Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Lezyonlarda çoðalma olurmu
06 Mays 2024 - 05:05:07 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Lezyonlarda çoðalma olurmu  (Okunma Says 7724 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
firdevs
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 20

« : 05 Eyll 2018 - 11:18:14 »

Arkadaþlar ben 6 yýldýr MS hastasiyim 3 sene önce bir atak geçirdim sol bacakta uyuþukluk þeklinde rebif44 ilacýný kullanmaktayýz ve Mart ayý civarýnda bacagimda bir sýkýntý oluþtu ve atak þüphesiyle mr a girdim ve sonucumda atak geçirmediði mi öðrendim doktorum aþýrý stres bir takým dýþ etkenlerin bunu yaptýðýný ve geçici bir atak diye tabirleri fakat aktif lezyonum yoktu ben þunu sormak istiyorum hayatýmda bir takým sýkýntýlar var ve aþýrý stresten kaynaklý atak geçirmeden lezyonlarda bir çoðalma olurmu
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 06 Eyll 2018 - 14:11:05 »

Yaþanan durumlar tabiki büyük etki sizin vucudunuzun yaþananlara verdiði bir yanýt olabilir ki doktorunuzda böyle demiþ.
firdevs
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 13 Eyll 2018 - 12:40:13 »

evet yanýt veriyor yalnýz hiç duydunuzmu atak geçirmeden lezyonlarda çoðalma olduðunu
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #3 : 13 Eyll 2018 - 23:44:45 »

Ben de 4 yýldýr Ms hastasiyim. Atak geçirmeden lezyon sayýsýnda artýþ olur mu sorunuzun cevabý bence kesinlikle evet. Ýlk atak geçirip Ms teþhisi aldýðým zaman ki MR da 8 ya da 9 tane lezyon saydýk hekimle birlikte. Ve ben ilk ataðima kadar Ms ile alakalý hiç bir saðlýk problemi yaþamadým. Yani demem o ki 9 lezyon oluþmuþ ben 1 atak geçirmiþim o zamana dek. lezyonlar sessiz bölgede oluþunca atak yaþamýyoruz.Ancak  beynin görme ve duyu gibi sinirlerini etkileyecek bolgede oluþursa atak geliyor diye düþünüyorum.
firdevs
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 15 Eyll 2018 - 09:04:19 »

Cogalmalarini hiç istemiyorum atak geçirmekte þu sýralar caným çok sýkkýn gerginim baþka hastaliklarim ortaya çýktý mste bir sýkýntý yok ilaclarimida kullanýyorum yalnýz cogalabilirlermi diye bir tedirginlik hissediyorum
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #5 : 19 Eyll 2018 - 15:08:42 »

Önemli olan aktif olmasý ve tabiki en büyük ölçü sizin kendinizi nasýl hissettiðiniz lütfen kendinizi bunlarý düþünüp strese sokmayýn...
inhiraf
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #6 : 20 Eyll 2018 - 18:30:44 »

Ms i öðrendikten 6 ay sonraki ilk mr'ýmda 6 yeni plak görmeme raðmen atak geçirmedim. Müthiþ stresli testler hepinizin bildiði gibi. Plak sayýsý - plak oluþumu = atak demek hatalý sanýrým.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

03 ubat 2022 - 06:12:18