Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Bir Kaç Konu
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 19:44:44 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Bir Kaç Konu  (Okunma Says 9561 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
coster
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 32

« : 23 Ocak 2020 - 20:54:53 »

Arkadaþlar;

Sizinle bazý þikayetlerimi paylaþmak istiyorum. Ms ile ilgili olup olmadýklarýndan emin deðilim.
Çünkü benim bir de hipofiz bezi tümörü(ameliyet) ve uyku apnesi teþhislerim var.
Bu sebeple aþaðýdaki þikayetlerin yalnýzca Ms kaynaklý olup olmadýðýný anlayamýyorum; (Hem beyin hem de boyunda Ms plaklarým var.)

1. Ýdrar tutamama

2. Kabýzlýk

3. Özellikle bacaklarda aþýrý güçsüzlük ve halsizlik.

4. Çabuk yorulma

5. Unutkanlýk

6. Uykusuzluk

7. Denge bozukluðu ve ileri derece sakarlýk.

8. Yolda düz yürüyememek.

Her problemin doktoru farklý olduðundan sorularýma tatmin edici cevaplar alamadým. Yukarýdaki arazlardan sizde de var ise bunlarýn Ms ile ilgili olduðunu anlayacaðým.

Teþekkürler,

oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 13 ubat 2020 - 00:21:45 »

Yazdýðýnýz maddelerin hemen hemen hepsi ms te görülebilen durumlar. Tümör için ameliyat oldunuz sanýrým yanlýþ anlamadýysam , o bölgede beyinde olduðu için o neler yapabilir çok emin deðilim . Beyin bu bahsi geçen konularýn yürütülmesinde merkez olduðu için ayýrt etmek zor , en azýndan bizler için. Doktorunuzun yorumu ne ?
coster
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 17 Kasm 2020 - 17:11:16 »

Biraz geç girdim kusura bakmayýn. Ayný dönemde yani MS teþhisi konulduðunda tümör ameliyatý da oldum. O konu ile ilgili bir sorun þu an yok. 3 ayda bir Cerrahpaþada kontrolüm var. (Tümör hocanýn tanýmý ile agresif bir tümörmüþ. Neyse )

Bu tümör sayesinde haberdar olduðum MS in  tespitinin akabinde Uyku apnesi tespiti de yapýldý.  MS in bulunduðu hastalarda çok rastlanýyormuþ. Sizlerde de var mý?

Ben iki yýldan beri MS ile ilgili iðneyi olmuyorum. Kendi kararýmla vazgeçtim çünkü delik deþik oldum. Haftada 3 gün.

Sizce kararým ne kadar riskli?(Hocaya söyleyemedim eminim kovar!)
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #3 : 05 Aralk 2020 - 16:38:16 »

Ýðne konusunda þikayetýnýz olduðu için býraktýðýnýzý dr unuzla paylaþýn lütfen , MS e karþý korumasýz olmak beni ürkütüyor. Hap tedavileri yada 6 ayda bir senede bir ilaçlar var. Durumunuza uygun olsnlarý size söyleyecektir.

Uyku apnesi ms te sýk olur diye birþey duymadým . Ama kilo vermek etkili oluyor diye biliyorum.
coster
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 05 Aralk 2020 - 18:22:48 »

Teþekkür ederim.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

21 Mart 2024 - 03:10:47