___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
09 Temmuz 2020 - 22:50:34 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunları oynayıp skorlarınızı kaydederek birbirlerinizle tatlı bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ms ve beslenme  (Okunma Sayısı 1225 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cihat özgan
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 22 Ocak 2020 - 22:22:47 »

Tüm ms li hastalara belki haddim olmayarak bazı tavsiyelerde bulunacağım. Bahsedeceğim bu tavsiyelerin güvenirliğine tavsiyelere uyan ve uymayan hastaları gözlemleyerek ve kendi bedenimdeki etkileri sonucu ulaştım. Öncelikle güne egzersizle başlamalı ve bol miktarda su içmeliyiz, ekmeği hayatımızdan çıkarmalı ve şeker tüketmemeliyiz bunlar olmazsa olmazlarımız olmalı..et mümkün olduğunca az tüketmeli hazır gıdalardan tamamen kaçınmalı , çay çok az tüketilmeli kahve mümkünse içmemeli , pirinç kesinlikle tüketilmemeli yağ olarak sadece zeytinyağı yemeli peynir olmamalı meyve bile kontrollü tüketilmeli reçel tüketilmemeli yumurta ise köy yumurtası oda 3 _ 4 günde 1 tane köy tavuğu dahil sınırlı olmalı sayabildiğim şeyler yapmamamız gerekenler tabi aklıma gelmeyenler mutlaka vardır. Yiyebileceklerimize gelince Yine su su su sonra kuruyemişler öncelikle her öğünde 3-4 tane ceviz ve 1-2 tane hurma yiyebiliriz yeşillik ve sebze tüketmeli ,açıkçası yiyebileceklerimizle ilgili çok şey düşünemiyorum yani çok fazla yemek yememeli vücudu yormamalıyız vücudu çöp kamyonuna benzetiyorum doldur boşalt gibi düşününce öyle bedenimizi kirletmezsek ve yormazsak kısmen de olsa daha konforlu yaşarız..Sizi yorduysam özür dilerim sağlıklı yaşayalım ve yaşatalım.
cihat özgan
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2020 - 22:51:11 »

Bir şey daha yazacağım ama yazıp yazmamakta kararsızdım ama yazayım ne olacak ki bence süt içmeninde bi faydası yok çünkü büyümüş insanlara gereksiz gibi doğa bize birçok şeyi gösteriyor zaten hiç ben ineğin yada küçükbaş hayvanların süt içtiğini görmedim sadece yavruları içiyor ama yoğurt çok faydalı bakliyatlar da bize iyi değil gibi neyse bunlar naçizane gözlemlerim ve fikirlerim.
Alistanblue
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 06 Mart 2020 - 23:31:39 »

Güzel bir yönden yaklaşmışsınız ve güzel bilgiler vermişsiniz. Ms ile ilgili olarak Terry Whals ın kitabını aldım bende ama uygulayamıyorum maalesef ara ara uymaya çalışıyorum çok katı bir diyet listesi. Kitabında kendi ms hikayesi dahiliye doktoru olduğu falan yazıyor tekerlekli sandalyeden ayağa kalkmış bu diyetler sayesinde ve hücre sağlığımızı bozdugumuz için ms olduğumuzu söylüyor. Çözüm tamamen sizin de dediginiz bazı şeylere dikkat etmekten geçiyor diyor.
cihat özgan
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2020 - 00:17:45 »

Evet bence kesinlikle ms bağırsak hastalığı, vücudu yormamalıyız vücut tıpkı bir çöp kamyonu doldur boşalt yani beslenmeye dikkat edersek ,egzersizleri her gün yaparsak üzerimizdeki yorgunluğu atar daha zinde oluruz.En azından ben kendi bünyemde deneme yanılma yoluyla birçok şeyin beslenmeyle alakalı olduğunu farkettim sloganımız az yemek öz yemek olmalı bence.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

06 Mart 2020 - 15:00:14