Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
yaþamak sadece yaþamak
29 Nisan 2024 - 17:16:40 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: yaþamak sadece yaþamak  (Okunma Says 8734 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
denizbölücek
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« : 20 Nisan 2007 - 10:30:35 »

merhaba arkadaþlar
ben aranýza yeni katýldým . daha önce hasta rehberinde ms dayanýþma grubuna yazýyordum, ordan bi arkadaþýn tavsiyesi ile bir haftadýr buraya göz atýyorum.benim ms teþhisim 1 sene önce kondu.ama ondan 3 sene önce bir atak daha geçirdim fakat anlaþýlamadýðý için teþhis biraz geç kondu.1,5 sene önce þikayetlerim baþladý tekrar.çok þiddetli uyuþmalar , karýncalanmalar, yorgunluk, halsizlik, yürüme seviyem 5 dk ya düþtü sonrasýnda denge kaybý vs vs sizlerde tahmin eder bilirsiniz iþte.nöroloji bölümüne gittim mr  çekildi ms yada behçet olabilir dendi. acil yatýþ verdiler. bos sývýsý alýndý vs vs ve teþhis kondu. bir hafta hastahanede kortizon tedavisi gördüm. durumum çok kötü idi 2 ay yattým evde hastane sonrasý aðrýlarýmda çok fazla idi. zor bir süreçti. kortizon sonrasý toparlamaya baþladým kendimi.iþe devam etmeye baþladým. 7 aydýr iyiydim fakat tekrar sýkýntýlar baþladý. bu sefer diðer atklardan biraz daha aðýr ve farklý geçiyor. sað bacaðýmý  biraz yürüdükten sonra kaldýramýyorum. dengem bozuluyor ve sürekli düþüyorum. beynimde çok þiddetli sarsýntýlar var. 20 gündür göz ve baþaðrýsý çok þiddetli ve hiç kesilmiyor. tekrar dr uma gittim.durumumu pek beðenmedi bu arada çok ciddi kilo kaybý yaþadým yemek yiyemiyorum sürekli midem bulanýyor.yeniden tahliller ve mr çekilecek dedi. ama yanýsýra vasküliti diye bir hastalýktan þüphe ediyorlar. bunu içinde testler yapýlýyor. bugün mr çekileceðim .25 nisana kadar bütün sonuçlar çýkacak diye tahmin ediyorum. tedavi þeklimi deðiþtirecekler sanýrým. belki iðneye baþlayabiliriler, yatýþ olup kortizonda uygulayabilirler. tabi bunlar benim þuana kadar konuþulanlardan tahmin ettiklerim. bakalým ne olacak. ama vasküliti hast nýn devreye girmesi dr umun hiç hoþuna  gitmedi. tam olarak nedir bilmiyorum biraz araþtýrdým ama. bilgisi  olan varsa bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum ayrýca. bu arada hastalýðýmý kabullenemediðim için depresyona girdim. þu anda uzman destek alýyorum. psikoloðum hastalýðý reddettiðimi bir yas süreci içinde olduðumu ve çok þiddetli bir depresyon yaþadýðýmý söylüyor. bir yandanda bunu aþmaya çalýþýyorum.neyse þimdilik bu kadar çok fazla kafamý toparlayamýyorum , sürekli unuttuðum için, tekrar yazarým.
güzel günlerin yanýmýzda olmasý umuduyla
sevgiler ve saygýlar
esra.
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #1 : 20 Nisan 2007 - 20:38:44 »

geçmiþ olsun deniz bende 3 aylýk ms hastasýyým ben de ilaç kullanmýyorum henüz ilk atak diye ilerisi belli olmaz ama moralini yüksek tutmalýsýn bence psk yardým iyi fikir faydasý olur muhakkak .kendine iyi bak pozitif ol sevgiyle kal...
denizbölücek
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #2 : 20 Nisan 2007 - 22:26:47 »

teþekkürler sevgili esra
sanada geçmiþ olsun.
güzel günlerin yanýmýzda olmasý umuduyla
sevgiler saygýlar
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #3 : 10 Haziran 2007 - 18:40:28 »

sLm DeNiZ .. Geçmiþ olsun
                                Acil þifalar diliyorum .....
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

07 Mays 2023 - 04:14:43