Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Prednol Alerjisi
02 Mays 2024 - 02:59:43 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Prednol Alerjisi  (Okunma Says 4706 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
optiknevritli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« : 08 Nisan 2018 - 00:44:38 »

Herkese iti geceler,
10 gün önce sol gözümde sis perdesi þikayeti ile dpktpra gittim. MS þüphesi ile mr iþlemleri yapýldý ve beyinde herhangi bir plak bulunmadý. Ýlerleyen günlerde görüþüm giderek azaldý ve kontras kaybý olduðu farkedilerek optik nevrit teþhisi kondu. Doktorum acilen kortizon tedavisine baþlamak lazým dedi ve sadece 15 dk alabildim. Aþýrý derecede kaþýntý kýzarýklýk olarak tepki verdim ve serum durduruldu. Þu an sol gözümde %60 görüþ kaybý mevcut görüþ alaný testine göre. Aslýnda ms in öncüsü müdür diye çok korkuyorum ama þu an ki endiþem prednol alamýyor olmam. Bu durumu yaþayan var mý bilgilendirirseniz çpk sevinirim. Harf hatasý yaptým ise affola.
Desteklerinizi rica ederim.
inhiraf
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #1 : 08 Nisan 2018 - 10:01:38 »

Kortizon henuz almadim ama ms korkulacak bir hastalik degil. Kortizon turleri, farkli alternatifler, kasintiyi vs.. engelelyecek seyler vardir illaki diye dusunuyorum. Gecmis olsun.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #2 : 06 Mays 2018 - 17:22:42 »

Merak etmeyin tek kortizon tedavisi prednol deðil.Gerekirse doktorunuz bu yaþadýðýnýz durumu deðerlendirecektir.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

22 Nisan 2024 - 05:47:27