Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Benim gibi var mý
06 Mays 2024 - 03:58:12 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Benim gibi var mý  (Okunma Says 7550 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Busbus01
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 7

« : 30 Mart 2018 - 19:21:43 »

Merhaba arkadaþlar yeni katýldým 21 yaþýndayým. yaklaþýk 1.5 Aydýr  sað gözümde bulanýklýk var ve MRG Sonucumda plaklar gözlendi. Omurilik sývýsý alýndý fakat onda bir þey cýkmadý. Doktor kesin bir taný koyamadý . Sizce MS miyim benimle ayný þikayeti yaþayanlar oldu mu?
inhiraf
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #1 : 30 Mart 2018 - 20:16:26 »

Selamlar. Gecmis olsun.

Oncelikle; beyinde ms ile uyumlu plaklarim var. Hem de fazlasi ile.

Onun disinda igg index, oligonal bant, bos sonuclari, diger patolojik hastaliklardan hicbirinde problemim yok.

Hatta bos total proteinim cok yuksek ve bu aslinda tumor demek fakat tumor de yok. Makineler biraz (bazen) yaniltici olaibiliyor.

Beyindeki uyumlu plaklar icin once "ris" tanisi aldim. Ardindan 6 ay sonraki mr'da 6 yeni plak cikinca "rebif" e basladik. (rebif ms ilaci)

Ayirici tanilarin hicbiri ms degil derken beyindeki plaklar uyumlu ise ve plak sayisi artiyor ise genelde ms ilaci veriliyor deneyimlerime gore.

Fakat ayni sekilde her daim ms plaklari artan fakat hic atak gecirmeyen ve ilac verilmeyen insanlar da var.

Ms plaklarinin yeri ve senin sikayetlerin, norolojik muayenen onemli olan.

Gozundeki bulaniklik, gozundeki sinirlerin bozulmasindan mi degil mi doktorun biliyordur. Plaklar onlarla alakali mi degil mi her seye hakimdir.

doktoruna guvenerek hayatina devam et.

Onun isi ms senin isin farkli.

Karismamakta ve dusunmemekte yarar var.

Msli az buz degil cok insan var, yalniz degilsin.
« Son Dzenleme: 30 Mart 2018 - 20:25:13 Gnderen: inhiraf » Logged
Busbus01
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 30 Mart 2018 - 20:54:15 »

Teþekkür ederim yanýtýnýz için. Gözümdeki bulanýklýðýn sebebi göz arkasý sinirlerin ödem kapmasý gibi bir þey söyledi göz doktorlarý MS belirtisi olduðu için de nörolog gördü. 5 gün kortizon aldým ama gözümdeki  bulanýklýk tam olarak geçmedi su an bi ilaç tedavisi görmüyorum 3 ay sonra yeniden MRG çekilecek
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #3 : 06 Mays 2018 - 17:25:26 »

Önerim ms uzmaný bir nöroloðun takibine girmeniz , tedavinizi düzenleyecektir...
Busbus01
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 06 Mays 2018 - 20:22:50 »

Merhaba nörologla görüþtük bana optik nöritli hastalarýn ms e yýllar sonra ya çevireceðini ya da cevirmeyeceðini söyledi plaklar su an sönmüþ uyuyor dedi insallah hayýrlý haberler alýrýz her birimiz tek tek🙏
DontWorry
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 8

« Yantla #5 : 28 Temmuz 2018 - 00:30:14 »

Merhaba
Bendede ayni durum soz konusu yaklasik 4 yildir hastaneye gidiyorum yilda bire dustu kontrollerim. En son muayenemde “ris” dedi doktorum. Beynimdeki 6mm lik lekede buzulme oldugunu soyledi ve iyi haber olarak ekledi bunu. Risk var devam ediyor dedi. Ama bu gune kadar oyle bariz bi sorunum yok. Spor yapin  kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

19 Eyll 2022 - 18:13:02