___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
09 Temmuz 2020 - 22:39:30 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarımızdan bölümünden ulaşabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ms disi hastaliklardan endiselenmek  (Okunma Sayısı 1956 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
inhiraf
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« : 10 Mayıs 2019 - 21:17:43 »

ms surecinde sayisiz teste girdik - sonunda ms oldugumuzu ogrendik. fakat bu evrede o denli cok virus - hastalik vs. duyduk ki "ya bunlar da varsa?" sorusundan nasil kurtuluyorsunuz? bu cok agir bir hastaliktan cinsel yolla bulasanlarina kadar sayisiz seyler olabilir. Sonucta ms olana dek kontrollu bir hayatimiz olmadi cogumuzun. Ve bu tur seyler icin vucut artik rebif vb. ilaclar ile baskilaniyor. Bu endiselendiriyor. Yontemleriniz - onerileriniz nedir? sag olun.
zerre
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2019 - 21:57:35 »

Bilmiyorum ben kendi adıma bahsettiğiniz kaygıya hiç kapılmadım. Aksine Ms hastası olduğumuz için sürekli kontrol altındayız diye düşünüyorum. 5 yıldır rebif kullanıyorum. 3 ayda bir kan tahlili yaptırıyorum ilaç yan etkileri için. Sağlıklı insanların çoğu hasta olmadığı sürece kan vermeye gitmez. Biz daha şanslıyız bu konuda diye düşünüyorum. Kendimize daha çok dikkat ediyoruz üstelik. Beslenmenize uykumuza vb. Bence böyle olumsuz ihtimaller düşünüp kaygılanmayın. Kaygı en büyük düşmanımız çünkü. Evet ilaçlar bağışıklık sistemimizi baskiliyor olabilir ama bizi tamamen savunmasız bırakacak kadar değil. Bence siz kendinize dikkat edip tahlillerinizi düzenli yaptırdıktan sonra endişelenecek bi şey yok.Dusunmeyin bunları.Sifa diliyorum hepimiz icin😊
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2019 - 13:08:18 »

Evet ilaçlarımız baskılayıcı olduğu için endişelendirici olabiliyor. Ama arkadaşımızında söylediği gibi bizler sürekli kontrol altındayız  ve birçok insandan daha farkında olarak yaşıyoruz . İnanın başka bir sıkıntı çıksa ( umarım hiç olmaz ) bunu çok erken farkedip müdahale edebilme şansına sahibiz . Kaygının küçük miktarı genel sağlıklı yaşama dikkat etmek için gerekli ama lütfen arttırmayın aksine güvenle arkanıza yaslanın . Bizler sürekli takip altındayız ve vücüdumuzda anormal bir şey olduğunda anlayabilecek yetkinliğe sahibiz...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

01 Nisan 2020 - 16:30:11