Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

SGK ilaç ödemesi açýklamasý

Sayfa: (1/2) > >>

alper35:

An itibariyle hürriyet.com.tr de okuduðum SGK'dan çok tartýþýlacak karar baþlýklý haber iceriginde. MS, akciðer kanseri, lösemi vb hastalýklarda ödeme yapýlmayacaðý yönünde bir durumla karþýlaþtým. Detay olarak; MS hastalarýnda kullanýlan Fingolimod etken maddeli ilacýn ödenmesi icin baþka bir ilacýn bir yýl sureyle kullanýlmasýný þart koþmuþlar. Bu etken madde hangi ilaçlarda bulunuyor? Bilgisi olan varsa bizlerde aydýnlatýrsa sevinirim.

oslem:

Yanlýþ bilmiyorsam GÝLENYA bu etken maddenin olduðu ilaç.Doktorlar zaten SGK karþýlama durumlarýna göre hastalara öneriyorlar çok sorun olmaz sanýrým umarým yani :)

MatematikS:

Glenya kullaniyordum.simdilik sikinti yok gibi.göz koydular gibi insallah dokunmazlar

xxmlkxx:

fingolimod etken maddesi gilenyada var,ben de gilenya kullanýyorum inþallah bir sorun çýkmaz,gerçi haberi de tam olarak anlamadým :(

MatematikS:

Simdilik bir sikinti yok.

Sayfa: (1/2) > >>