Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
konuþurken alt dudaðýn büzüþmesi
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
29 Mart 2024 - 13:47:10 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: konuþurken alt dudaðýn büzüþmesi  (Okunma Says 8009 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
nisa
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 734

« : 06 Kasm 2015 - 23:36:39 »

hocam tekrar merhaba...kaç aydýr  ben konuþma zorluðu diye tabir ettiðim þey þöyle oluyor= konuþurken alt dudaðýmda büzüþme oluyor bu þekilde ifade etmemiþtim hiç.böylece bi pelteklik ortaya çýkýyor... yoksa ms ten deilde baþka biþey bi kas hastalýðý falan olabilirmi hocam ms te böyle bi atak varmýdýr konuþurken alt dudak büzüþmesi?Ney? kullanabileceðim bi ilaç bi biþey yokmu hocam? þuan tegretol alýyorum ama iþe yaramýyo ( ha birde 7 aydýr gilenya kullanýyorum gilenya yaparmý böyle birþey
« Son Dzenleme: 06 Kasm 2015 - 23:39:21 Gnderen: nisa » Logged
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #1 : 07 Kasm 2015 - 09:49:50 »

MS hastalýðýnda her türlü yeni nörolojik bulgu, atak olma ihtimalini taþýr. Mutlaka deðerlendirme gerektirir. Takip eden hekiminle görüþmende ve bu durumu paylaþmanda fayda var. Geçmiþ olsun.

Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarýkaya
Nöroloji Uzmaný
nisa
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 09 Kasm 2015 - 20:01:17 »

hocam mr sonucu bu þekilde

KONTRASTLI BEYÝN MRG ÝNCELEMESi

Her iki   serabellar  hemisferde  ponsun  her iki yarýsýnda,  mezensefalonun  her iki yarýsýnda periventriküler  alanlarda  sentrum semiovalede,  T2A ve FLAIR de  hiperintens,  T1A da izo-hipointens  uzun  aksý beynin uzun aksýna  dik  lezyon  alanlarý izlenmiþtir.Korpus  kallozumun  bütün  segmentlerinde lezyon alanlarý   söz konusudur. Hastanýn klinik görünümü  destekler  ise  bulgular  öncelikle  demiyinilizan  hastalýklar (Ms ?)  açýsýndan anlamlýdýr.  IVKM sonrasýnda aktif  plak oluþumu  açýsýndan anlamlý olabilecek  patolojik  kontrast  tutulumuna  saptanmadý.
Görüntü alanýna giren paranazal
nisa
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 09 Kasm 2015 - 20:02:23 »

KONTRASTLI SERVÝKAL MR ÝNCELEMESÝ
 Servikal lordoz normaldir.
Kranioservikal bileþke oluþumlarý normaldir.
C2-3-4-5-6-7 vertebralar  seviyesinde,    görüntüler  dahilinde  torakal  seviyede  yama  tarzýnda  alanlar  halinde T2A da  spinal korda  hafif  hiperintens, lezyon alanlarý  izlenmiþtir. (Hastanýn klinik bulgularý  destekler  ise demiyilinizan  plak ?).  Hastanýn  klinik bulgularý  ile  beraber  deðerlendirilmesi  önerilir. IVKM sonrasýnda  aktif  plak oluþumu   açýsýndan anlamlý  olabilecek  patolojik  kontrast  tutulumuna  rastlanmamýþtýr.

nisa
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 09 Kasm 2015 - 20:05:25 »

hocam bu sonuçlara göre bi yardýmcý olurmusunuz ? ms açýsýndan bi deðerlendirirmisiniz? nöroloji polikliniðine muayene oldum nörolojik bulgu rastlanmadý dio ....peki bu konuþurkenki durumum nedir
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #5 : 26 Kasm 2015 - 12:46:36 »

Sizi deðerlendiren hekime soracaksýnýz bana deðil. MR raporu deðil hasta tedavi edilir. Geçmiþ olsun.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

17 Mart 2022 - 15:03:33