Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Gecikmiþ Yanýtlar
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
29 Mart 2024 - 02:33:38 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Gecikmiþ Yanýtlar  (Okunma Says 6698 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« : 26 Eyll 2015 - 15:05:01 »

Arkadaþlar,

Geciken yanýtlar için kusura bakmayýn. Bu aralar çok yoðunum, yetiþmekte zorlanýyorum. Soru oldukça Özlem bana haber veriyor, elimden geleni yapmaya çalýþýyorum.

Sevgiyle kalýn, biliyorsunuz ki bir çok hastalýk gibi MS'de de en önemli ilaçlardan biridir sevgi

Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarýkaya
Nöroloji Uzmaný
okyanus
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #1 : 13 Ekim 2015 - 13:19:18 »

hocam kolay gelsin iþleriniz. ben hacettepe doçent aslý kurnenin hastasýyým.rana hoca ona gitmemi söylemiþti bende 2 sefer falan gittim üçüncüde sevgi benim senden daha aðýr hastalarým var  deyince ben demekki daha aðýrlaþýnca gelmeliyim diye!!!    düþünüp birdaha yýllardýr gitmedim çok kýzmýþtým. 3 yýlý geçti galiba.pp ms im çok uzun süreli 20 yýldan fazla.bu dönemde fiziktedaviye önem vermem gerektiðini anladým.uykuma gýdama vs..metotreksat 7,5 mg haftada bir günde alýyordum.bu ilacý kendim býraktým.içsemde aynýyým içmesemde diye düþündüm býraktým.ama içimde bi þüphe oluþtu acaba plaklar dahada sertleþirmi ve sertleþtiðinde daha büyük sorunlar çýkarmý.sert plak sonrasýnda nasýl düzelir ne bileyim sönmesi daha uzun sürer mesela kurgulamaya baþladým ilaca tekrar baþlayayým mý? ve 6 senenin 2 yýla yakýnýnda kullanmadým.artý rivotril gece damlasý kullanýyorum ama düzensiz. düzenli kullanmasam ne gibi zararlarý olur? bazen alýyorum 5 damla bazen 3 bazende günlerdir almýyorum.ilaç kullanma konusunda kötü bir hastayým.cevap verirseniz þimdiden teþekkür ederim Peþinen  sevgiyle kalýn. ismim sevgi
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #2 : 14 Ekim 2015 - 10:43:30 »

Oh oh oh ne güzel ilaçlarý dizelemiþsin Buradan ilaç tedavisi ayarlanýr mý hiç? Eðer hekiminden memnun kalmadýysan yine MS üzerine spesifik çalýþan baþka bir hekimle görüþmeni öneririm. Ankara'da Rana hanýmdan baþka isimler de vardýr. Bir araþtýr bakalým...
Ajda2
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 32

« Yantla #3 : 14 Ekim 2015 - 11:33:37 »

Doktor haným 9 ay önce sol gözümde tamamen görme kaybý yaþadým.kortizondan sonra bikaç gün içinde gözüm açýlmaya baþladý ama hala sisli puslu görüyorum.RRMS tipiyim.koruyucu iðnelerimi düzenli kullanýyorum.sizce hala düzelme ihtimali var mý?
okyanus
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #4 : 14 Ekim 2015 - 15:17:49 »

ayný ilaçlara devam deniyor her seferinde bana gitmeye de gerek yok demekki.
« Son Dzenleme: 14 Ekim 2015 - 15:19:22 Gnderen: okyanus » Logged
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

10 Austos 2021 - 15:51:01