Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Kafamin icerisinde Muthis bir elektriklenme hissi var.Edit//: Sistemik otoimmun
02 Mays 2024 - 10:28:04 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Kafamin icerisinde Muthis bir elektriklenme hissi var.Edit//: Sistemik otoimmun  (Okunma Says 12060 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
DeepMind
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« : 09 Kasm 2017 - 21:16:07 »

Herkese merhaba birkac hafta once gece beynimin icerisinde siddetli sarsintilar ile uyandim. Tabi normal bir sey zannedip fazla kafaya takmadim. Fakat bir daha hicbir sey eskisi gibi olmadi. O geceden beri beynimdeki sarsintilar daha cok siddetlenmeye ve kafamin icerisinde ve boynumun icinde agri basladi. Bunun yaninda bazi eklemlerinde ozellikle sol dirsegimin arkasinda muthis agrilar basladi. Vucudumun her yerine igne batiyor gibi ve vucudun bazi yerlerinde atmalar oluyor. Beynimdeki sarsinti (elektriklenme hissi) yuzunden dogru dusunemiyorum. Ne yapmaliyim. Basit bir beyin tomografisi cektirdim. Bi seyin yok deyip yolladilar. Lutfen yardim edin fikir verin.

Edit: Ayrintilari assagiya yazdim.
« Son Dzenleme: 17 Aralk 2017 - 21:28:00 Gnderen: DeepMind » Logged
Elifim
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 24

« Yantla #1 : 09 Kasm 2017 - 21:27:52 »

Mehaba,pek ms gibi deðil ms bulgularý daha farklý bir nöroloji dr una görünüp mr çekilmende fayda var.
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #2 : 10 Kasm 2017 - 21:30:58 »

Merhaba ben yaklaþýk 10 yýldýr ms hastasýyým bikere benimde öyle þeyler oldu doktora gittim 1 hafta kortizon aldým geçti sonra siz ms hastasý mýsýnýz olabilirmi mi diye soryo sunuz
DeepMind
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 10 Kasm 2017 - 22:45:45 »

Merhaba ben yaklaþýk 10 yýldýr ms hastasýyým bikere benimde öyle þeyler oldu doktora gittim 1 hafta kortizon aldým geçti sonra siz ms hastasý mýsýnýz olabilirmi mi diye soryo sunuz
Belirtilere bakacak olursak bende araniza katilacagim gibi gorunuyor. Peki merak ediyorum size neden ms tanisi koyuldu. Ilk nasio belirtiler hissettiniz. Beyin bt sonucumua gore lezyon veya plak yok. Boyun mr cekilmelimiuim. Yoksa hastalik yeni basladigi icin mi henuz plak yok?
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #4 : 11 Kasm 2017 - 00:34:13 »

Merhabalar. Lütfen kendi kendinize teþhis koyarak kaygý yaþamayýn boþ yere. Benim 9 10 tane lezyonum mevcut fakat bu güne kadar dediklerinizin hiçbirini yaþamadým. Yani Ms herkeste farklý semptomlarla seyreden bi hastalýk. Yaþadýðýnýz sýkýntý bir çok farklý nörolojik hastalýðýn belirtisi olabilir. Hemen Ms getirmeyin aklýnýza. Ms plaklarý beyinde, omurilikte ya da her ikisinde de oluþabiliyor. Vakit kaybetmeden bir araþtýrma hastanesinin nöroloji bölümüne gidin. Ýlaçlý beyin ve omurilik emarý çekilir zaten.Emar sonuçlarýna göre bos tetkiki yapýlýr. Belki de tedavisi mümkün olan daha basit bi rahatsýzlýðýnýz vardýr. Bir an önce teþhis almaya çalýþýn.Senelerce teþhis alamadýðý için tedavisine erken baþlayamayan o kadar çok insan var ki. Geçmiþ olsun.
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #5 : 11 Kasm 2017 - 01:55:20 »

