Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Rebif iðne yeri ve atak
26 Nisan 2024 - 21:26:33 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Rebif iðne yeri ve atak  (Okunma Says 6740 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
didemyýl
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 14

« : 14 Haziran 2015 - 18:59:10 »

merhabalar 2011itibarýyla ms olduðumu öðrendik ve sýk atak geçirdiðim için rebif44 kullanmaya baþladým 8 aya kadar sýkýntýlarým yok gibiydi ocakta çektirdiðimiz MR da tek tarafta olan lezyonlar hem sað hem sol ve beyincik sapý olmak üzere sayýlamayacak kadar çoðalmýþ yaklaþýk 2haftadýr baþ dönmelerim çoðaldý yutkunmakta çok zorlanýyorum hatta bugün Çamaþýr asarken aþaðýyý boyluyordum yarýn randevum var doktoruma gidicem atak geçiriyor olabilirmiyim birde 2aydýr sol kolumdan iðne Yapmýyorum çünkü çoksertleþti enfeksiyon oluþmuþ ms hemþirem kaslarý zayýflatýr temizlenmesi gerekebilir dedi gerçekten doðrumu baþka yolu yokmu sol kolumu kullanamýyorum yardýmlarýnýzý bekliyorum
« Son Dzenleme: 13 Aralk 2018 - 15:48:48 Gnderen: didemyýl » Logged
bugra26
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

Hayata asla karamsar bakma

« Yantla #1 : 14 Haziran 2015 - 22:17:05 »

Nisan 2014'te bende rebif 44'e baþladým. Dediðiniz þekilde kas sertleþmesini bende çok yaþadým. Hemþiremin önerisi ayný bölgeye 2 haftada 1 yada 1 ay boyunca sadece kol, 1 ay sonra sadece göbek, 1 ay sonra sadece bacak tarzýnda yaparak kas sertleþmelerini önleyebilirsin dedi ancak 2 ay boyunca bu durum iyiye gitmediyse bir sýkýntý olabilir.
didemyýl
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 14 Haziran 2015 - 22:29:19 »

Tam 2aydir bu þekilde ve artik omzuma dirsegime agri yapiyo kolumu tam kullanamiyorum ödem dagitici losyonlar iþe yaramadi
bugra26
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

Hayata asla karamsar bakma

« Yantla #3 : 14 Haziran 2015 - 22:32:43 »

Anladým, MS Hemþiresi yerine, "Merck Serono" ile irtibata geçin yada Dr kontrolüne alýn derim. Büyük geçmiþ olsun ...
didemyýl
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 14 Haziran 2015 - 23:04:27 »

Yarin gidicem insallah tesekkur ederim
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

18 Kasm 2022 - 08:26:58