Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Difurat kullanan var mý
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
19 Mart 2024 - 09:13:39 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Difurat kullanan var mý  (Okunma Says 7383 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Raydin48
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« : 05 Ocak 2022 - 10:12:31 »

7yýl önce sað gözümde bulanýklýk sonucu gittiðim hastanede 17 günlük araþtýrma sonucu Ms teþhisi konuldu 8ay sonra tekrar atak geçirince Rebif e baþladým 6yýldýr kullanýyorum Ýðne yerlerim de kötüleþme olunca Doktorum Difurat baþlangýç ýlacýný verdi Yan etkilerini araþtýrdým PML riskini gördüm Kullanan var mý ya da Ýlaçla ilgili bilgisi olan
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 28 Ocak 2022 - 17:10:36 »

Çok geçmiþ olsun.Bu ilk taný dönemi korkulu ama lürtfen stres yapmamaya çalýþýn sadece daha dikkatli yaþayacaksýnýz.

DÝFURAT dediðiniz ilacýn etken maddesi DÝMETYL FUMARAT mý? eðer oysa ben ayný etken maddeli ilacý ( tecfidera) 2 sene kullandým hiç bir sorun yok.O risk bizim her ilacýmýzda var baðýþýklýk sistemi baskýlandýðý için ama asýl o riski içeren ilaç baþka . Ýçiniz rahat olsun.

Ben tecfidera kullanýrken ilk dönemler mide þikayetleri yaþamýþtým ve ilacý alýnca sýcak basmasý ve kýzarýklýk oluyordu ( geçici 30-45 dk )
Raydin48
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #2 : 08 ubat 2022 - 22:39:14 »

Ýçeri dediðiniz madde evet Rebif koruyordu yýllardýr fakat iðne yerlerim artýk iðneyi kabul etmiyor çöktü hep Ýlacýn yan etkileri korkuttu biraz Bir de ömür boyu kullanacak olduðunu düþününce Teþekkür ederim cevabýnýz için
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

20 ubat 2024 - 13:54:34