Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ms ve Hepatit
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 18:10:34 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ms ve Hepatit  (Okunma Says 5446 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
chatterbox
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« : 27 Ocak 2019 - 15:06:56 »

Merhabalar 6 aydýr devam eden tetkikler sonucu ms tanýsý aldým ve rebif 22 ile koruyucu tedaviye baþlýyoruz..çok üzgünüm ve bir türlü kabul edemiyorum..Ms tabiki korkutuyor ama hepatit b taþýyýcýsý olmam daha da ürkütüyor..Aranýzda benim gibi olan var mý ?? 35 yaþindayim ve 2 cocuðum var.Onlarý erken býrakmak istemiyorum 
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #1 : 27 Ocak 2019 - 22:19:06 »

Geçmiþ olsun. Ben hepatit B baðýþýklýðýna sahibim tesadufen öðrenmiþtim. Yaklaþýk 5 yýldýr rebif 44 kullanýyorum. 41 yaþýndayým. Sizin yaþlarýnýzda iken teþhis almýþtým. Lütfen moralinizi bozmayýn.  Bu forumda Ms e eþlik eden farklý hastalýklarla mücadele eden bir çok arkadaþýmýz var. Bu hastalýk ta gelecek kaygýsý duymamak çok zor ama sürekli kaygý hali hiç birþey kazandýrmýyor. Hastalýðý kabullenip daha stressiz daha dingin geçirmeye çalýþýn günlerinizi.Kendinize daha çok itina ve özen gösterin elinizden geldiðince. Ms yorgunluk, moral büyüklüðü, stres ve uykusuzluktan hiç hoþlanmaz. Uzak durmaya çalýþýn bu durumlardan. Çocuklarýmýzýn hep yanýnda oluruz inþallah. Yanlýz þunu unutmayýn bugün tamamen saðlýklý bir bireyin bile yarýn evden çýkýnca baþýna ne geleceði belli deðil. Hiç bir insanýn hayatla imzalanmýþ bir sözleþmesi yok yani... Olumlu düþünün ki olumlu olsun herþey. Saðlýkla kalýn...
chatterbox
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #2 : 28 Ocak 2019 - 00:18:27 »

Teþekkür ederim zerre.Baðýþýklýk ve taþýyýcýlýk ayný deðil sanýrým.Benimki kötü sizinki iyi bir þey  .Yarýn iðne baþlayacak ..Kan alýnýrken bile bakamayan ben nasýl kendime vurucam bilmiyorum..Rebif yan etkileri korkutuyor..Hepatit den dolayý karaciðerim ne kadar sürede zarar gòrür bilmiyorum..Kafamda deli sorular..Rabbim hepimize þifa versin..
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #3 : 28 Ocak 2019 - 01:43:19 »

Ayný þey deðil biliyorum. Araþtýrdým yazmadan önce taþýyýcýlýk konusunu.Rebif kullanýmý konusunda hiç endiþe etmeyin. Ýlk bir kaç haftadan sonra otomatik hale geliyor yapmak. Hiç enjeksiyon lezyonu ve kullaným sonrasý aþýrý etki yaþamadým ben. Ýnanýn çok kýsa süre içinde alýþacaksýnýz. Karaciger konusuna gelince yani uzun vadeli yan etkiler umarým olmaz. Doktorunuz zaten kar zarar hesabý yapmýþtýr merak etmeyin. Kan tetkiklerinizi düzenli yaptýrýn eðer bir sýkýntý olursa baþka ilaç seçenekleri var onlar deðerlendirilir. Size rebif kullanýmdan önce ve sonra parasetamol içerikli aðrý kesici önerecektir hemþireniz. Vücut ilaca alýþana kadar kullandým ben sanýrým 1 ay kadar. Sonrasýnda düzenli aðrý kesici kullanýmýnýn karaciðere yük olacaðýný düþündüm ve almadým mecbur kalmadýkça. Zaman geçtikçe bakýp duruma göre alýrsýnýz ihtiyaç duyduðunuz da yani. Beslenmenize daha çok dikkat edersiniz bu süreçte. Ýmkân varsa yürüyüþ ihmal etmeyin. Siz elinizden gelen çabayý gösterin her þey iyi olacak umarým. Kaygýlar insan olmamýzýn gereði fakat önce olumlu düþünelim eðer bir sorunla karþýlaþýrsak kaygýlanýrýz. Zamana býrakýn zaten doktor kontrolü altýnda olacaksýnýz. Hepimiz için herþey iyi olsun inþallah
inhiraf
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #4 : 02 Temmuz 2019 - 17:29:50 »

Merhaba. Geçmiþ olsun. Heptatit B taþýyýcýsý olmak o kadar da korkulacak bir þey deðil. Eþinizin aþýsýný kontrol ettirin dönem dönem. Sayýsýz teste giriyoruz baþka þeylerin çýkmasý çok normal. Çok geçiþ olsun. Rebif'e alýþmýssýnýzdýr sanýrým zaten.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

06 Mays 2023 - 03:34:10