___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
03 Temmuz 2020 - 22:14:50 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarımızdan bölümünden ulaşabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ms ve Hepatit  (Okunma Sayısı 1839 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
chatterbox
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 27 Ocak 2019 - 15:06:56 »

Merhabalar 6 aydır devam eden tetkikler sonucu ms tanısı aldım ve rebif 22 ile koruyucu tedaviye başlıyoruz..çok üzgünüm ve bir türlü kabul edemiyorum..Ms tabiki korkutuyor ama hepatit b taşıyıcısı olmam daha da ürkütüyor..Aranızda benim gibi olan var mı ?? 35 yaşindayim ve 2 cocuğum var.Onları erken bırakmak istemiyorum 
zerre
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2019 - 22:19:06 »

Geçmiş olsun. Ben hepatit B bağışıklığına sahibim tesadufen öğrenmiştim. Yaklaşık 5 yıldır rebif 44 kullanıyorum. 41 yaşındayım. Sizin yaşlarınızda iken teşhis almıştım. Lütfen moralinizi bozmayın.  Bu forumda Ms e eşlik eden farklı hastalıklarla mücadele eden bir çok arkadaşımız var. Bu hastalık ta gelecek kaygısı duymamak çok zor ama sürekli kaygı hali hiç birşey kazandırmıyor. Hastalığı kabullenip daha stressiz daha dingin geçirmeye çalışın günlerinizi.Kendinize daha çok itina ve özen gösterin elinizden geldiğince. Ms yorgunluk, moral büyüklüğü, stres ve uykusuzluktan hiç hoşlanmaz. Uzak durmaya çalışın bu durumlardan. Çocuklarımızın hep yanında oluruz inşallah. Yanlız şunu unutmayın bugün tamamen sağlıklı bir bireyin bile yarın evden çıkınca başına ne geleceği belli değil. Hiç bir insanın hayatla imzalanmış bir sözleşmesi yok yani... Olumlu düşünün ki olumlu olsun herşey. Sağlıkla kalın...
chatterbox
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2019 - 00:18:27 »

Teşekkür ederim zerre.Bağışıklık ve taşıyıcılık aynı değil sanırım.Benimki kötü sizinki iyi bir şey  .Yarın iğne başlayacak ..Kan alınırken bile bakamayan ben nasıl kendime vurucam bilmiyorum..Rebif yan etkileri korkutuyor..Hepatit den dolayı karaciğerim ne kadar sürede zarar gòrür bilmiyorum..Kafamda deli sorular..Rabbim hepimize şifa versin..
zerre
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2019 - 01:43:19 »

Aynı şey değil biliyorum. Araştırdım yazmadan önce taşıyıcılık konusunu.Rebif kullanımı konusunda hiç endişe etmeyin. İlk bir kaç haftadan sonra otomatik hale geliyor yapmak. Hiç enjeksiyon lezyonu ve kullanım sonrası aşırı etki yaşamadım ben. İnanın çok kısa süre içinde alışacaksınız. Karaciger konusuna gelince yani uzun vadeli yan etkiler umarım olmaz. Doktorunuz zaten kar zarar hesabı yapmıştır merak etmeyin. Kan tetkiklerinizi düzenli yaptırın eğer bir sıkıntı olursa başka ilaç seçenekleri var onlar değerlendirilir. Size rebif kullanımdan önce ve sonra parasetamol içerikli ağrı kesici önerecektir hemşireniz. Vücut ilaca alışana kadar kullandım ben sanırım 1 ay kadar. Sonrasında düzenli ağrı kesici kullanımının karaciğere yük olacağını düşündüm ve almadım mecbur kalmadıkça. Zaman geçtikçe bakıp duruma göre alırsınız ihtiyaç duyduğunuz da yani. Beslenmenize daha çok dikkat edersiniz bu süreçte. İmkân varsa yürüyüş ihmal etmeyin. Siz elinizden gelen çabayı gösterin her şey iyi olacak umarım. Kaygılar insan olmamızın gereği fakat önce olumlu düşünelim eğer bir sorunla karşılaşırsak kaygılanırız. Zamana bırakın zaten doktor kontrolü altında olacaksınız. Hepimiz için herşey iyi olsun inşallah
inhiraf
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2019 - 17:29:50 »

Merhaba. Geçmiş olsun. Heptatit B taşıyıcısı olmak o kadar da korkulacak bir şey değil. Eşinizin aşısını kontrol ettirin dönem dönem. Sayısız teste giriyoruz başka şeylerin çıkması çok normal. Çok geçiş olsun. Rebif'e alışmıssınızdır sanırım zaten.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

11 Temmuz 2019 - 14:14:06