Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS ve TUS tercihi?
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 15:59:16 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS ve TUS tercihi?  (Okunma Says 10002 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
vivaldi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« : 21 Ekim 2016 - 01:11:35 »

Hocam merhabalar,

Týp fakültesinden geçtiðimiz sene mezun oldum. 2 yýldýr MS hastasýyým. Ýntörnken taný aldým. Peþ peþe iki ataðým oldu; birisi elde his ve güç kaybý þeklinde, diðeri ise optik nörit ataðý idi. Tanýdan bu yana(2 yýldýr) rebif 44 kullanmaktayým. Atak semptomlarým tama yakýn iyileþti. Ýlaç baþlandýktan sonra yeni bir ataðým olmadý.

Hocam size asýl danýþmak istediðim husus MS'in TUS tercihlerim üzerindeki etkisi ile ilgili..

Mezun olduktan sonra rahat bir mecburi hizmet ve beraberinde TUS'a çalýþma süreci geçirdim hocam, yani bedensel olarak rahattým. Son girdiðim TUS'ta tahmini puanýma göre severek tercih edebileceðim bölümlerden birisi Nöroloji, bir diðeri Pediatri. Ancak genelde bu bölümler "zor" kategorisinde deðerlendiriliyor. Çok sayýda ve yorucu nöbetleri sebebiyle genel olarak herkes olumsuz konuþuyor.

Þu anda gayet iyiyim, ataklarým tama yakýn iyileþti. Tedavime düzenli þekilde devam etmekteyim.  MS hastalarýnýn uyku ve beslenme düzenlerine dikkat etmeleri gerektiðini biliyorum. Bu zamana kadar da dikkat etmeye çalýþtým. Acaba yorucu bir asistanlýk süreci ataklarýmý tetikler mi...çevremdeki insanlar genel olarak tahmini puanýma göre rahat branþlara yönelmemi istiyor; aile hekimliði ya da temel bilimler gibi.. Hocam mesela pediatri tercih ederek riske mi atmýþ olurum kendimi...Nöbet tutmak çok olumsuz etkiler mi ki...Bir yandan ileride býrakmak zorunda kalýrsam korkusu da var tabi...MS'in gerçekten ne kadar kiþiden kiþiye göre deðiþen bir hastalýk olduðunun farkýndayým.. Bazen hiç yokmuþ gibi yapýyorum ama bazen de gelecek planlarýmý yaparken onu da hesaba katmalýymýþým gibime geliyor:-)...

Bu forum aracýlýðýyla sizin de fikrinizi öðrenebilirsem çok mutlu olurum hocam.

Þimdiden çok teþekkür ederim.

Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #1 : 23 Kasm 2016 - 18:20:43 »

Sevgili Vivaldi,

Özellikle Pediatriyi bence listenden çýkarmalýsýn. Asistanlýk þartlarý oldukça aðýr. Nörolojide de yoðun bakýmý olan bir yerde olursan (Ben Ankara Týpta yaptým, çok aðýrdý) nöbetler seni çok yoracaktýr. Kendini nelere yakýn hissediyorsun bilmiyorum ama ben Nöroloji ve Psikiyatri yazmýþtým. Hala daha Psikiyatriye çok yakýn hissederim ki o nedenle nöropsikiyatriyi ilgilendiren alanda hastalar bakýyorum. Psikiyatri hem kiþisel geliþimin, hem MS'le daha kaliteli bir ömür sürdürebilmen, hem de bedensel yorgunluðunun az olmasý açýsýndan oldukça uygun diye düþünüyorum. Tabi karar sana kalmýþ. Ben oyumu psikiyatriden yana kullanýyorum Sevgilerimle...

vivaldi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #2 : 26 Kasm 2016 - 00:31:01 »

Hocam yanýtýnýz için çok teþekkür ederim. Psikiyatriyi çok seviyorum ben de, hatta o sebepten 2.tusuma çalýþtým. Ancak ne yazýk ki puanlarý çok yükseldi..Ben de yeterli puaný alamayacaðýmý düþündüðüm için alternatif arayýþýna girdim. Arayýþým halen devam ediyor

Fikriniz benim için çok önemliydi tekrar çok teþekkür ederim hocam, çok saðolun...saygýlarýmla...
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

25 Mays 2022 - 19:04:47