___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
21 Ekim 2021 - 07:10:53 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarımızdan bölümünden ulaşabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Plaklar zamanla kaybolurmu?  (Okunma Sayısı 8077 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Deniz.1608
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 27 Eylül 2017 - 01:20:18 »

Merhaba;
Ben 2007 yılında özel bi hastanede MR çektirdim. En büyüğü 8mm çapında bir çok plaklar tespit edildi. Atak olarak sadece ellerde titreme, denge kaybı, bulanık görme vardı fakat kısa süre sürdü ve sonrasında geçti.  Bir kaç nöroloji uzmanına gittim ve MS olabileceği söylendi ama atak geçtiği için takip etmeye karar verdik.  2008 ve 2010 yıllarında da tekrar MR çektirdim aynı sonuçlar çıktı. Büyüme ya da sayısında artış yoktu ve ara sıra titreme, denge kaybı yaşıyordum ama Nadiren oluyordu.  Açıkçası o dönemde ben de çok üstüne düşmedim ve bu yüzden de tam bir teşhis de konulmadı. Fakat bir aydır görme bozukluğu, kol ve bacağımda uyuşma, denge kaybı, konuşma bozukluğu gibi belirtiler başladı. nöroloji uzmanına muayene oldum ve bugün MR çektirdim fakat BİR TANE BİLE PLAK YOKTU. Tertemiz çıktı MR sonucum. Nöroloji uzmanıma da pazartesi sonuçlar için gideceğim. Açıkçası şuan çok şaşkınım. Acaba önceki filmlerimde bir hata mı oldu veya  Plaklar bu 7yıl içinde kaybolmuş olabilir mi? 
Zeze
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2017 - 14:33:02 »

Plaklar kaybolmuyor sadece sönüyor aynı yerlerinde durur ama söndüğü için mr da görünmez doktorum böyle söylemişti bana plaklar görünmesede belirtilerinizin olması bu yüzdendir belkide geçmiş olsun
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

28 Eylül 2021 - 16:51:51