Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS ÞÜPHEM
02 Mays 2024 - 04:51:25 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS ÞÜPHEM  (Okunma Says 5681 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
lialinda
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« : 16 Ocak 2018 - 16:52:39 »

Arkadaþlar merhabalar, benim bundan yaklaþýk 4-5 ay önce sað bacaðýmda uyuþma, güç kaybý tarzýnda hislerim olmuþtu daha sonra ayný þekilde sað kolumda da benzer hisleri yaþamaya baþladým. Dahiliyeye gittiðimde ferritin ve demir baðlama deðerlerim hafif düþük çýkmýþtý biraz takviye kullandým ve zaman içinde toparlandým, þikayetlerim geçti. Þimdi yine benzer sýkýntýlar yaþýyorum. Sað kol ve bacaðýmda güçsüzlük ve uyuþma hissi yaþýyorum. B12 ve Demir deðerlerimde herhangi bir problemim yok. Bu durumu araþtýrdýðýmda karþýma hep MS çýkýyor ve bu ihtimal beni çok korkutuyor. Görmeyle ilgili herhangi bir sorun yaþamadým. Sizin þikayetleriniz nasýl baþlamýþtý? Bu þikayetlerim MS tanýsý ile sonuçlanabilir mi? Yardýmlarýnýzý bekliyorum.
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #1 : 16 Ocak 2018 - 20:36:19 »

Öncelikle geçmiþ olsun. Bu platformda buluþan bizler , sizin o çok korktuðunuz MS ile mücadele etsek de, hiçbirimiz sorularýnýza saðlýklý yanýt veremeyiz. Nöroloða gidip ilaçlý beyin ve omurilik mr ý baþta olmak üzere hekimin gerek gördüðü tüm tetkikleri yaptýrmalýsýnýz. Uyuþmalar bel fýtýðý gibi rahatsýzlýklarda bile görülebilir. Fýtýk ihtimalini elemek için Beyin Cerrahiyye Ms þüpheniz varsa Nörolojiye gitmelisiniz.
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #2 : 16 Ocak 2018 - 22:29:00 »

Merhaba þikayetleriniz ms e benziyo söyledikleriniz hepsini zaman zaman yaþadým görme problemi yok ama hepsi ayný anda olmuyo da ama ms olmayabilirde burda bi arkadaþ daha söyledi þüpheleniyorum diye ms çýkmadý baþka bi sorunda olabilir çok geçmiþ olsun
mehtaptom
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 9

« Yantla #3 : 26 Ocak 2018 - 23:53:56 »

bunu öðrenmen için nörolojiye gitmen þart. benim de ayak uyuþmasýyla baþladý þikayetim ve birinci atakta gitmedim doktora ikinci atakta normal film çekilde orda bir þey çýkmadý üçüncü senemde yani bu kýþ yakýn zamanda ilaçlý  mr istedi doktor ve orda çýktý her þey beyindeki ve boyundaki ms plaklarým
Esma142
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« Yantla #4 : 31 Ocak 2018 - 16:01:46 »

Merhaba. Benim görme kaybý,uyuþma,ayakta yorulunca aksama,baþýmý eðince vücuda yayýlan uyuþma gibi þikayetlerim oldu . Mr çekildim lezyonlar var ama bunlara raðmen MS diyemiyor doktorum. Tabi herkese göre farklý . Araþtýrýlmasý gerek (hala).Sanýrým siz doktora gitmemiþsiniz. Ýçinizi ferah tutun ve bir nöroloða gitmenizde fayda var
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

20 Haziran 2020 - 12:07:18