eþim hastanede baðýrmaya baþladý.eþimin aðrýlarýný hemen dindirin yoksa burayý yakacam kýrýcam dökücem gibi kelimeler.artýk eþimde dayanamýyordu annem ve babamda.bense kendimde pek deðildim.daha sonra beni hemen yatýrdýlar ve diyazem serum verdiler.uyuyabileyim diye.ama yine uyuyamadým aðrým hala vardý.diyazemde kanser hastalarýna verilirmiþ acýlarý azalsýn diye.ama bana oda yaramadý.sadece 20 dk uyumuþum.bu olay cuma gecesi olmaya baþlamýþtý ve þuan pazardý.düþünün cumadan beri uyumamýþým yememiþim içmemiþim.öleceðimi düþündüm biran.birde artýk böyle bu acýyla yaþýcam dedim.annem babam ve eþim yanýmdaydýlar.birara dayanamayacak duruma geldim tekrar ve baðýrdým dedimki ne olur bana bir iðne yapýn ya beni öldürün yada pazartesiye kadar uyumamý saðlayýnki acý çekmeyeyim daha fazla.bunu duyunca doktorlarýn hepsi yanýma geldi birþey olmayacak herþey gececek dediler.halime çok üzülmüþlerdi belliydi.baþka hastalar bile gelip ayy yazýk gencecik kýz falan diyorlardý.eþimin annemin ve babamýn gözünden hiç yaþ eksik olmamýþtý.daha sonra eve geldik tekrardan.acýlarým hala vardý.mahvolmuþtum artýk.wc ye bile eþim götürüyordu.kendimi çok kötü hissediyordum.sabaha kadar yine acý cektim ve aðladým bayýldým.pazartesi sabah olmuþtu ve hemen doktoruma götürmüþlerdi beni.doktorum beni cuma günü çok saðlam ve mutlu olarak göndermiþti.beni eþim kucaðýyla içeri alýnca þok geçirdi.bu ne hal suzan dedi.bende eve gittikten sonra böyle oldu ve yaþadýklarýmý anlattým.çok üzülmüþtü.hemen iðne ile kortizon yaptý bana.hemen geçti.meðerse kortizon çok kullandýðým için (günde 1000mg)birden de býrakýnca beyin kortizon istemiþ.ve bacaklarýma sinyali vermiþ.3 gün iðneyle aldým kortizonu daha sonra hap olarak kullandým yavaþ yavaþ azaltarak ve sonra geçti.o 3 günü asla unutamýyorum arkadaþlar.allah düþmanýmýn bile baþýna vermesin.çok kötydü çooooook.
onurbayram
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 26

« Yantla #1 : 07 Mart 2008 - 13:32:52 »

suzan allah acil þifalar versin ama yenilmicez bunlara ms e yenilmek yok rahat ol ms yok de bunu atlatacaksýn hayat acýsýyla tatlýsýyla yaþamaya deðer unutma bunu hiç tekrar geçmiþ olsun
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 07 Mart 2008 - 13:50:27 »

çok tþk ederim onur.sen bana çok destek veriyorsun.dünde senle konuþtuktan sonra kendimi toparladým.sana ve herkese çok tþk ederim.iyiki varsýnýz.sanada çok geçmiþ olsun tekrardan
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #3 : 07 Mart 2008 - 15:59:41 »

suzan bende ilk kortizon aldýktan sonra okadar dayanýlmaz aðrýlar çektimki dr lara kýzmaya baþlamýþtým beni daha kötü yaptýlar diye ama ilk defa kortizon alanlarýn çoðu sanýrým bunu yaþýyor tacrübesizlik ve panik aðrýlardan daha çok etkilenmemize sebep oluyo alýþtýkça hangi aðrýnýn neden kaynaklandýðýný öðrendikçe daha sakin oluyoruz.

onurbayram
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 26

« Yantla #4 : 07 Mart 2008 - 18:12:15 »

ben teþekkür ederim suzan sizlerde iyki varsýnýz böyle hayata baðlý olduðunuz sürece birbirimize destek olduktan sonra evelallah üstesinden gelinemiyecek biþey yoktur allah senin bizim hepimizin yardýmcýsý olsun
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 08 Mart 2008 - 15:14:53 »

amin onur.gerçekten çok iyi dostluklar kuruluyor burda.herkese çok tþk ediyorum.
burakharputlu
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #6 : 17 Mart 2008 - 19:03:34 »

mrb suzancým.geçmiþ olsun tekrardan.sen gerçekten çok haným bir bayansýn.inþ bir bebeðiniz olur.bazý insanlar seni yanlýþ algýlayabilir ve senden tlf veya msn adresi isteyebilirler.sen çok iyi niyetli temiz kalpli birisin.buyüzden sakýn öyle insanlara güvenme.
canan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4377

« Yantla #7 : 23 Mart 2008 - 18:02:11 »

suzan çok geçmiþ olsun,ayný þeyleri ben de yaþadým;vücut kortizon istiyo ve bu da bize zor veriyo,ben 1.5 yýl içinde 5 kez kortizon aldým,hepsibde de aþýrý halsizlik,bacaklarýmda þiddetli aðrý oluyordu,hani karnýmýza sancý girerya,o sancý benim baþýma girerdi,bacaklarýmdaki aðrý yüzünden yürüyemediðim zamanlar olurdu,sabaha kadar uyuyamazdým,ölmek istedim hatta,ama çok þükür ki geçiyo hepsi,sadece yaþadýðýmýz acýyla kalýyoruz...neyse kortizonsuz günler dilerim herkese,umarým hiç ihtiyacýmýz olmaz,tekrar çok geçmiþ olsun suzan,kendine çok iyi bak,hoþçakalsaðlýcakla kal...

