___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
07 Temmuz 2020 - 21:53:05 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunları oynayıp skorlarınızı kaydederek birbirlerinizle tatlı bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MS ve BESLENME  (Okunma Sayısı 1650 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Güneşli günler
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 03 Aralık 2019 - 21:59:47 »

Arkadaşlar son zamanlarda nette görüyorum ms ve glütensiz şekersiz beslenme Faydası oluyor diye hatta kurtulanlar bile olmuş ms ten beslenme değişikliği ile deneyen başaran ya da başaramayan oldu mu dr wahls protokolü kitabını aldım uygulamaya başlayacağım bende faydasını görürsem mutlaka yazarım
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2020 - 19:57:53 »

Beslenme ile ms ten kurtulmsk çok iddialıymış ilk kez duydum . Gluten kısıtlamasıyla yorgunluk azslmsları ve bağırsak sorunlarının azaldığını söyleyen ms li dostlar oldu. Deneyimlerinizi psylsşmanızı bekliyor olucaz.
zerre
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2020 - 02:30:02 »

Wahls protokolunu okumayan arkadaslarim lutfen bir goz atin. Dr. Wahls Amerika da Ms hastalığına yakalanan, düzenlediği beslenme şekli ile tekerlekli sandalyeden kalkmayı başaran bir tıp doktoru. Aslında temelde taş devri diyetini öneriyor. Avci ve toplayici insanlarin beslenme seklini.Yaklaşık 2 hafta önce özel bir hastanenin fizik tedavi bölümüne gittim kolumla ilgili bir sorunla alakalı. Doktor hanım birçok Ms hastası ile calistigini ve hastalarının Wahls diyeti ile çok gelişme gösterdiklerinden bahsetti. Ege üniversitesinde bu konuda çalışmalar var dedi. Ben de çok istiyorum denemeyi biraz zor ama imkansız bir beslenme şekli değil. Youtube dan videolarına ulaşabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan uygulamayın tabi.
Güneşli günler
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2020 - 20:14:22 »

Ben wahls gibi besleniyorum Gıda takviyeleri alıyorum şimdilik normal bakalım her yıl atak geçiriyordum aynı dönemde bu yıl geçirecek miyim düzeliyo muyum Merak ediyorum Allah inşallah bir çaresini verir
zerre
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2020 - 23:53:15 »

Gıda takviyesi olarak neler alıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim. Umarım olumlu sonuçlar alırsınız.
Güneşli günler
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2020 - 10:30:25 »

D vitamini,omega 3,magnezyum,b12,ve probiyotik alıyorum bazen kanım düşük çıkarsa Demir de ekleniyor inşallah olumlu sonuçlar alırsam mutlaka paylaşacağım burada ama şöyle bir şey oldu birgün sağlıklı beslenmeden ödün verip bir tatlı yiyin dedim ertesi gün vücudumda uyuşmalar seğirmeler nasıl etkiledi sağlıklı beslenince rahatım ama bir tane tatlı meyve bile yesem dengem alt üst oluyor hep
zerre
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2020 - 18:28:00 »

Teşekkürler paylaşımınız için. Şeker inanılmaz bir zehir ben de tükettiğim zaman kendimi kötü hissediyorum. Takviye olarak Biotin de kullanıyorum ben. Araştırmanızı öneririm. Sağlıkla kalın...
Güneşli günler
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #7 : 29 Şubat 2020 - 00:44:12 »

Bizim hastalığımız sızdıran bağıraaktan kaynaklanıyor otoimmün her. Hastalığın çaresi beslenme maalesef stres ve ağır metal birikimi bunların üzerine gidip düzeliyor düzelen
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!