Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Merhaba
02 Mays 2024 - 11:33:32 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Merhaba  (Okunma Says 6431 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
mscan93
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« : 19 ubat 2018 - 06:57:09 »

Herkese saðlýklý bir hayat diliyorum öncelikle

2013 nisan da ms teþhisi kondu.Yaklaþýk 5 senedir ms hastasýyým.Ýlk zamanlar da fazla bir sýkýntým yoktu çabuk yorulmak dýþýnda ama zamanla dýþarý çýkmamaya evde oturmaya baþladým hareket etmeye korkar oldum ki hala da öyleyim. Þehir deðiþtirdim doktorumun tavsiyesi üzerine üniversiteye baþladým biraz geçte olsa.Herþey çok güzel ama hareket korkum var bunu nasýl yeneceðim bana yardýmcý olur musunuz ?
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

ms.hakkýnda istediðinizi sorabilirsiniz.

« Yantla #1 : 19 ubat 2018 - 08:35:22 »

mrb geçmiþ olsun bende 2003.den bu yana ms.im hayata herzaman pozýtýf bak deli dolu birisiyim ben þahsen ms.kabullenmem 3 senemi aldý sonra durum böyle olunca sporu hayatýma soktum ozamandan buzamana hala spor yapýyorum ne sporu dersen fýtness yapýyorum desem ýnanýrmýsýn kultur fýzýk açma germe kondýsyon vs vs 10 sene iðne vuruldum hergun sonra 5 senedir býraktým vede cok cokk iyiyim suanda sukurler olsun bolbol yuruyus yap býryere gýderken ÜÞENME asla asla ÜÞENME hareketli ol kafaya biþey takma ye iç gez toz keyfine bak kaslarýný çalýþtýr. öyle yani

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #2 : 19 ubat 2018 - 18:34:56 »

Merhaba geçmiþ olsun. Hareket etmekten korkmanýza neden olan duygu ne acaba? Yani aðrý, hareket güçlüðü vb sorunlar mý yaþýyorsunuz Ms ten dolayý. Yoksa sadece hareket ederseniz yorulup kötü olacaðýnýzý mý düþünüyorsunuz. Eðer kaygýlarýnýz sizi engelliyorsa bunu aþmak sizin elinizde.Fiziksel bir engeliniz yoksa yürüyüþ yapmanýzý tavsiye ederim.Hergün  5 km yürümeye çalýþýyorum çok faydasýný gördüm.Hergün 15 dk ile baþlayýp zamanla artýrabilirsiniz.
mscan93
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #3 : 20 ubat 2018 - 17:03:49 »

ilgniz için teþekkürler. hareker etmekten korkuyorum çünkü ilk ataðýmý yürüyüþ yaparken geçirdim sol bacaðým kasýlýp kaldý ondan sonra da zaten hastaneye yattým ve ms teþhisi kondu. hareket edince çabuk yoruluyorum ve sol bacaðým kasýlýyor bu yüzden hareket etmeye korkuyorum
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #4 : 20 ubat 2018 - 21:23:51 »

Haklýsýnýz tekrar ayný durumu yaþarým düþüncesi oluþmuþ ister istemez. Peki bu kasýlmalar için ayrýca bi ilaç tedavisi önermedi mi doktorunuz?Fizik tedavi uzmanýna gitmek sorunu çözebilir belki. Yürüyüþ dýþýnda da yapýlacak bir çok fizik tedavi hareketi vardýr eminim.Ms li hastalara yönelik birçok egzersiz programý var. Hareketsiz kalmak en büyük düþmanýmýz çünkü.Pilates yapýyorum ben hiç efor sarfetmeden kaslarý çalýþtýran bir spor mesela. Bence vakit kaybetmeden gidin doktora yürüyüþ konusunu da sorun. Belki ataðýn yürüyüþ esnasýnda olmasý sadece bir tesadüftür. Yorulmaktan kaynaklý ise Kendinizi yormadan yapabileceðiniz size uygun baþka aktiviteler vardýr elbet. Ama  sorun mutlaka malum hepimizin Ms i birbirinden farklý. Tekrar geçmiþ olsun
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #5 : 21 Mart 2018 - 12:44:34 »

bu endiþenizde çok haklýsýnýz ancak bunu anca aþama aþama atabilirsiniz. Arkadaþlarýn dediði gibi bir fizyoterapistle görüþebilirsiniz , belki ilk zamanlar bu kaygýnýzdan dolayý yanýnýzda biriyle yürüyüþ yapabilirsiniz güveniniz geldikçe o olmadan da yürüyüþlere çýkarsýnýz. Ama hareket etmemek lütfen yapacaðýnýz son þey olsun...
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

21 Haziran 2020 - 09:48:53