___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
21 Ekim 2021 - 08:19:46 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunları oynayıp skorlarınızı kaydederek birbirlerinizle tatlı bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: REBİF 44 Düzenli kullanım önemi  (Okunma Sayısı 5828 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
raym0nd42
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 29 Temmuz 2018 - 18:23:31 »

Merhabalar ben yaklaşık 4 senedir MS hastasıyım ve bu sene ilaçlarımı düzenli kullanmıyorum. Rebif 44'ün yan etkilerinden sürekli kas ağrılarımdan yorgunluktan sıkıldım ve son 2 aydır çok düzensiz kullanıyorum 10 günde bir, bazen 2 haftada 1 veya haftada 1 kullanıyorum.Kıbrıs'ta tanışmış oldugum ortalama 45 yaşlarındaki bir abla da MS hastası olup hiç bir ilaç kullanmadıgını söyledi ve doktorunun buna izin verdiğinide söyledi.
 Sorum şu ki bu düzensiz kullanımların bana ne gibi zararları olur
Elaaaaaa
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2018 - 21:47:08 »

Merhaba ben de rebif kullaniyordum yaklasik 3 senedir son zamanlar cok aksatiyordum cok yan etkisi olmamasina ragmen bazen zor geliyordu acikcasi ama en son atak gecirince bir de emara göre tabii ilacım degisti kisacasi duzenli kullanımın sizi koruması acisindan önemi büyük
zerre
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2018 - 23:37:17 »

Geçmiş olsun ben de yaklaşık 4 yıldır rebif kullanıyorum. Sanırım basladigimdan bu yana 3 kez aksattım. Onda da ağır bir grip ve yolculuktan dolayı. O bile huzursuz etmişti beni.Ilaci düzensiz kullanmak demek aslında Ilacın koruyuculuğundan faydalanamamak demek bence. Risk alıyorsunuz. Yan etkileri çok rahatsız edici boyuttaysa doktorla görüşülüp ilaç değiştirebilirsiniz aslında. Herkesin MS i kendine özel unutmayın.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

14 Eylül 2021 - 12:04:30