Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS olabilirim ve korkuyorum
02 Mays 2024 - 03:59:02 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS olabilirim ve korkuyorum  (Okunma Says 13884 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« : 19 Ocak 2018 - 03:10:17 »

Hepinize merhaba. Aranýza yeni katýldým. Bir kaç yýldýr MS belirtileri taþýyorum ama hala bir teþhis konulmadý. MS olabilirsin dedi doktorlar sadece. Bir hafta önce sað bacaðýmda yine bir uyuþma oldu ama sefer daha farklýydý yani sanki sað bacaðýmda daha çok hissediyorum baskýlarý ama uygulanan noktada deðil de her tarafinda. Siz de bu tarz bir þeyler yaþadýnýz mý? Yarýn doktor randevum var. Lütfen dua edin.
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #1 : 20 Ocak 2018 - 22:56:48 »

Merhaba sonuç ne doktora gittiniz mi herkesin ms farklý olduðu için teþhis zor olabilir tabi benim hemen konmuþtu ama inþallah ms deðilsinizdir ama ms olursan korkmayýn fiziksel bi sýkýntý yoksa oturup þükretmektn baþka yapcak biþey yok malesef geçmiþ olsun
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 31 Ocak 2018 - 15:50:08 »

Yanýtýnýz için teþekkür ederim.Subat ayýnda mr randevum var.Sonuca göre ilaç baþlayacaklarýný söylediler.Fiziksel olarak ne demek istediðinizi tam olarak anlamadým ama þöyleki yürüdüðümde yorulunca ayaðýmý aksamaya tam olarak nasýl söylenir bilemedim topallamaya baþlýyordu . Artýk yorulmasam bile öyleyim.Ýlk kez sað gözümde bir görme kaybý olmuþtu iki yýl önce. Ve þuan sol gözümde de benzer bir þey yaþýyorum.Baþlangýcý ayný.Ýnsallah düzelir.Ýnanýn elimden geldiðince sabrediyorum ve halime þukrediyorum.Ama korkmamasý elde deðil.Ailemin yaþadýðý üzüntü beni asýl üzen þey ve doktorlarýn takip edilen demesi de sabrýmý zorluyor. Tekrar teþekkür ederim.
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 31 Ocak 2018 - 22:29:09 »

Size anlayabiliyorum 10 yýldýr ms hastasýyým her biþey olduðunda korkuyorum üzülmemeye çalýþýn morel önemli ilaç kullandýðýnýz zaman þikayetleriniz geçyo ms kontrol edilebilir bir hastalýk ilerlemesi engelleniyo yada geciktirilyo bilmiyorum Allah bütün hastalara yardým etsin çok geçmiþ olsun
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 31 Ocak 2018 - 22:52:40 »

Belki ms bile deðilsinizdir doktorum bana bi kitap vermiþti bi sayfa dolusu ms le karýþtýrýlan hastalýk vardý baþka biþey deðil olabilir  inþallah iyi bi sonuç alýrsýnýz
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 02 ubat 2018 - 02:58:28 »

Ýnþallah. Hakkýmýzda hayýrlýsý olsun. Allah bütün hastalarýmýza þifalar versin. Ben bir þey daha sormak istiyorum sol gözümde yine görme kaybý baþladý. Daha önce de olduðu için belirtiler ayný tahmin edebiliyorum. Son bir kaç gündür doktora baþka þikayetlerden gittim her seferinde mrý bekleyelim dedi. Sizce tekrar gitmeli miyim yoksa mrý mý beklemeliyim
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #6 : 03 ubat 2018 - 23:02:22 »

Zaten þikayetleriniz devam edecek doktora gitseniz bile yani mr görüp teþhis koymadan biþey yapamazaman ki neyse ona göre tedaviye baþlanýr yine de siz bilirsiniz tabi çok rahatsýz eden bir durumsa tamamen mi görme kaybý var bende tedaviye baþlayana kadar bulanýk göryodm hep
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 05 ubat 2018 - 03:54:48 »

