Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ma baþlangýcý sýnýrda yakalanmak
28 Mays 2024 - 15:59:42 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 [2]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ma baþlangýcý sýnýrda yakalanmak  (Okunma Says 24874 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Semra lale
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 20

« Yantla #15 : 08 Temmuz 2014 - 03:42:34 »

Sanýrým herþeyi akýþýna býrakmak gerekiyor hayýrlýsý diyelim onunki sýfýr noktasýnda ms imiþ bilgisi olan varmý?birde öslem senin dediðin siteyi inceledik o daha bi yüreðimize su serpti diyebiliriz teþekkür ederiz
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

ms.hakkýnda istediðinizi sorabilirsiniz.

« Yantla #16 : 08 Temmuz 2014 - 08:25:57 »

herkese slm nbr özlem:) ben kendimden örnek vereyim benim eþim daha sözlenmeden niþan yapmadan ben söledim durumumu oda ALLAH dan gelen biþey dedi yarýn öbürsügün ne malum dedi banada ya biþey olursa dedi vs.kabul etti ve hala halaaa ben  senelik ms.im ailesi benim ms.oldugumu bilmiyor sölemedi sakladý hep ve hala saklýyor haa bu saatten sonra bilse ne olurrr bilmese neolur bilse bile sonrada çýkdý deriz yani öle durumum ALLAH a þükür çok iyi tam 11 senelik ms.im ben özlem beni iyi tanýyor  görüþüyoruzda her sene öle yani semra haným bana sorarsanýz bu iki insanlar birbirini seviyormu gerçek anlamda evlensinler sonra aradan belli bir zaman sonra ms.e yakalandýgýný sölesin yada benim gibi hiç sölemesin nemalum kýza yarýn öbürsügün ya biþey olursaa benim eþime oldu þöyle oldu 4 5 kez ameliyat oldu yaaaa kadýn hastalýgýndan vs.. þimdi öle biþey kalmadý ALLAH a þükür çok iyi

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
Semra lale
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #17 : 08 Temmuz 2014 - 12:25:25 »

Çok teþekkür ederim verdiðiniz bilgiler için lütfenn yanlýþ anlaþýlmayalým pek bilgimiz olmadýðý için öðrenmeye çalýþýyoruz.Peki iðne kullanýyor musunuz maþallah Ýnþ hep iyi olursunuz birde 11 seneniz nasýl geçti hep ilaç mý kullandýnýz bazýlarý da kullanmýyormuþ heralde
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #18 : 08 Temmuz 2014 - 12:40:31 »

rica ederim ben nece insanlarý aydýnlattým kýsa ve öz sölim ben çok çok iiyim copaxone vurulmakdayým bu iðne çok iyi geliyor iðneler çeþit çeþit kiþiden kiþiye çok deðiþiyor ben son 3 senedir nerdeyse hafta 2 derken þimdide bir vuruyorum sakýn ben yapýyorum diye baþkalarý asla asla yapmasýn ben 3 4 sene fitnes spor ile uðraþdým egzersiz hareketler yapdým koþdum kaslarýmý hep çalýþtýrdým hayata pozitif bakan birisiyim evlendim 4 sene oldu fitnesi býrakdýmm amma evde devam ediyorum yaa:)) dambýllarla vs.. kaslarýmý çalýsdýrýyorum egzersiz yapýyorum þýnavlar çekýyorum ne bilim  öle yani özlem kardeþimiz beni çok iyi tanýr bilir hersene buluþmalarýmýz olur gider geliriz resmlerimiz sitede var burada iyice bakarsanýz görürsünüz öle yani
« Son Dzenleme: 08 Temmuz 2014 - 13:36:42 Gnderen: sercan » Logged

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #19 : 08 Temmuz 2014 - 13:23:10 »

Ms lý hastalarýn yuzde 70-80 lýk kýsmý ms ý ýyý yasar yaný hayatlarýna normal devam ederler.Doktorlarý gereklý gorurse ýlac ýgne verýr bu ýlacta atak yasamamasý ýcýn býr onlemdýr.Sercan ýn yaptýgý ýlacý kendý kafasýna gore azaltmak ýyý býsey degýl tabý bunu ayrýca belýrtmelýyým