Ne cübbe giyerim ne külahým var,insanlýk kisvesi kýyafetimdir; ibadet sayarým dosta hizmeti,bu da göze çarpan kabahatimdir...
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2103

« Yantla #8 : 24 Mart 2008 - 06:51:00 »

çok geçmiþ olsun suzan haným. dilerim bir daha yaþamazsýn öyle olayý. derdi veren allah elbet þifasýnýda göndermiþtir (ama nerde).inþallah yakýn zamanda bulunurda heppimiz kurtuluruz.

Derdi veren, dermanýný da vermiþtir.
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 24 Mart 2008 - 11:57:58 »

çok teþekkür ederim canan ve kasus.canan ayný þekilde bende aðrýdan yürüyemiyordum ya.o nasýl bir aðrýydý ben anlamýyorum.allah bize ogünleri tekrar yaþatmaz inþ.sizlerede çok geçmiþ olsun.
selcuk
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 204

GÜLMEK EN ÝYÝ ÝLACTIR:)

« Yantla #10 : 02 Temmuz 2008 - 22:31:32 »

SUZAN COK GECMÝÞ OLSUN ALLAH YAÞATMASIN BÝRDAHA 2 HAFTA ÖNCE BENDE 3ÜNCÜ ATAÐIMI GECIRDIM TABURCU OLDUKTAN SONRA BENIMDE ÞÝDDETLÝ AÐRILARÝM OLMUÞTU ÞÝMDÝ NEDENÝNÝ DAHA ÝÝ ANLIYORUM KORTÝZONDAN SONRA AÐIZDAN HAPLA TEDAVÝYÝ SONLANDIRMAK GEREKÝYORMUÞ ÞÝMDÝ DAHA ÝYÝ ANLADIM TEKRAR GECMÝÞ OLSUN

nedeni kötü ama iyi yaþa:)
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 236

« Yantla #11 : 03 Temmuz 2008 - 14:14:33 »

GEÇMÝÞ OLSUN

Ýlk ataðýmda hastaneye yürüyerek gidip kortizondan sonra babamýn kucaðýnda hastaneden çýktým. Yaklaþýk 8 yýldýr MS hastasýyým. Her ataktan sonra yada  kortizondan sonra vucudumfarklý farklý  tepkiler veriyor. Bende kortizon hapý ters tepki veriyor bu nedenle kullanamýyorum.Haptan sonra iyileþmiþken tekrar atak oluyorum. Tekrar hastaneye yatýyorum.Neyse benim hafta sonlarýna deðilde genelde bayram tatillerine veya resmi tatillere rastlar. Daha uzun bir tatil arasýna yani. Allahtan doktorumun cep telefon numarasý var ona ulaþýyorum. Oda nöbetçi doktorlara ne yapmasý gerektiðini söylüyor. Bu þekildede Doktorum bayramlarda da benimle uðraþýyor. Bayramlardan önce doktorlarýn bu bayramdada Öznur gelecek mi diye muhabet ediyorlardý. 3  4 yýldýr bayramlarý atlýyorum. Tekrar geçmiþ olsun.   
selcuk
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 204

GÜLMEK EN ÝYÝ ÝLACTIR:)

« Yantla #12 : 04 Temmuz 2008 - 00:44:49 »

doktorlarýn yolunu bekleye dursunlar Allah bu bayramda yaþatmaz inþallah bir rahatsýzlýk arkadaþým tekrar gecmiþ olsun

nedeni kötü ama iyi yaþa:)
nvn
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 50

« Yantla #13 : 04 Temmuz 2008 - 21:00:19 »

geçmiþ olsun.... ben iyi huylu ms hastasýyým vee beni en çok görmemde etkiliyor arada sýrada anlk görmüyorum. yinede allaha þükrediyorum çok fazla ilerlememiþ....tüm ms hastalarýna geçmþ olsn diyorum yýlmayacagýz vee elbet herkes atlatacak yani umudumuz bu

Kendine iyi bak derler ve giderler....
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #14 : 12 Temmuz 2008 - 11:38:03 »

çok geçmiþ olsun arkadaþlar hepinize.allah o acýyý kimseye yaþatmasýn.gerçekten çok kötü bir acý tarif edilemez bir acý.inþ sizlerde yaþamazsýnýz birdaha öyle acýlar.
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

22 Austos 2021 - 17:07:10