Haklýsýnýz. Tamamen kapanmadý bulanýk görüyorum þuan ve gittikçe artýyor. Doktorum mr sonuçlarýna göre ilaç baþlayacaðýz demiþti. Siz ilaç kullanýnca þikayetler geçiyor dediniz. Moralim daha da arttý. Ýnþallah öyle olur. Acaba yürüme  bozukluklarýmda geçer mi? Sað gözüm kapandýðýnda serum tedavisi ile iyileþmiþti. Umutluyum😊 Cevabýnýz için çok teþekkür ederim
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 05 ubat 2018 - 08:23:33 »

Rica ederim geçmiþ olsun tekrar
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #9 : 13 ubat 2018 - 08:50:30 »

Merhaba , ben sýkýntýlarýnýzý yani nasýl olduðunuzu merak ettim bizi haberdar edin lütfen . Umarým çok iyisinizdir
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #10 : 16 ubat 2018 - 02:26:47 »

Merhabalar 😊 Öncelikle teþekkür ederim. Geçen hafta doktorumla mr sonuçlarýmý konuþtuk. Beyincikte ve talamus plaklar var ve boynumda da var. Hocalarý gelince ilaç tedavisini baþlýcaklar. Haftaya inþallah. Ama hala tam olarak ne olduðunu anlamýþ deðilim. Sürekli farklý doktorlarla görüþtürülüyorum. Ve geçen haftaki doktor sol gözümde görme kaybý olduðu için sadece bir günlük kortizon verdi. Serum olarak. Bu haftaki doktor ise nasýl olur falan dedi. Anlayacaðýnýz artýk ne yapacaðýmý þaþýrmýþ durumdayým. Ve doktorun sen okula gidebiliyor musun demesi moralimi çok bozdu. Hayýrlýsý olsun. Ama sonuçlarý tekrar sizinle paylaþýrým haftaya.
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 16 ubat 2018 - 02:30:49 »

Bu arada bir seferlik de olsa kortizon iþe yaradý gözüm de hala ýþýklar var ama bayaðý açýldý diyebilirim. Çok þükür iyiyim. Geçen hafta görüþtüðüm doktor yardýmcý doçentti. O korkulacak bir þey yok dedi. Ýnþallah. Rabbim cümlemize acil þifalar versin.😊
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #12 : 21 Mart 2018 - 12:49:32 »

Ýyi olmanýza çok sevindim inþallah dahada iyi olacaksýnýz , poliklinikte farklý dr lar görebiliyor ama dosyanýza yazýlýyor bilgileriniz zaten evham yapmayýn lütfen
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #13 : 23 Mart 2018 - 01:53:09 »

Teþekkür ederim Bu son durum þöyle bir kaç hafta oldu. MS sin dedi doktorum. Beþ günlük prednol kortizon verdi. Þimdi tecfireda ya baþladým her hafta dozunu artýrarak kullanýyorum. Üç hafta sonra tekrar doktora gideceðim. Yürümelerim bayaðý düzeldi kortizondan sonra. Çok fazla yorulduðumda aksýyor ayaðým artýk önceden on dk içinde aksýyordu. Ama þimdilerde ise sanki yavaþ yavaþ yine eski halime dönüyormuþum gibi hissediyorum. Dediðiniz gibi belki evham yapýyorum. Bu mübarek gecelerin yüzü suyu hürmetine Rabbim cümlemize þifalar versin. Dua edip kendimize iyi bakýcaz. Elimizden bu gelir. Ben umutluyum
.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #14 : 23 Mart 2018 - 07:28:39 »

Umut her zaman var 😊 yeter ki çok yormayýn ve dýkkat edin kendýnýze siz bakýn sýkýntýlar geçti bile 😊
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

10 ubat 2024 - 19:34:28