___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
07 Temmuz 2020 - 23:02:51 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunları oynayıp skorlarınızı kaydederek birbirlerinizle tatlı bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lütfen yardım  (Okunma Sayısı 1176 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yaprak42
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 02 Aralık 2019 - 23:29:43 »

Deltacortril 5 mg arkadaşlar kızım 17 yaşında ms ön tanısı ile hastaneye yattık 5 gün kortizon aldı damardan daha onun yan etkilerinden kurtulamamışken bugün taburcu olurken yukarıda adını yazdığım ilacı yazdılar oda kortizonmuş ve bu hapı hastaneden geç çıktığımız için saat 6 civarı aldık hastanedeki doktor bugün başlamamamizi ve günde 12 tane 2 ser gün bugün başlayarak 2 ser gün arayla 12.11.10 şeklinde 1 e kadar düşecek kızım bugün 8 tanesini attı gün içinde atacağı için 1 saat arayla filan ama çok midesi bulanıyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2019 - 16:55:50 »

Evet oda kortizon o biraz başka bir kortizon , böbreküstü bezini uyararak kortizon salgısını arttırıyor. Bende çok kullanmıştım ancak hastanedeki tedavi sonrası prednol hap kullanırdım bunu değil . Midesi neden bulanıyor acaba tok karnına alıyor ilacı dimi ?
      Siz nerede takip ediliyorsunuz ? Dr unuz ms konusunda uzman bir dr mu?
Yaprak42
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2019 - 20:53:21 »

Biz konya dayız doktorumuz prof hoca ilacı tok karnına da alkor 12 tane güne yayıyor fakat bizim belinden alınan sıvı nin sonucu bugün cıktı bende akrabamız doktor ona gönderdim oda nöroloji doktoruna göstermiş nöroloji doktoru temiz ms değil gözünüz aydın demiş bos un temiz çıkması ms olmadiginimi gösteriyor
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2020 - 20:00:54 »

Ms tanısında bos+ mr + klinik muayene sonucu + dr tecrübesi gibi birkaç faktör var. Lütfen tecrübeli bir ms dr una gidin . Konya da dr Haluk Gümüş var bu konuda oldukça tecrübelidir
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!