Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS hayatýmda...
29 Nisan 2024 - 18:19:14 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS hayatýmda...  (Okunma Says 12695 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« : 20 Temmuz 2007 - 18:12:53 »

Merhaba arkadaþlar...bende önceleri yorgunluk,halsizlikle baþlayan þikayetlerim oldu.baþta psikolojik olarak deðerlendirdim,geçer diye düþündüm.zaman geçtikçe halsizliðim arttý ben hala psikolojik diye düþünürken sol ayaðýma vurunca içten içe korku baþladý içimde.bu psikolojik deðil acaba neyden kaynaklanýr diye düþünüp dururken bir yandan da  doktora gitmiþtim.önceleri biþey bulamadý ve MR istedi.MR sonuçlarýný görünce nöroloji doktoruna yönlendirdi beni.hala hastalýðým hakkýnda bilgim yoktu.içimden  doktor bi ilaç verir ,geçer diye düþünüyordum ki nöroloji doktoru prof.dr.YAKUP SARICA bana dönerek :''sen MS hastasýsýn.''söylemiþti rahatsýzlýðýmý ama ben hastalýðýn adýný anlamamýþtým.tekrardan sormuþtum adýný.sonra uzun süre tedavi gerektiren ama öldürmeyen bir rahatsýzlýk.tedavisi henüz bulunmayan  yalnýz daha fazla ilerlemesini engelleyen tedavinin olduðunu söyledi.ben ozamanlar gayet iyiydim erken teþhis edilmesinden dolayý avantajlý olduðu söylemiþti doktor,benim için güzel bihaberdi.26/08/2005 yýlýnda teþhis konulmasýndan sonra 7günlük kortizon tedavisi görmüþtüm hastanede...MS hastalarýna uygulanan tüm tetkikler bana da yapýlmýþtý.inan kendimi herdefesýnda kötü oluyordum.bu rahatsýzlýkla barýþýk yaþamak zorundaydým.ilkzamanlar kabullenmekte zorluk çekmiþtim.her kabul etmeyiþimde hastalýk kendini gösteriyordu.artýk hayatýma müdahale ediyordu istesemde-istemesemde...tek çare MS'le içiçe yaþamasýný öðrenmekti.MS'le tanýþalý yaklaþýk 2 yýl olmasýna raðmen sol ayaðýmda oluþan yürümekte zorluk çekmem-zaman zaman insanlarýn:''neoldu sana,topallýyorsun''sorularý inanýn beni MS'le karþý-karþýya getiriyor.sonra tekrar sarýlýyorum MS'e aslýnda sarýlmak zorundayým,baþka seçeneðim yok...   Artýk insanlarýn her söylediðini düþünmüyorum MS'le ilgili ne yapabilirim diye düþünmeye özen gösteriyorum.veþuan bukonuda daha rahatým,MS'li insanlarla yaziþmak istiyorum,dertleþmek istiyorum.umarým beni dikkate alýrsýnýz...
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #1 : 20 Temmuz 2007 - 18:34:05 »

CANIM gecmiþ olsun.Aramýza hoþgeldin ms yenilmek yok asla tabikide sohbet bölümüne gir hep birlikte dertleþiriz.ACÝL þifalar diliyorum sana sonay ne olursa olsun TEBESSÜMDEN vazgecme ms bile gül  Kahkaha
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #2 : 20 Temmuz 2007 - 18:36:22 »

Geçmiþ olsun sonay hosgeldin.Bu paylaþýmlar için hepimiz burdayýz ve her zaman birbirimize desteðiz sende hoþgeldin aramýza 
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 21 Temmuz 2007 - 13:31:01 »

teþekkürler ceren,umarým daha sýk yazýþýrýz.
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 21 Temmuz 2007 - 13:34:08 »

saðolasýn oslem,sizlerle yazýþmak inan beni dahada rahatlattý.eminim ki;bizleri daha güzel günler bekliyor....
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #5 : 21 Temmuz 2007 - 14:23:23 »

sonay aramýza hoþgeldin her zaman bizimle dertleþebilirsin biz kader arkadaþýyýzzz

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #6 : 21 Temmuz 2007 - 15:37:34 »

teþekkürler çaðla,bende MS diyebildiðim ve yaþadýklarýmý anlayan birilerinin olmasý nekadar güzel....aslýnda ayný acýyý paylaþýyoruz o nedenle bizi bizden baþkasý anlayamaz.yazýna sevindim çaðla
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

« Yantla #7 : 31 Temmuz 2007 - 15:23:55 »

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 31 Temmuz 2007 - 18:44:06 »

hayat herþeye raðmen güzel deðil mi? çaðla...
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #9 : 31 Temmuz 2007 - 19:49:00 »

Sonay aramýza hoþgeldin.MS ile hepimiz birlikte yaþamak zorundayýz.Bunu kabul etmiþ olman çok iyi.Biz de bunu yaparken yanýnda olmaktan ve paylaþýmda bulunmaktan mutlu olacaðýz.Hep beraber inþallah daha güzel günlere.....
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

« Yantla #10 : 01 Austos 2007 - 09:24:49 »

hayat insanýn sevdikleriyle dahada güzel oluyoo 

sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 01 Austos 2007 - 19:44:05 »

haklýsýn ve haklý olmak zorundayýz hazan MS 'e karþý direnmeliyiz...paylaþýmýn olmasý MS'e karþý daha dirençli olmamý saðlýyor aslýnda.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

04 Ekim 2021 - 17:08:56