Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
merhaba kapari bakarmýsýnýz ilginç
17 Mays 2024 - 03:59:55 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 [2]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: merhaba kapari bakarmýsýnýz ilginç  (Okunma Says 20673 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ZUMRUT
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 12353

« Yantla #15 : 20 ubat 2009 - 03:41:18 »

ms gerçekten çare olsaydý dr lar çoktan keþfederlerdi dünya araþtrýyo msi... inanmýyorum

speedman
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #16 : 29 Haziran 2009 - 11:16:32 »

Ben bu kabariden aldým ama eþim tadýný beðenmediði için dolapta olduðu gibi duruyor. Kapariyi birinden almayýn. Tansaþta migrosta var hemde çok çok daha ucuza. O bey o kadar kendine güveniyorsa. eðer belirgin bir düzelme olmazsa aldýðý paranýn 10 katýný vermeyi yazýlý bir belgeyle þartsýz kabul ediyormu ? Böyle þartlatanlara lütfen inanmayýn. Kaparinin iyi gelem ihtimali yüksek dna sýyla oynanmýþ doðal bir bitki..

Kaparinin iyi gelem ihtimali yüksek dna sýyla oynanmýþ doðal bir bitki

Arkadaþlar Kapari DNA sýyla oynanmamýþ bir bitkidir.
GEBERE OTU olarakda anýlýr.
Peygamberimiz dönemindede bazý hastalýklara tavsiye edilmiþ bir bitkidir.
Ancak doðal ortamdan toplayarak kullanýlmamasý gereklidir.
Çünkü çið haliyle zehirli olduðu belirtiliyor.

Ýnternet de bazý yerlerde satýldýðý gibi, günümüzde marketlerde kavanoz içerisinde salamurasý satýlmaktadýr.
Ve fiyat olarak daha ucuzdur.
Kullanýmýna gelince; Sabahlarý aç karnýna dilediðiniz miktarda kapariyi bir kase içerisine alýp üzerine
1 çorba kaþýðý kadar mümkünse hakiki zeytinyaðý(rafine edilmemiþ), nar ekþisi ve 1 tutam kekik serpiþtirerek yaptýðýnýz salata karýþýmýný yemeniz.

Kapari salamurasý TUBÝTAK raporlarnýnda belirtildiði üzere çok yüksek oranlarda HAM Protein içermektedir.
Ayrýca miyelin ve beyin hücrelerinin yapýmý ve yenilenmesinde büyük rol oynayan GLA asitleri içermektedir.

Ayrýca akþamlarý yatmadan yarým saat kadar önce Taze Sýkýlmýþ havuç suyu ( taze sýkýlmýþ olmasý çok önemli, sýkýlýp bekletilmiþ olmamalý)
Büyük bir bardak Taze sýkýlmýþ havuç suyu içerisine 1 tatlý kaþýðý zeytinyaðý karýþtýrýp içilmeli.
Karýþtýrýlan zeytinyaðý havuç suyu içeriðindeki etken maddelerin yaðda çözünür asitler olmasýndandýr (kapari deki gibi)

Prof.Dr.Adnan Saraçoðlu'nun sitesinde havuç suyu ile ilgili detaylarý bulabilirsiniz.
Kendisi Havuç suyu kürününün uygulandýðý Alzheimer hastalarýnda Plak Oluþumunun azaldýðý belirtilmiþ.
Yine bu kürü uygulayan hastalarýn büyük çoðunluðunda hastalýðýn ilerlemesi durmuþ ve geri dönüþümlü iyileþmeler saðlanmýþ.

Hepinize Allahdan acil þifalar dilerim.
Saygýlarýmla

Görelim Bakalým Mevlam Ne Eyler
Ne Eylerse Güzel Eyler.
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 236

« Yantla #17 : 29 Haziran 2009 - 13:01:42 »

Speedmaan merhaba;
Düzenli olarak 3 ay boyunca yazdýðýnýz gibi kullandým. Ancak MR larda birdeðiþiklik olmadýðý gibi daha iyi olmayý beklerken daha kötüyüm. Kaparinin etkisin de deðil tabiki. Ama birfaydasýnýn da olduðunu da düþünmüyorum. 3 ay sonra ancak dayandým (Tadýný beðenmediðimden býraktým) tadý güzel deðil.
« Son Dzenleme: 27 Temmuz 2009 - 12:46:20 Gnderen: ÖZNUR » Logged
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #18 : 29 Haziran 2009 - 13:03:23 »

Bende bu konuda böyle düþünüyorum.Dramatik sonuçlar beklememek lazým ama isteyen deneyebilir tabi.
iyimser
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 932

« Yantla #19 : 06 Temmuz 2009 - 13:25:51 »

Ýlalarýmýzý tedavimizi aksatmadan bende denedim zeytinyaðý ...yýllarca içtim ,ek olarak faydasýna inanarak neden olmasýn...
saðol eline saðlýk...

ömür dediðin üç gündür,dün geldi geçti,yarýn meçhuldur,o halde ömür bir gün oda bu gündür.
Tubi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 27

1264944

« Yantla #20 : 25 Temmuz 2009 - 15:44:24 »

Merhaba ben yeni üyeniz olarak kapari kullanýyorum. Faydasýnýda görüyorum.Ama bu birazda psikolojik sanýrým.Tabi bu gerekli bizim içinde ama daha kuvvetli hissediyorum kendimi yeni fikirlerede açýðým Masum
hapsetme
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1214

« Yantla #21 : 25 Temmuz 2009 - 18:12:58 »

ben kullanýyorum birkaç aydýr. Migrosta tesadüfen buldum o amcanýn sattýðýnýn 4 te 1 i fiyatýna. Güzel bi meze özellikle amerikan salatasýna ilave edince güzel bi lezzet katýyor rakýcýlara duyrulur

evet raký yanýnda deneyebilirim ... klasik mezelerden sýkýldýk deðiþik biþey ...  Kahkaha Kahkaha

Mslidostlar facebook
Tubi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 27

1264944

« Yantla #22 : 11 Austos 2009 - 21:08:08 »

ben yaklaþýk 1aydýr kapari kullanýyorum.Faydasýný gördüm.Umarým diðer kullanacaklara da faydasý olur.Daha zinde hissediyorum
maralsu
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #23 : 29 Eyll 2009 - 19:57:33 »

kaparimi bizim burda dag baþýnda bitiyor avuc avuc yedim bende faydasýný görmedim acýkcasý
bülent
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 117

« Yantla #24 : 01 Ekim 2009 - 14:47:21 »

kaparimi bizim burda dag baþýnda bitiyor avuc avuc yedim bende faydasýný görmedim acýkcasý

Benimde bir arkadaþlarýma yapraklarý lazýmmýþ sedet hastasýda ona faydasý varmýþ. Bu konuda bir yardýmýn dokunurmu acaba bana....
zahide
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #25 : 26 Ocak 2010 - 17:44:25 »

Bir yýl boyunca kullandým. Hem karpuz hem tomurcuk hem de çayýný. Çok faydasýný gördugumu dusunuyorum. Ozellikle bacaklarýmda uyusma oldugunda çok sýk tukettim. Ben birer kavanoz satýn aldým digerlerini kendimiz topladýk. 2 ay %20 oranýnda tuzlu suda beklettik. Sonra tursusunu hazýrladýk. Karpuzunun kucuk olanlarýnýn tadý daha sevimli geldi bana. Allah cumlemize hayýrlý sifalar versin. Sizlerle paylasmak istedim
Sayfa: 1 [2]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

05 Kasm 2023 - 07:58:41