Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Sigara
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 21:20:38 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Sigara  (Okunma Says 9367 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« : 15 Aralk 2020 - 11:24:32 »

Merhabalar
5 yýl yoðun sigara kullandým. Aðustos sonunda birden yani azaltmadan sigarayý tak diye býraktým. 15 gün sonra çok aðýr bir atak geçirdim. Omurilik komple lezyon dolu. Öyle ki 1 hafta tekerlekli sandalye üstünde kaldým. Yoðun tedavi ile ayaða kalktým. Þimdi 1 aydýr yine sigara kullanýyorum ama iyileþme hýzým çok yavaþladý. Tekrar sigarayý býrakmaktan korkuyorum.

Yaþayan var mý? Aniden sigarayý býrakýnca vücut yoksunluk hissine kapýlýp atak mý geçiriyor? Ben þimdi yine aniden sigara býraksam daha mý kötü olurum? 

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
coster
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 32

« Yantla #1 : 16 Aralk 2020 - 11:56:11 »

Sigaranýn zararý tartýþýlmaz. Her kiþide MS ve tüm hastalýklar farklý seyrediyor olabilir.

Ben MS le sigaranýn yürümeyeceðini düþündüðümden azantarak býraktým. Býrakma aþamasýnda normalde oturup kalkmalara çok sýkýntý yaþamamama raðmen eðer otururken sigara içmiþsem kalkmakta çok zorlandýðýmý gördüm. Herþeye raðmen kalkmýiþsamda bir süre denge bulmakta zorlandým.

Ayný þekilde sigara içtiðim anlarda bacaklarýmdan güç çekildiðini ve ayakta durmakta zorlandýðýmý gördüm.

Bunlar benim yaþadýklarým. Bence sizin için doktorunuzla konuþtuktuktan sonraki karar en doðru karar olur.
sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« Yantla #2 : 16 Aralk 2020 - 23:15:21 »

Teþekkürler coster.

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #3 : 25 Aralk 2020 - 12:50:43 »

Bende olumsuz etkilerini ysþadýðýmda býrakmýþtým. Bahsettiðiniz durumu yaþamadým ve ysþayanda duymadým. Sigarayý býrakýnca çok stres tasadýnýz mý o etkýlemiþ olabilir mi ?
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

18 Ocak 2024 - 11:54:14