Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Optik nörit ve lens
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
29 Mart 2024 - 12:03:55 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Optik nörit ve lens  (Okunma Says 6627 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Wishne
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« : 06 ubat 2016 - 18:40:44 »

1 sene önce optik nörit yaþadým . Kendiliðinden geçti.Ayrýca gözlerim miyop ,gözlük kullanýyorum. Lens kullanmak istiyorum sizce bir sakýncasý var mý? Lensli gözler enfeksiyona açýk olup yeni ataklarý tetikler mi?
zerre
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 56

« Yantla #1 : 08 ubat 2016 - 00:24:49 »

Lens kullanýmýnýn Ms üzerinde olumsuz bir etkisi varmý bilmiyorum.Bunu bir ara internette aramýþtým ama herhangi bir bilgiye rastlamamýþtým. Ben de bi dönem lens kullandým. Hatta Ms teþhisi aldýktan sonra acaba lensler vasýtasý ile bi virüs mü kaptým  diye düþünüp bu yüzden araþtýrmýþtým. Eðer lens kullanmanýz þart deðilse kullanmamak daha mantýklý gibi. Bilgi sahibi deðilim bu konuda yine belirteyim. Ama bazen küçük þeyler bile tedirgin edebiliyor insaný. Mesela saç boyatýrken bile dikkatli olmak gerekiyormuþ bu konuyu sormuþtum Rana hocaya  sýk saç boyatmayý tavsiye etmedi. Ataklarý alevlendirebiliyormuþ. Lensle ayný þey deðil tabi .Yardýmcý olabilseydim keþke . Saðlýkla kalýn 
Wishne
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #2 : 08 ubat 2016 - 13:03:51 »

Bildiklerinizi paylaþtýðýnýz için teþekkür ederim.cidden insan her þeyden tedirdin oluyor.
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #3 : 11 Mays 2016 - 09:02:21 »

Bazý durumlar hala bilinmezliðini koruyor. Þu anki bilgilerimizle lens kullanýmýnýn optik nöriti tetiklemediðimizi söylesek de net bilinirliði olan bir durum deðil. Geçmiþ olsun.

Sevda Sarýkaya, MD
Assistant Professor of Neurology
Behavioral Neuroscience, Dementia and Movement Disorders
www.sevdasarikaya.com
https://www.facebook.com/yrddocdrsevdasarikaya
https:/twitter.com/drsevdasarikaya
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

19 Haziran 2021 - 07:20:58