___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
05 Aralık 2021 - 13:18:09 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakınları İle İletişim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: atak geçiriyormuyum  (Okunma Sayısı 11346 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
firdevs
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 22 Mart 2018 - 15:08:05 »

bir-iki haftadır bacağımda elektrik çarpması haliyle yürüyememe hissiyatı oluyor sanki bu olunca adım atamıycakmışım gibi bir durum oluyor çok korkuyorum 3 senedir atak geçirmiyordum atakın nasıl bir his olduğunu unutmuştum doktoruma gittim atak olabilirde olmayabilirde dedi mr a girdim sonuçlarımı öğreneceğim sizce atak mıdır atak değilse ne olabilir
sercan
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

ms.hakkında istediğinizi sorabilirsiniz.

« Yanıtla #1 : 22 Mart 2018 - 15:52:58 »

ben tecrubelerime dayanarak soluyorum ataktır prednol kortızon ilaç verir muhtemelen 10 gün sonra gecer

dost vurulunca değil, unutulunca ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.
imza
<<<sercan>>>
firdevs
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 22 Mart 2018 - 21:48:37 »

Bu kadar nasil emin olabiliyosunuz ne kadar tecrubeniz var yalniz gun icersinde her yurudugumde olmuyo arada oluyor
sercan
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #3 : 22 Mart 2018 - 23:48:40 »

Ben 15 senelik ms.im ms.sin sana kitabını yazarım bu anlattıklarını ben bire bir yaşadım burdakilerin coguda yaşıyor. Şuanda ben ALLAHA Şükür çok iyiyim 5 sene oldu igneyi bırakalı hiç bir ilaç vs almıyorum kullanmıyorum ms.e meydan okuyorum spor fitness yapıyorum 😊😊😊

dost vurulunca değil, unutulunca ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.
imza
<<<sercan>>>
firdevs
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #4 : 23 Mart 2018 - 07:01:21 »

Bende 5 senedir ms hastayim doktorumun bana dedigi ilaclari ömür boyunca kullancaksin lezyonlarin iyilesme durumu yok onlarla yasiycaksin dedi ki benim durumum iyi giden bir hastalik olmasina rağmen bunlar soylenildi sizin nasil oluyorda ilac kullanmadan iyi olabiliyorsunuz
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #5 : 23 Mart 2018 - 07:34:20 »

Siz Sercan a bakmayın , zaman zaman ms te genelleme yapılmayacağını unutuyor 😊 iyi şükür evet ama herkesin ms i kendine özgü parmakizi gibi . Siz içinizi rahat tutun tedavinizi ve doktorla iletişiminizi aksatmayın lütfen.
sercan
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #6 : 23 Mart 2018 - 08:12:20 »

evet bana da dedi ömür boyu kullanacaksın özlemin dediği gibi her ms kişiden kişiye göre değişiyor  tek ben değil benim gibi bir sürü ms.li arkadaşlarım var çevremde ben her sene ilaçlı mr çekiliyorum plaklarım ne durumda diye sönük mü değil mi diye kontrol amaçlı burdaki özlem arkadasımız beni iyi tanıyor biliyor bu arada özleme selam olsun:) ben keyfimce ilaçları bırakmadım doktorumuza sordum danıştım eşe dosta arkadaşlara sordum ettim iğne vurulsam da aynıyım vurulmasam da aynıyım sakın sakın ilaçlarını bırakayım deme tekrar soyluyorum herkesin ms.i farkldır. kafana birşey takılırsa gerek özlem olsun gerek ben olayım gerek başkaları olsun hepımız aynı çadır  altındayız grsmek dileğimle sağlıklı günler dileriz.

imza
<<<sercan>>>
firdevs
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #7 : 23 Mart 2018 - 09:26:14 »

teşekkür ederim ilginiz için biliyorum herkesin msi kendine özel bende iyiydim hatta bana denilen omirilikteki lezyonlar küçüldüğünü ve yok olmaya yaklaştığını söyledi doktorum durumum çok iyiydi hazır olmadığım bişey yaşıyorum şu anda yani bir beş sene yaşamayı istemiyodum
sercan
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #8 : 23 Mart 2018 - 09:57:34 »

benim ms.i kabullenmem tam 3 senemi aldı. ms.i kabullenirseniz ms seyriniz güzel gider eğer kabullenemezsiniz kötü gider. tüm ms.li kardeşlerimize elimizden geldiği kadar yardımcı oluyorsak ne mutlu bizlere:)

imza
<<<sercan>>>
firdevs
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #9 : 23 Mart 2018 - 10:07:13 »

şöyle söyleyim msi kabullenmiştim hatta bir ara herkes ms hastasıda ben değilmişim gibi hissetmeye başlamıştım ama evdeki hesap çarşıya uymuyor malesef inş. atak geçirmiyorumdur
sercan
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #10 : 23 Mart 2018 - 11:14:11 »

sen dikkat et geçirmezsin ılaçlarını düzenli kullan kafaya bişey takma stres yapma bu arada sakın sakın hamam sauna gibi yerlere gitme ben çunku bunları yaşadım birebir çok geçmiş olsun

imza
<<<sercan>>>
firdevs
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #11 : 23 Mart 2018 - 12:41:41 »

saol
firdevs
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #12 : 30 Mart 2018 - 10:47:00 »

atak geçirmediğimi öğrendim vücutta bazen bu tarz şeyler olabiliyormuş
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #13 : 06 Mayıs 2018 - 17:41:11 »

Çok şükür Bu süper bir haber
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

06 Ağustos 2021 - 02:11:27