___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
09 Temmuz 2020 - 23:42:11 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunları oynayıp skorlarınızı kaydederek birbirlerinizle tatlı bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: MS ve Gebelik kadın ve erkekte ilaç kullanımı  (Okunma Sayısı 717 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
drdrdr
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 07 Temmuz 2019 - 22:04:25 »

Merhabalar . Size bir konuda danışmak istiyorum. MS için biliyorsunuz gebelik ve emzirme döneminde koruyucu tedaviyi kadınlar  alamıyor . Fakat Msli erkek birey için durum nasıl ? Rebif 44 veya oral kullanılan ilaçları babanın kullanması bebek sağlığı açısından sorun oluyor mu ? Yani koruyucu ilaçlar sperme etki edip bebek de herhangi bir probleme sebep olabiliyor mu ? İki doktora danıştık. birisi rebif 44 baba da güvenli ama bir üst tedavi olan oral haplar baba için bile kesin olarak güvenli değil dedi. Diğer doktor ise babanın ilaç kullanması bebeği etkilemez kesinlikle dedi. İki farklı yorum geldi. Bir de akser silvaya danışacağız randevu bulabilrsek. Antibiyotikler mesela gebe kadın kullanmıyor baba kullanamasın denmiyor bu mantıkla düşünürsek erkeğin kullandığı ilaç bebeği etkilemez ama yine de kafam karışık. Sizlerden bilgilerinizi rica ediyorum. İyi günler
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

08 Haziran 2020 - 22:52:01