Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Aubagio yan etkileri hk.
Aubagio yan etkileri hk.
(1/1)
SelahattinTuran:
Merhabalar. Ben yaklaþýk 10 yýllýk ms hastasýyým. 6-7 yýl rebif kullandým ve doktorumun tavsiyesi ile 2019da ilacý býraktým. Geçen ay ufak çaplý bir atak dönemi geçirdim ve kortizon tedavisi sonrasý doktorum aubagio diye yeni Bi ilaca baþlamamý önerdi. Çünkü rebif bende 6. Yýlýnda bile grip benzeri semptomlara sebebi oluyordu ve iðne baþýna 3 aðrý kesici ile duruyordum. Bu sebeple yeni bir ilaca geçtik. 20 gündür falan kullanýyorum aubagio yu ve bende kol ve bacaklarda yorgunluk (çok spor yapmýþým gibi kas aðrýlarý), karýn ve sýrt bölgesinde ani baþlayýp kaybolan ufak çaplý aðrýlar, müthiþ Bi iç sýkýntýsý ve daralma (hafif nefes darlýðý benzeri), ciltte hafifi döküntü (alerjik kýrmýzý noktalar) gibi yan etkiler yaptý. Bunlarýn hepsi çok þiddetli deðil ama rahatsýzlýk veren ve hayat kalitesini düþüren durumlar. Aubagio kullanýp da Bu yan etkileri yaþayan var mý? Bi kaç kutu (ay) kullandýktan sonra düzelme olur mu acaba? Ona göre doktora ilacý býrakmak istediðimi baþka Bi ilaca (copaxone) baþlamak istediðimi söyleyeceðim.
Navigasyon