Senelerce hýc atak yasamayan ms lý dostlardavar.Ben sýzý anlýyorum hýc býlgý sahýbý olmadýgýnýz býr konuda fýkýr almak ýstýyorsunuz ama kuzenýnýz karamsarda olmasýn ms olup hayatýna cok rahat devam edýyor ýnsanlar sercan tek ornek degýl .Egzersýz ve hareketsýz kalmamak onemlý tabý. Kendýne dýkkat edýp yasanýyor sadece uyku duzenýne beslenmesýne cok yorulmamaya gýbý...
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #20 : 08 Temmuz 2014 - 13:39:54 »

evet özlem kardeþimizin dediði gibi ben hiç rebif kullanmadým semra haným ne kadar erken teþhis okadar iyidir. banada doktorlar olsun baþkalarý olsun sen çok iyisin diyorlar mr cekdýrdým bundan 7 ay önce felan plaklarým sönmüþ dedi doktorun iyiside kötüsüde tabiki var ben izmitte doktorum benim nezamandýrda gitmiyorum hiç

imza
<<<sercan>>>
Semra lale
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #21 : 08 Temmuz 2014 - 14:19:18 »

Peki son bir soru sorabilir miyim?iðneler copanex dediniz rebif felan bunlar neye göre veriliyor?hastalýðýn derecesiyle bu iðnelerin ilgisi nedir
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #22 : 08 Temmuz 2014 - 14:24:48 »

dr un mutlaka býr degerlendýrme krýterý vardýr ama býr ýgneden sonuc alýnmazsa baska býr ýlaca gecýlýyor.Dr larda býlmýyor kýme hangý ýlacýn ýyý gelýcegýný kaldý ký artýk ýgneler olmazsa hap seceneklerýde var
Semra lale
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #23 : 08 Temmuz 2014 - 14:27:03 »

Heralde hap fazla geliþmemiþ diyorlar rîskli mi yani bide fiyatý çok pahalý diye duymuþ kuzenim
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #24 : 08 Temmuz 2014 - 14:28:32 »

ýlaclarýn hepsýný sgk karsýlýyor.Haplar daha yený tedavýler ýgnelere gore
Ayzen
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #25 : 13 Temmuz 2014 - 01:00:57 »

Ben mesela bir kez atak geçirdim idrar yapma  noktasýný tuttu yogun býr streoýd tedavýsý sonucu normale yakýn býr hale dondum ve yaklasýk 6 yýldýr atak gecýrmýyorum ve ýlackullanmýyorum
Semra lale
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #26 : 13 Temmuz 2014 - 12:33:17 »

Ne mutlu size ilacý kullandýnýz mý peki sonradan mý býraktýnýz?
Alaca
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 10

« Yantla #27 : 09 Austos 2014 - 09:29:43 »

Merhaba,
Herkese geçmiþ olsun, size bir kaç sorum olacak, bir tanýdýðým ms olduðunu yeni öðrendik ancak 15 yýl öncesinde de varmýþ ama ms teþhisi konmamýþ. ileri seviye de dendi belden aþaðý kýsmýný etkiliyor. ilk kortizonunu aldý ve çok yorgunluk, halsizlik yaptý. bronþiti vardý o da artmýþ halsizlik, yorgunluk, iþtahsýzlýk çok fazla þuan için, bu hastalýðý yeni tanýdýðýmýz için ne yapýlmasý gerekiyor, nasýl bir beslenme þekli uygulanmalýdýr.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #28 : 12 Austos 2014 - 22:58:25 »

Çok geçmiþ olsun. Önemli olan ms e hakim bir dr un takibinde olmasý.kortizon ataðýný geçiricektir yorgunluk yapmasý normal . Ayrýca ms te sýk rastlanan bir þikayettir bu doktorunuza danýþýrsanýz size yorgunluk için bir destek verebilir. Kortizon baðýþýklýk sistemini baskýladýðý için bronþit dahada alevlenmiþ olabilir . Beslenme önerileri genel olarak saðlýklý beslenme kriterleri: katký maddesi olan ürünleri az tüketmek yada hiç tüketmemek, kola , iþlenmiþ et ürünlerinden uzak durmak ,sigaradan uzak durmak ...
Sayfa: 1 [2]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

03 Kasm 2021 - 06:01:08