Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
YAZILARIM...
24 Nisan 2024 - 15:45:01 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: YAZILARIM...  (Okunma Says 18546 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« : 16 Austos 2015 - 22:11:07 »

Çok yakýnda MS ile ilgili deneyimlerimi eðitimini aldýðým psikoloji bölümünde öðrendiklerimle birleþtirerek periyodik olarak yolarkadasimsin.com da yazýyor olacaðým.Yorumlarýnýz ve önerileriniz benim için önemli.Ýstekleriniz ve önerileriniz yazýlarýmýn þekillenmesinde de faydalý olacaktýr..

Burdan duyurucam yayýnlandýkça yazýlarýmm ...
06Fatih
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #1 : 19 Austos 2015 - 09:55:19 »

Öncelikle hayýrlý olsun. Çalýþmalarýný takdir ve tebrik ediyorum. MSli hastalar artýk gayet iyi biliyor ki herkesin MSi farklý kendine göre, bana da ilk hemþire arkadaþým parmak izi gibi düþün demiþti ve o zaman daha iyi anlamýþtým. Yalnýz þunu belirteyim bende MS  þüphesi üzerine araþtýrma baþlayýp 5-6 ay sonunda MSsin ve gün aþýrý iðnelere baþlayacaksýn dediklerinde sevinmiþtim. (Bu arada kortizon yemiþtim) Ben 4 yýldan fazla her türlü bölüme en az 2 kere gittim. Doktorumun þu anda ilk ataðým olduðu düþünülen sorunda vertigo dendi ve 3-4 yýl hiçbir faydasý olmadýðýna inandýðým ilaçlarý kullandým sonra býraktým. Ben farkýndaydým vücut benim vücudum sýkýntý var ama ne diyerek yýllarca gezdim. Sonunda ikinci atak geçirince adý konuldu ve ben adý konulduðu için sevindim. Kabullenmem benim için daha kolay oldu.
Ama çevremdekilerin kabullenmesi zaman aldý hala kabul etmek istemeyen çok yakýným var. En büyük destekçilerim eþim, oðlum ve ablamdýr. Onlar hayatlarýna bana göre ayarladýlar. Böyle olunca onlarýn yanýnda daha rahat oluyorum ve zorlanmýyorum.Eþ ve çocuklar yakýnda olduðu için sende ki deðiþikliði görüyor ve kýsa sürede kabulleniyorlar. Maalesef diðer yakýnlar eski seni bildikleri için bu deðiþimi kabullenemiyorlar bu olay onlar için çok zor.
Genelde bizlerin hikayesi aþaðý yukarý aynýdýr. Bende hikayemi anlattým sana faydasý olur inþallah. Allah'dan tüm hastalara þifa yakýnlarýna sabýr ve güç diliyorum.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #2 : 19 Austos 2015 - 14:00:42 »

Merhaba öncelikle teþekkür ederim.Aynen hemþirenin dediði gibi parmakizi gibi herkesin ms i baþka.Yaþanan sýkýntýlar aþaðý yukarý ayný olsadaþiddetleri ve bizi nasýl etkilediði de baþka.

Bahsettiðin kabullenme ve çevrenin etkisi çok çok önemli bir faktör bu yazý dizisinde bundan mutlaka bahsedilecek ben hem okulda hocalarýmdan destek alýcam hemde seninki gibi hikayelerden çok teþekkür ederim...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #3 : 29 Austos 2015 - 11:53:01 »

http://www.yolarkadasimsin.com/msicinpaylasilanlar arkadaþlar yazýlarým www.yolarkadasimsin.com da sayfanýn üst kýsmýndaký ms için paylaþýlanlar kýsmýnda yayýnlanmaya baþlandý.Yorumlarýnýz ve isteklerýnýz beným için önemli ...
« Son Dzenleme: 29 Austos 2015 - 13:01:19 Gnderen: oslem » Logged
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #4 : 20 Ekim 2015 - 19:58:08 »

Yazýlar belli periyotlarla devam ediyor arkadaþlar, lütfen öneriniz yada eleþtiriniz olursa benimle paylaþýn...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #5 : 10 ubat 2016 - 18:10:31 »

http://www.yolarkadasimsin.com/msicinpaylasilanlar/ozlem-cosar/siz-de-kesfedin

Buda son yazým okuyormusunuz bilemýyorum, öneri yada eleþtirilerinizi herzaman dikkate alacaðýmý bilin lütfen...
DEVRÝMM
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 42

« Yantla #6 : 11 ubat 2016 - 01:39:38 »

Merhaba Özlem Haným,
Yazýlarýnýzý elimden geldiðince kaçýrmamaya çalýþýyorum ve gerçekten çok yararlý bilgiler veriyorsunuz ,önerileriiniz, hem bu hastalýðý bizzat yaþayan bir kiþi olduðunuz hem de psikolog olarak bilim ile deneyimi en doðru þekilde harmanlayarak bizlere sunmanýz çok deðerli.Umarým  yazýlarýnýza devam edersiniz.
Bir de MS ile ilgili kitapevlerine baktým ama sisin önerdiðiniz kitaplar yok,bulduklarým da zaten heryerde bulabileceðim türden kitaplar.Bunlar nerde satýlýyor acaba bilginiz var mý?
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #7 : 11 ubat 2016 - 13:42:34 »

MS ile ilgili ne tür bir kitap arýyosunuz? Yaþayan kiþilerden yorumlar gibimi yoksa hocalarýn yurtdýþýndan çevirdikleri bir kitap vardý o nu mu ?  O kitabý arýyorsanýz yayýn evini arayýp edinebilirsiniz. http://www.mslidostlar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=57

Hasta hikayeleri ve gülümseten hikayeler kitaplarý için Türkiye MS Derneðinizi arayýp isteyebilirsiniz..
« Son Dzenleme: 11 ubat 2016 - 18:52:55 Gnderen: oslem » Logged
DEVRÝMM
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 12 ubat 2016 - 00:33:53 »

Merhaba Özlem Haným,benim aradýðým daha çok bilimsel yönü aðýrlýk basan Çeviri türünde kitaplardý verdiðiniz adresten inceleyip alýcam sanýrým aradýðým kitaplarý doðru tahminetmiþsiniz,teþekkürler,tekrar görüþmek ümidiyle iyi akþamlar.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #9 : 12 ubat 2016 - 14:25:19 »

Bu kitaptan memnun olan çok kiþi var önerebilirim.Tekrar haberleþmek üzere
DEVRÝMM
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #10 : 12 ubat 2016 - 23:30:45 »

Sizi yazýlarýnýzdan takip ediyor olucam,tekrar görüþmek üzere,saðlýk ve mutlulukla kalýn.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #11 : 28 ubat 2016 - 22:27:21 »

http://www.yolarkadasimsin.com/msicinpaylasilanlar/ozlem-cosar/yorgunlugumuzdan-yorulduk

Yorgunluk ne bitmez derdimiz
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #12 : 28 Eyll 2016 - 18:49:35 »

Hep Destek Tam Destek...

http://www.yolarkadasimsin.com/blog/hep-destek-tam-destek--
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #13 : 16 Mays 2017 - 18:50:29 »

https://www.yolarkadasimsin.com/blog/denize-dusen-yilana-sarilir-alternatif-tedaviler 

Alternatif tedaviler hakkýnda deneyimler...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #14 : 21 Eyll 2017 - 19:07:01 »

https://www.yolarkadasimsin.com/blog/ya-sonra

Arkadaþlar, yeni yazým burada .Öneri ve eleþtirilerinizi her zaman beklerim
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

23 Mart 2024 - 09:11:47