Öncelikle geçmiþ olsun bahsettiðiniz belirtiler ms belirtilerine pek fazla benzemiyor hastalýk yeni baþladýðý içinmi plak yok diyorsunuz hastalýk yenide baþlasa ms belirtilerine plak neden oluyor zaten yani eðer ms olsaydýnýz plak görünürdü tomografi mr gibi ayrýntýlý göstermez ama eðer küçükte olsa plak olsaydý emin olun tomografide görünürdü çünkü bendende tomografi istediler küçük bir leke var denildi sonra mr istendi sonra baþka tetkikler yapýldý ve ms tanýsý koyuldu yinede içiniz rahat etsin istiyorsanýz baþka doktora gitmenizde fayda var
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #6 : 11 Kasm 2017 - 06:27:33 »

Benim önce titremelerle baþladý sonra ataklar vs iþte bu söyledikleriniz ms teþhisi kondukduktan çok sonra oldu zaten herkesn ms farklý olyo belki baþka biþeydr çok geçmiþ olsun
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #7 : 11 Kasm 2017 - 10:35:47 »

Ms teþhisi için Mr muayene sonucunuz yapýlan diðer tetkikler ve doktor tecrübesihepsi birarada olmalý. Endiþelerinizi anlýyorum ama bir araþtýrma hastanesine gitmek içinizi rahatlatýcaktýr.
Direniþ
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #8 : 13 Kasm 2017 - 00:38:30 »

RAHMAN VE RAHÝM OLAN ALLAHIN ADIYLA .

HAYIRLI OLSUN BU FORUM ÝNÞALLAH .
DeepMind
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 17 Aralk 2017 - 21:24:42 »

Yanitlariniz ve onerileriniz icin cok tesekkur ederim. Allah hepimizin sifasini versin insallah. Evet dediginiz gibi ms hastasi degilmisim IGG4 kaynakli otoimmun bir hastaligim varmis. Cok sukur henuz bobreklerim ve pankresim iflss etmedi.  Fakat basimdaki ve gogus kafesi icindeki titremeler tam gaz devam ediyor. Ayrica karacigerim de siddetli bir agri ve siddetli kas agrilari mevcut bunun yaninda istemsiz kasilmalar elde ve ayakta uyusukluklar... Gercekten cok zor. Hastaliklarimiz farkli olsa da tedavilerimiz ayni olacak gibi gorunuyor. Doktor birkac hafta sonra ilk olarak steroid tedavisine bununla birlikte bagisiklik sistemi baskikayici ilaclar verecegini ise yaramazsa ritkusmab isimli kemoterapi ilacina baslayacagimizi soyledi. Bu kadar genc yasta boyle bir hastaliga yakalanmak gercekten cok aci.
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #10 : 18 Aralk 2017 - 12:31:10 »

Çok geçmiþ olsun Rabbim þifanýzý versin moralinizi yüksek tutmaya çalýþýn en önemlisi bu genç yaþta zor diyosunuz ya genç olmanýz daha kolay atlatmanýz için bi þans aslýnda o yüzden üzülmeyin lütfen Allah büyük inþallah ilaçlar iþe yarar kemoterapi ilacý almak zorunda kalmazsýnýz
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 20 Aralk 2017 - 22:26:02 »

Ms olmadýnýðnz için sevindim hastalýðýnz için de çok geçmiþ olsun Allah þifa versin
ozkan2958
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #12 : 27 Ocak 2018 - 15:24:54 »

Bendede olmuþtu,doktorum treleptal diye bir ilaç yazmýþtý kullandým geçti.
DeepMind
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #13 : 06 ubat 2018 - 15:52:09 »

Bendede olmuþtu,doktorum treleptal diye bir ilaç yazmýþtý kullandým geçti.
Sizin þikayetiniz tam olarak neydi?
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

08 Temmuz 2019 - 15:11:52