Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
TÜM MS.LÝ ARKADAÞLARIMIZIN DÝKKATÝNE!!!
02 Mays 2024 - 13:51:05 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: TÜM MS.LÝ ARKADAÞLARIMIZIN DÝKKATÝNE!!!  (Okunma Says 15398 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

ms.hakkýnda istediðinizi sorabilirsiniz.

« : 08 Kasm 2017 - 08:10:36 »

1-)Ms hastasi olmak; Kronik olarak devamli kendini yorgun hissetmektir
2-)Ms hastasi olmak; Cevreden sarhos muamelesi gormektir
3-)Ms hastasi olmak; bazen ekmek almaya bile zar zor yureyerek gitmek demektir
4-)Ms hastasi olmak; Supriz ataklarin ne zaman gelecegi bilinmedigi icin, aylar oncesinden dogru duzgun tatil plani bile yapamamaktir
5-)Ms hastasi olmak; Noroloji doktoruyla bir hayli samimi olmak demektir
6-)Ms hastasi olmak; Ms'in ortaya cikis mekanizmalarindan tutunda mr cihazlarinin kac tesla olduguna varana kadar herseyin en ince ayrintisina kadar ogrenmek demektir.
7-)Ms hastasi olmak; Surekli sana aciyan gozlerle bakanlari ve bir gun engelli olabilirsin diyen kara cahilleri dinlemek zorunda olmak demektir
8-)Ms hastasi olmak; bugun iyiyken, yarin kotu, ertesi gun tekrar iyi olup insanlari saskinliga ugratmak demektir
9-)Ms hastasi olmak; Hastaliktan sonra, gercek dostlari, dedikoduculari ve sahte dostluklari elekten gecirip eleyebilmektir
10-)Ms hastasi olmak; Iyi gunde-kotu gunde soz veren esinin gercekten sozunu tutup tutmayacagini anlamani saglar
11-)Ms hastasi olmak; Omur boyu sinir sisteminde plaklarla yasamak demektir
12-)Ms hastasi olmak; is yerinden devamli hastane icin izin alip sonunda is verenin bu kadar izin almana cildirmasiyla, issiz kalmana vesile olan bir faktordur
13-)Ms hastasi olmak; Yuruyen ilac deposu olmak demektir
14-)Ms hastasi olmak; Sevgili veya Nisanlinin ailesi tarafindan istenmemektir
15-)Ms hastasi olmak; Sosyal medya gruplarinda ayni problemi yasayan insanlarla kaynasip birbirini anlayabilmektir
16-)Ms hastasi olmak; mr raporunu yorumlayabilmeyi az cok ogrenmektir
17-)Ms hastasi olmak; Kendini probiyotige bogmaktir
18-)Ms hastasi olmak; elin kecelesiyorken bile yemek yapmak, bulasik yikamak ve temizlik yapmak zorunda olmaktir
19-)Ms hastasi olmak; Bazen konusurken kelimeleri yutmak yada akildaki kelimeyi degilde ,dudaktan baska bir kelime cikarmaktir
20-)Ms hastasi olmak; Aslinda hayati daha anlamli gorebilmektir.Kendini ve yeteneklerini fark edebilmek, hayattan ve yasamdan daha cok zevk almayi ogrenmektir

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 199

« Yantla #1 : 08 Kasm 2017 - 10:25:07 »

Çok güzel bir açýklama olmuþ arkadaþým, bu liste daha da uzayabilir...

MS hastasý olmak; görünüþünde biþey yok aslýnda diyenlere,
MS hastasý olmak; ne çabuk yoruldun, yarýn evlenince nasýl ev hane geçindireceksin  diyenlere,
MS hastasý olmak; benim de eþim MS hastasý , gör her iþini kendi yapýyor diyen amirine açýklama yapmak zorunda kalman demektir.

Hayat bu, bir bakarsýn her þey bir anda son bulur.. Hayat bu, son dediðin an her þey yeniden can bulur.
'Þems-i Tebrizi'
SULTAN
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 52

« Yantla #2 : 09 Kasm 2017 - 17:16:02 »

Evet bnde çok güzel biþey öðrendim MS bana dost ve düþmanlarý mý öðretti yazýk
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #3 : 10 Kasm 2017 - 21:24:27 »

Ms hastasý olmak gelecekten korkmaktýr  😟
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 13 Kasm 2017 - 08:13:27 »

korkma ms.senden korksun

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 13 Kasm 2017 - 08:35:53 »

😊
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #6 : 13 Kasm 2017 - 13:37:27 »

Ms hastasý olmak bu demek dediklerinizin çoðunu yaþamadým ve hiç ms hastasý olmak bu demek diye düþünmemiþtim sadece þunu biliyorum baþýmýza gelen herþeyi umursayýp kafamýzý takar niye,neden,öylemi,böylemi,bu niye bana böyle bakýyo vs. gibi þeyleri görmezden gelemezsek boðuluruz kimse yanlýþ anlamasýn ama burda bazen iþte ms hastasýyým iyi deðilim mutsuzum bunlarý yaþýyorum diyen arkadaþlarý görüyorum üzülüyorum en baþta biz böyle olursak tabi ki etrafýmýzdaki insanlarda bizi öyle görür evet bu bir hastalýk ama biz bununla ömür boyu yaþýcaz diye bir þey yok ömür boyu yaþayacak bile olsak bunun için kendimizi daha çok harap edip hastalýðýmýzý elimizle ilerletmeye hiç gerek yok bu benim düþüncem tabi ama kötüyü yaþarken iyi düþünmek hayatý olumlu etkiliyor çünkü ben böyle yapýyorum ve faydasýný görüyorum Rabbim þifa versin herkese
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 13 Kasm 2017 - 18:59:49 »

Herkessin msi farklý olurken hisleride farklý olyo demekki
Ebus-kayra
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5

« Yantla #8 : 28 Kasm 2017 - 19:10:06 »

Arkadaslar aranýza yenu katildim..emarim da ki bulgularim ve sikayetlerim dogrultusun da ms olabilecegim söylendi. Univetsite hast yonlendirildim..bilmiyorum varmi yokmu..bu belirsizlik beni delirecek..bana yardim edecek birileri varmi
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 28 Kasm 2017 - 22:45:25 »

Mrb öncelikle hoþ geldiniz panik yapmayýnýz bizler burada okuyoruz elimizden geldiði kadar yardimci oluyoruz inþallah þikayetlerinizi yazarsaniz bilgi verelim

imza
<<<sercan>>>
Ebus-kayra
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #10 : 29 Kasm 2017 - 10:18:52 »

Bas agrisi bacaklarda uyusma bulanik görme .emarim da noduller ve sinyal degisikligi bulgularý da var...
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 29 Kasm 2017 - 12:05:15 »

Öncelikle geçmiþ olsun mr sonucunda nodüler lezyonmu yazýyor
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #12 : 29 Kasm 2017 - 13:51:35 »

bunlar ms baþlangýcý teþhisleri ama  kesin teþhis için belden sývý alacaklar muhtemelen

imza
<<<sercan>>>
Ebus-kayra
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #13 : 29 Kasm 2017 - 21:52:51 »

Hayir noduler fusiform þekilli sinyal degisikliklerive demiyelinizan patolojik bulgular yaziyor emarda
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #14 : 30 Kasm 2017 - 20:22:32 »

Bu yazdýklarýnýzýn ms kaynaklý olduðunu sanmýyorum evet belirtileriniz benziyor ama mr da yazan þeyler farklý tabi en doðru sonucu doktorunuz söyler iyi düþünün iyi olsun rabbim þifa versin
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

07 ubat 2021 - 17:14:44