___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
21 Ekim 2021 - 08:15:28 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakınları İle İletişim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ms tanısı  (Okunma Sayısı 4859 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sametk
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 24 Kasım 2018 - 16:08:36 »

Hocam merhaba benim vucut ısım yükselince sağ gözüm de bulanma oluyordu sonra geçiyordu göz doktoruna gittim bana ms olabilirsin dedi ve tomografi çekildi tomografi sonuçları da şu şekilde yazıyor.

Her iki lateral ventrikül komşuluğunda periventriküler derin beyaz cevherde bilateral frontal lob derin beyaz cevher ve corana radiata düzeyinde flaır ve t2a serilerde sağ frontal lob anterior kesimdeki lezyonda milimetrik boyutlu nodüler kontrastlanma izlenmiştir lezyonların görünüm özellikleri demiyelinizan patolojileri (ms?) düşündürmektedi. sağ frontal lobdaki kontrast tutan lezyon aktif ms plağını düşündürmektedir klinik ve laboratuvar verileri ile korelesyon önerilir.

Fiziksel olarak hiç bir sorunum yok hiç bir atak geçirmedim sizce durum nedir hocam kolay gelsin.
inhiraf
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2018 - 02:44:58 »

bunu doktor bilebilir. lakin ms lezyonu ihtimali varmis, kucuk ve farkında olmadan bir atak gecirmissinizdir ya da ataksız gelmıstır bugune kadar ya da ms lezyonu degildir. bu arada aktif plak = atak demek degil diye biliyorum. gecmis olsun.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2020 - 21:57:42 Gönderen: inhiraf » Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

20 Eylül 2021 - 10:44:33