___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
03 Temmuz 2020 - 22:34:12 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarımızdan bölümünden ulaşabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Copaxone yan etkisi  (Okunma Sayısı 702 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Alistanblue
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 06 Mart 2020 - 23:49:11 »

Merhaba ben doktorumun tavsiyesinden sonra copaxone iğnesini yapmaya başladım 2 ay yaptığım bölgede kızarıklık ısınma dışında bir yan etki yapmamıştı. Ancak sol kolumdan yaptığımda taşikardi, tansiyon düşmesi gibi bir etki yaşadım yuzum kıpkırmızı oldu 10 saniye civarında bilinçkaybı gibi yabancılaşma yaşadım kolumdan yayılan elektriklenme tüm vücuduma yayıldı, gözlerimin akında sinir damarları hiç yokken yan etkiden sonra birden bire çok bariz şekilde ortaya çıktılar. Sonrasında üşüme nöbeti geldi yataga girip yorganı çekerek üstüme ısındım. 1. Kez yan etki yasadigimda hafif geçirdim 2. Seferde 112 ambulans cagirdim çok şiddetli yaşadığım için.  Yan etki geçti ancak gözümün beyazindaki damarlar geçmesi kafamdaki ufak sızlama geçmedi ve ben bu yan etkiden sonra ilaç tedavisini doktor kontrolünde bıraktım.  Şu anda bacaklarda yanmalar var, yorgunluk, kuyruk sokumumda incinme sızlama gibi ağrımsı bir etki, sol bacağımda dokunmaya, sıcağa soğuğa fazla duyarlılık ve karaciğer bölgesinden bele doğru giden uyuşma ve ağırlık var. Yaklaşık 2 yıldır bunlar devam ediyor. Arada sol kulagimda çınlamaya uguldamaya basladi, baska gun bas donmesi oldu uyuyup uyanınca geçti. Benim ms in durumları böyle acaba aramızda copaxone un böyle yan etki yaptığı arkadaşım varmıdır. Bunu şu yüzden soruyorum doktorim milyonda bir olur oda sana denk gelmiş dedi bir hastamda daha boyle olmuş dedi. Copaxone dan sonra bu yüzden şimdi ilaç kullanmaya korkuyorum. Baya bir içimi döktüm sabredip okuyan olursa şimdiden çok teşekkürler istanbulda çay kahve ısmarlayabilirim

oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #1 : 17 Mart 2020 - 14:19:54 »

Ben 2-3 sene kadar geçmişte copaxone kullanmıştım .Hiçbir yanetki yaşamadım Bu kadarını hiç duymamıştımda belliki vucudunuz tepki veriyor hassas.Doktorunuz haberdar bri çözüm önerisi var mı peki  ?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!